Connect with us

Najważniejsze wiadomości

P3 kupuje czwartą nieruchomość w południowej Polsce

Published

on

P3 kupuje czwartą nieruchomość w południowej Polsce

P3 Logistic Parks z siedzibą w Pradze nabyło działkę o powierzchni ponad 22 ha w Dębieńsku na Śląsku, około 35 km na południowy zachód od Katowic, pod zabudowę prawie 110 000 m² powierzchni magazynowej.

To już czwarta nieruchomość w portfelu P3, którą nabyła Spółka polska południowa w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Znajduje się przy autostradzie A1, 25 km od węzła Sośnica, który łączy dwie transeuropejskie autostrady A1 i A4 oraz drogę krajową nr 44.

Nabyte w ubiegłym roku nieruchomości na południu Polski w gminach Czerwionka-Leczczyny i Kąty Wrocławskie oraz nieruchomości gminne w Katowicach i Wrocławiu znacznie poszerzają i uzupełniają portfel parków logistycznych P3 w kluczowych lokalizacjach w Polsce. Zapewnią naszym klientom ponad 300 000 metrów kwadratowych nowej powierzchni magazynowej na Dolnym i Górnym Śląsku. Te działki pozwolą nam również oferować klientom pragnącym działać w tym regionie Polski obiekty najwyższej jakości, w pełni dostosowane do ich wymagań.
Bartłomiej Hofman, Dyrektor Zarządzający P3 Logistic Parks w Polsce

Na nowo nabytym gruncie P3 planuje budowę magazynów typu big box z prawie 110 000 m² powierzchni z certyfikatem BREEAM Excellent. Rozpoczęcie prac budowlanych na terenie planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

Ustawa BSWW Rechts- und Steuerkanzlei doradzała P3 w tej transakcji.

READ  Członkowie polskiej kampanii wyborczej na Litwie skrytykowali. Nie głosował pan nad rezolucją w sprawie Białorusi
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *