Connect with us

Świat

Nad rzeką Toxic w Delhi, modlitwy do słońca walczącego o prześwitywanie przez smog

Published

on

Jej szwagier Sonu Prasad (36 l.), który sprzedaje guziki, mówi, że wie, co przyczynia się do zanieczyszczenia rzeki: „Kiedy biorę prysznic, płynie ona do małego kanału, potem do dużego, a potem do rzeki. rzeka — powiedział.

– To kanał – powiedział mąż pani Devi i starszy brat Sonu, Ravi Shankar Gupta. „Ale bóstwo słońca mówi:„ Nawet jeśli staniesz w rynsztoku i złożysz ofiarę, będę cię chronić przez resztę roku”.

„Byłoby wspaniale, gdyby to ulepszyli, ale nawet jeśli nie, to co możemy zrobić?” dodał Gupta, odnosząc się do sporu o zanieczyszczenie między stanami, przez które przepływa rzeka. „Nadal będziemy żyć i cieszyć się życiem”.

Jamuna stanowi granicę między Delhi a stanem Uttar Pradesh, co komplikuje i tak już torturowany proces czyszczenia. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat wydano setki milionów dolarów z niewielkim skutkiem. Według źródeł rządowych mniej niż połowa z 16 miliardów galonów ścieków w indyjskich ośrodkach miejskich jest codziennie oczyszczana, a znaczna część pozostałych zanieczyszcza rzeki.

New Delhi, przytłoczone rosnącą populacją, oczyszcza około dwóch trzecich swoich ścieków. Ale setki milionów galonów wciąż są wyrzucane nieoczyszczone wraz z nieprzetworzonymi odpadami przemysłowymi do Yamuny, gdy przedziera się przez miasto.

Delhi czerpie dużą część swojej wody pitnej z Yamuny, która stosunkowo czysto dociera do granic miasta. Potem rzeka jest zaśmiecona.

READ  Macron: Biden mówi francuskiemu prezydentowi, że USA były „niezdarne”, jeśli chodzi o obchodzenie się z atomowymi okrętami podwodnymi
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.