Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska wysyła do domu sześciu pływaków z Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Published

on

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2021 r.

  • Gdy: Pływanie w basenie: sobota 24 lipca – niedziela 1 sierpnia 2021
    • Pływanie na wodach otwartych: środa 4 sierpnia – czwartek 5 sierpnia 2021
  • Gdzie: Olimpijskie Centrum Wodne / Tokio, Japonia
  • Biegi eliminacyjne: 19:00 / półfinały i finał: 10:30 (czasu lokalnego)
  • Pełny harmonogram sportów wodnych

Klęska w procesie zgłoszeniowym Polskiego Związku Pływackiego spowodowała, że ​​po przybyciu do japońskiego miasta sześciu pływaków zostało odesłanych do domu z Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

GlinIcja tchórz, Bartosz Piszczorowicz, Aleksandra Polańska, Mateusz Chowaniec, Dominika Kossakowska i Jan Hołub wszyscy byli pierwotnie ujęci w polskim składzie na przełożone Igrzyska Olimpijskie 2020 jako pływacy w sztafecie. W związku z tym udali się do Tokio w ramach 23-osobowego polskiego kontyngentu, którego całą początkową listę można zobaczyć na końcu tego wpisu.

Jednak po przyjeździe można zobaczyć pływaków przytulających się do swoich kolegów z drużyny, którzy opuszczają Japonię i żegnają się ze swoim olimpijskim marzeniem, ponieważ oczywistym błędem w poddaniu kwalifikacji było wysłanie zbyt wielu pływaków.

Ten film pochodzi od pływaka Chowanieca zamieszczonego przez polskie media.

Post z 17 lipca na stronie internetowej Polskiego Związku Pływackiego potwierdza, że ​​jego poprawiony skład olimpijski będzie teraz liczył tylko 17 uczestników, wskazując na problemy z „zakończeniem procesu zatwierdzania przez FINA, Komitet Organizacyjny MKOl i Polski Komitet Olimpijski”.

W oświadczeniu czytamy również: „Jutro Prezes PZP opublikuje oficjalny komunikat zawierający wszystkie informacje dotyczące sytuacji, działalności stowarzyszenia w związku z zatwierdzeniem składu i podjętych decyzji”. Możesz przeczytać oświadczenie Tutaj.

Według FINA, naród polski zakwalifikował do igrzysk olimpijskich następujące sztafety: sztafeta 4x100m stylem dowolnym kobiet i mężczyzn, sztafeta 4x200m stylem dowolnym mężczyzn, sztafeta indywidualna mężczyzn i sztafeta mieszana.

READ  Agencja ONZ ds. Uchodźców dotknięta polskim prawem zezwalającym na odpychanie

Standardy Kwalifikacji Olimpijskich FINA stanowią, że każdy kraj może zgłosić zawodników tylko do sztafety, pod warunkiem, że osiągnęli przynajmniej standard B dla odpowiedniego skoku/dystansu sztafety, w której są zgłoszeni i mogą zgłosić do 10 dodatkowych sportowców dla kwalifikacji krajowej 5 sztafet.

Po zsumowaniu poszczególnych turniejów kwalifikacyjnych z cięć A i B, miejsca te zostały zapełnione poza to, co Polska miała na swojej liście i podjęto decyzję, kto musi odejść.

Pod znakiem zapytania stoi teraz także zdolność Polski do zestawiania sztafet na mecze. Wydaje się, że zwłaszcza sztafeta kobiet 4×100 m stylem dowolnym została wyeliminowana, podczas gdy sztafeta mężczyzn 4×200 m stylem dowolnym może również pochodzić od uczestniczących pływaków. Będziemy nadal monitorować implikacje tej sytuacji w tym zakresie.

W międzyczasie kilku polskich pływaków podpisało list otwarty do Pawła Słomi, ski, prezesa Polskiego Związku Pływackiego, w którym zwrócili się do całego zarządu organizacji o natychmiastową rezygnację z zaistniałej sytuacji.

„Działania stowarzyszenia doprowadziły do ​​bezprecedensowego wydarzenia w historii polskiego sportu” – czytamy w liście.

„Dodatkowo polskie pływanie zostało wystawione na kpinę, zarówno w oczach opinii publicznej, jak i potencjalnych sponsorów. i będzie to miało rażący wpływ na wszystkich uczestników, którzy codziennie rywalizują w kolorach białym i czerwonym.

„Apelujemy do prezesa i całego zarządu o natychmiastową rezygnację”.

List podpisało 22 pływaków, z wyjątkiem Sprint-Ace Kasia WasickPodobno tylko dlatego, że fizycznie nie była w Tokio. SwimSwam zwrócił się do Wasicka i kilku innych polskich pływaków o komentarz.

Oryginalna polska kadra olimpijska:

MĘŻCZYŹNI

KOBIETY

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.