Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska wysyła do domu sześciu pływaków z Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Published

on

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2021 r.

  • Gdy: Pływanie w basenie: sobota 24 lipca – niedziela 1 sierpnia 2021
    • Pływanie na wodach otwartych: środa 4 sierpnia – czwartek 5 sierpnia 2021
  • Gdzie: Olimpijskie Centrum Wodne / Tokio, Japonia
  • Biegi eliminacyjne: 19:00 / półfinały i finał: 10:30 (czasu lokalnego)
  • Pełny harmonogram sportów wodnych

Klęska w procesie zgłoszeniowym Polskiego Związku Pływackiego spowodowała, że ​​po przybyciu do japońskiego miasta sześciu pływaków zostało odesłanych do domu z Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

GlinIcja tchórz, Bartosz Piszczorowicz, Aleksandra Polańska, Mateusz Chowaniec, Dominika Kossakowska i Jan Hołub wszyscy byli pierwotnie ujęci w polskim składzie na przełożone Igrzyska Olimpijskie 2020 jako pływacy w sztafecie. W związku z tym udali się do Tokio w ramach 23-osobowego polskiego kontyngentu, którego całą początkową listę można zobaczyć na końcu tego wpisu.

Jednak po przyjeździe można zobaczyć pływaków przytulających się do swoich kolegów z drużyny, którzy opuszczają Japonię i żegnają się ze swoim olimpijskim marzeniem, ponieważ oczywistym błędem w poddaniu kwalifikacji było wysłanie zbyt wielu pływaków.

Ten film pochodzi od pływaka Chowanieca zamieszczonego przez polskie media.

Post z 17 lipca na stronie internetowej Polskiego Związku Pływackiego potwierdza, że ​​jego poprawiony skład olimpijski będzie teraz liczył tylko 17 uczestników, wskazując na problemy z „zakończeniem procesu zatwierdzania przez FINA, Komitet Organizacyjny MKOl i Polski Komitet Olimpijski”.

W oświadczeniu czytamy również: „Jutro Prezes PZP opublikuje oficjalny komunikat zawierający wszystkie informacje dotyczące sytuacji, działalności stowarzyszenia w związku z zatwierdzeniem składu i podjętych decyzji”. Możesz przeczytać oświadczenie Tutaj.

Według FINA, naród polski zakwalifikował do igrzysk olimpijskich następujące sztafety: sztafeta 4x100m stylem dowolnym kobiet i mężczyzn, sztafeta 4x200m stylem dowolnym mężczyzn, sztafeta indywidualna mężczyzn i sztafeta mieszana.

READ  Polska zobowiązuje się do podjęcia działań w celu zapewnienia Wielkiej Brytanii w zakresie bezpieczeństwa drobiu

Standardy Kwalifikacji Olimpijskich FINA stanowią, że każdy kraj może zgłosić zawodników tylko do sztafety, pod warunkiem, że osiągnęli przynajmniej standard B dla odpowiedniego skoku/dystansu sztafety, w której są zgłoszeni i mogą zgłosić do 10 dodatkowych sportowców dla kwalifikacji krajowej 5 sztafet.

Po zsumowaniu poszczególnych turniejów kwalifikacyjnych z cięć A i B, miejsca te zostały zapełnione poza to, co Polska miała na swojej liście i podjęto decyzję, kto musi odejść.

Pod znakiem zapytania stoi teraz także zdolność Polski do zestawiania sztafet na mecze. Wydaje się, że zwłaszcza sztafeta kobiet 4×100 m stylem dowolnym została wyeliminowana, podczas gdy sztafeta mężczyzn 4×200 m stylem dowolnym może również pochodzić od uczestniczących pływaków. Będziemy nadal monitorować implikacje tej sytuacji w tym zakresie.

W międzyczasie kilku polskich pływaków podpisało list otwarty do Pawła Słomi, ski, prezesa Polskiego Związku Pływackiego, w którym zwrócili się do całego zarządu organizacji o natychmiastową rezygnację z zaistniałej sytuacji.

„Działania stowarzyszenia doprowadziły do ​​bezprecedensowego wydarzenia w historii polskiego sportu” – czytamy w liście.

„Dodatkowo polskie pływanie zostało wystawione na kpinę, zarówno w oczach opinii publicznej, jak i potencjalnych sponsorów. i będzie to miało rażący wpływ na wszystkich uczestników, którzy codziennie rywalizują w kolorach białym i czerwonym.

„Apelujemy do prezesa i całego zarządu o natychmiastową rezygnację”.

List podpisało 22 pływaków, z wyjątkiem Sprint-Ace Kasia WasickPodobno tylko dlatego, że fizycznie nie była w Tokio. SwimSwam zwrócił się do Wasicka i kilku innych polskich pływaków o komentarz.

Oryginalna polska kadra olimpijska:

MĘŻCZYŹNI

KOBIETY

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *