Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Nastolatka zabita nożem w polskim sierocińcu; 9 rannych

Published

on

Nastolatka zabita nożem w polskim sierocińcu;  9 rannych

WARSZAWA, 10 maja (Reuters) – Mężczyzna włamał się do domu dziecka w Polsce, zabijając nastolatkę i raniąc dziewięć innych osób we wtorek późnym wieczorem w ataku nożownika, poinformowała łódzka policja.

We wtorek, tuż po godzinie 21:00, policja otrzymała informację, że 19-letni mężczyzna wszedł do domu dziecka we wsi Tomislavice pod Łodzią i zaatakował mieszkańców ostrym przedmiotem – powiedziała rzeczniczka policji Aneta Sobieraj.

„Wiemy, że najcięższe obrażenia odniosła 16-letnia dziewczynka z oddziału tego sierocińca, która zmarła na miejscu” – powiedziała.

W wyniku zdarzenia pięć osób trafiło do szpitala, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – powiedział Sobieraj. Czterem innym osobom udzielono pomocy na miejscu.

Napastnik został zatrzymany w swoim domu około godziny po incydencie i nie stawiał oporu. W chwili zatrzymania był trzeźwy, ale policja przeprowadziła też testy na obecność narkotyków – powiedział Sobieraj.

Państwowa agencja informacyjna PAP, nie ujawniając źródła, podała, że ​​napastnikiem był były chłopak dziewczyny. Jak informuje PAP, do pokoju dziewczynki wszedł przez okno.

Tożsamość atakującego nie mogła zostać natychmiast niezależnie zweryfikowana przez Reuters.

Prokuratorzy badali wszystkie aspekty ostatniego okresu życia ofiary, w tym jej związek z napastnikiem – powiedziała Jolanta Szkilnik, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej.

Szkilnik powiedział, że pozostałe dzieci z sierocińca zostały objęte opieką psychologiczną.

W momencie ataku w sierocińcu przebywało 13 osób, w tym jeden pracownik.

Reportaż Pawła Florkiewicza; Pod redakcją Clarence’a Fernandeza

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *