Connect with us

Najważniejsze wiadomości

„Nie chciałeś rewolucji”. Białoruska telewizja państwowa pokazała przerażoną, kontuzjowaną młodzież | Wiadomości ze świata

Published

on

„Nie chciałeś rewolucji”.  Białoruska telewizja państwowa pokazała przerażoną, kontuzjowaną młodzież |  Wiadomości ze świata

Na Bia³orusi nie przestawaj protesty przeciwko reżimowi Alaksandr Łukaszenka. Niezależni dziennikarze i blogerzy przez kilka dni informowali o tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Praca mediów niekorzystna dla operatora zasiedziałego Prezydent Białorusi utrudniają jednak ograniczenia dostępu do internetu.

Białoruś. Pięciolatek trafił do szpitala. Samochód rodziców staranował

Kilka dni po zakończeniu głosowania wybory prezydencki w dniu Białoruś O sposobach walki z protestującymi zaczęła też informować białoruska telewizja publiczna. Wyemitowała materiał filmowy przedstawiający sześciu młodych ludzi z wieloma obrażeniami i związanymi rękami. bity a przestraszona młodzież wyraża w nim wyrzuty sumienia i oznajmia, że ​​nie chcą już brać udziału w rewolucji. W materiale podano, że zatrzymani to obywatele Białorusi i Ukrainy.

Dziennikarze białoruskich mediów państwowych odchodzą z pracy

Z białoruskich relacji telewizyjnych Telewizja Biełsatz Polski wynika, że ​​sześciu dziennikarzy państwowych mediów w ostatnich dniach zrezygnowało. Wśród nich jest Uładzimir Burko, który prowadził program poświęcony armii białoruskiej, przygotowany wspólnie z Ministerstwem Obrony Narodowej.

„Nigdy bym nie pomyślał, że żołnierze, o których mówię, mogą zostać wykorzystani przeciwko własnemu ludowi” – napisał Burko w oświadczeniu cytowanym przez telewizję Biełsat.

Funkcjonariusze pozbywają się mundurówBiałoruś. Policjanci pokazują, jak palą swoje mundury. „Straż się łamie”

Tacciana Barodkina, dziennikarka stołecznej telewizji STV, również zrezygnowała.

„Nawet teraz, gdy 'wybór’ został dokonany – nie boję się. Przyjaciele! Ludzie! Nie lękajcie się! Nie zostawiajcie naszych dzieci bez przyszłości” – napisała.

Państwowe media opuścili również pracownicy BT TV Jauhien Perlin i Siarhey Kazłowicz oraz dwaj dziennikarze z Programu I Programu Białoruskiego Radia Alaksandr Szuścier i Tacciana Filipczanka.

Obejrzyj wideo
Brutalne starcia białoruskiej policji z demonstrantami. Mieszkańcy strajkują po sfałszowanych wyborach prezydenckich

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *