Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Karolina Pajączkowska z TVP Info odpowiada na seksistowskie komentarze. „Tak, mam biust!”

Published

on

Karolina Pajączkowska

Karolina Pajączkowska, dziennikarka TVP Info i była uczestniczka „Top Model”, od dawna zajmuje się seksistowskimi komentarzami na swój temat. Po kolejnej fali wiadomości z nienawiścią prezenterka wydała oświadczenie. Jeśli myślałeś, że jestem następną aspirującą celebrytą, poprawię cię.

Karolina Pajączkowska jest dziennikarką i prezenterką w TVP Info, gdzie prowadzi program „Raport informacyjny”. Do stacji dołączyła w listopadzie 2019 roku z TVN BiS. Wcześniej brała udział w II edycji „Top Model”. Była także Miss Polonii Studentów oraz uczestniczką zagranicznych konkursów piękności – Miss Intercontinental 2011 oraz Miss Exclusive of the World. Odkąd Pajączkowska pojawia się w TVP Info, media społecznościowe są pełne seksistowskich komentarzy na jej temat. Po ostatnim wydaniu programu, w którym prezenterka pojawiła się w sukience z głębokim dekoltem, w sieci znów pojawiły się wpisy z nienawiści.

Karolina Pajączkowska uznała, że ​​tym razem miarka się zmieniła. We wtorek opublikowała obszerny post na temat seksizmu.

Kolejna wrzawa na Twitterze. Skończmy więc z: TAK! Mam biust. TAK Karmiłam nim mojego syna! TAK, odważę się założyć sukienkę z dekoltem. Obiecuję jutro zostawić piersi w domu. Zacznę też nosić burkę, bo nie jest dobrze pokazywać kobietom. I śmiem być dziennikarzem! Muszę więc być głupia i tylko ze względu na swoją urodę dostałam pracę. W końcu kobieta nie może być ładna i inteligentna. Ponieważ noszę sukienki podkreślające figurę, oznacza to, że pasuję tylko do włoskiej telewizji Rai … To jest chore!!! Walczymy o prawa społeczności LGBT, podczas gdy my – wszystkie kobiety, każdego dnia wciąż jesteśmy ofiarami seksizmu! Budzić ludzi – odwołała się Pajączkowska.

Niefortunny wypadek dziennikarza TVN24 w programie na żywo. „Masz mnie” [WIDEO]

Karolina Pajączkowska z TVP Info odpowiada na seksistowską nienawiść

Post gwiazdy TVP Info tylko dodawał oliwy do ognia. W sieci znów wybuchł spór pełen trujących uwag. Internauci określili dziennikarkę jako pustą gwiazdę i zasugerowali, że dostała pracę tylko dla korzyści fizycznych. Karolina Pajączkowska ponownie odniosła się do internetowego szaleństwa, tym razem w formie wideo na Instagramie.

Twitter oszalał, więc chciałem powiedzieć kilka ważnych rzeczy. Nie szukam uwagi, braw i popularności. Skontaktowało się ze mną wiele redakcji ze wszystkich stron sceny politycznej. Odmawiam komentowania seksistowskich uwag, które pojawiają się na mój temat. Nie chcę dłużej tego znieść, nie obchodzi mnie sława. Jeśli myślałeś, że jestem następną aspirującą celebrytą, poprawię cię.

Staram się być zawodowym dziennikarzem, jestem przede wszystkim osobą wrażliwą, która nie sprawdza się w tej branży. To mnie rani. Są takie rzeczy, które się powtarza, od lat kreśli, a wciąż powracają, jak na przykład postrzeganie kobiet w Polsce. Uważam, że jest na złym poziomie – powiedziała Pajączkowska.

Jestem osobą od zawsze głośną, barwną, z włoskim temperamentem. Kiedy kilka lat temu zaczynałem pracę w TVN, usłyszałem, że jak będę na antenie to będę niezawodny i będzie dobrze wyglądał. A ci, którzy mnie śledzą od lat wiedzą, że jestem uśmiechniętą i radosną dziewczyną. Osoba, która ceni swoją kobiecość. Nie robię tego celowo. To nie jest jak wczorajszy program, a moja sukienka zwróci uwagę publiczności. Po prostu utknąłem w ten sposób – wyjaśnił dziennikarz.

Teraz powiesz, dlaczego ubrałeś się w ten sposób w telewizji. Myślę, że kobiety w mediach, w polityce i ogólnie w świeczniku starają się być jak mężczyźni. Nie jestem mężczyzną, jestem kobietą. Mam biust. Nie rozumiem, dlaczego miałbym nosić coś, co zakrywa moją figurę, nNawet jeśli obowiązuje dress code i należy go nosić skromnie i poważnie – uważa gwiazda TVP Info.

Nie mam na sobie garnituru, jak kobiety próbujące zmusić się, by wyglądać jak faceci. Noszę sukienki, robię makijaż, dbam o swój wygląd. Ale nie po to, żeby kogoś zadowolić, ale ponieważ to lubię, taka właśnie jestem. Chcę, żebyś wiedział, że jestem sobą i przepraszam, gdy ktoś mi mówi, że jeśli tak wyglądam, to nie jestem takim poważnym dziennikarzem Nadaję się tylko na scenę lub do filmów o określonej treści. To niesprawiedliwe, bo zawsze starałem się pokazać, że piękno to nie wszystko – podkreśla.

READ  Polska powstrzymuje Girarda na boisku konferencyjnym | Wiadomości, sport, praca

Wiem, że to walka z wiatrakami. Ale mój głos jest słyszalny i wykorzystuję go. Jeśli jakaś osoba zmieni zdanie, oznacza to sukces. Nie pisz, że celowo dmucham w ten temat, bo chcę zdobyć popularność. Mam swoją pracę, jestem w telewizji i nie muszę już być w telewizji. Pracuję w mediach, ale to nie sprawia, że ​​traktujesz mnie jak jakiegoś celebrytę, który jest głodny sławy. Oczekuję szacunku jako kobieta, jako matka, jako Wasz rodak, oczekuję wzajemnego szacunku – powiedziała na koniec Karolina Pajączkowska.

Wkrótce po opublikowaniu nagrania prezenter zmienił ustawienia konta na prywatne. Obecnie zdjęcia Karoliny Pajączkowskiej są dostępne tylko dla jej obserwujących.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *