Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Estonia i Wielka Brytania wysyłają wojska do Polski, aby pomóc w kryzysach granicznych

Published

on

Żołnierz z Wielkiej Brytanii z Enhanced Forward Presence Battle Group-Poland wdycha powietrze w ogień podczas kursu przetrwania w niskich temperaturach na Poligonie Bemowo Piskim w Polsce, grudzień 2020 r. Wielka Brytania i Estonia wysłały do ​​Polski wojska, które mają pomóc temu krajowi uporać się z kryzysem migracyjnym na jej granicy. (Elizabeth Bryson / Armia USA)

SZTUTGART, Niemcy – Wojska z Wielkiej Brytanii i Estonii zostały rozmieszczone w Polsce, aby pomóc w zarządzaniu kryzysem migracyjnym na granicy z Rosją, sojusznikiem Białorusi, poinformowali polscy urzędnicy.

Sytuacja, o której NATO mówi, że jest aranżowana przez reżim na Białorusi w celu destabilizacji sąsiednich państw członkowskich, jest jednym z wielu problemów bezpieczeństwa, przed którymi stoją sojusznicy na wschodniej flance Bloku.

Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, powiedział w czwartek, że prezydent Andrzej Duda udzielił wojskom brytyjskim i estońskim zezwolenia na wjazd do Polski.

„Dziękuję Ci [the UK and Estonia] za solidarność, wsparcie polityczne i wojskowe” – powiedział Soloch w poście na Twitterze.

Porucznik  Armia brytyjska Hugo Chaplin udziela swoim żołnierzom odprawę bezpieczeństwa przed rozpoczęciem szkolenia z bronią z Battle Group Poland na poligonie Bemowo Piskie w Polsce w 2018 roku.  Wielka Brytania i Estonia wysłały do ​​Polski wojska, aby pomóc krajowi uporać się z kryzysem migracyjnym na jej granicy.

Porucznik Armia brytyjska Hugo Chaplin udziela swoim żołnierzom odprawę bezpieczeństwa przed rozpoczęciem szkolenia z bronią z Battle Group Poland na poligonie Bemowo Piskie w Polsce w 2018 roku. Wielka Brytania i Estonia wysłały do ​​Polski wojska, aby pomóc krajowi uporać się z kryzysem migracyjnym na jej granicy. (Hubert D. Delany III / Armia USA)

Ruch obejmuje kontyngenty około 150 żołnierzy z każdego kraju. Zapewnią wsparcie techniczne i rozpoznawcze – poinformowało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Sekretarz stanu USA Antony Blinken potępił w środę reżim na Białorusi za wykorzystywanie migrantów „jako broni politycznej” do wywołania kryzysu na jej granicach z Łotwą, Polską i Litwą.

„Będziemy rozliczać reżim z ciągłego lekceważenia demokracji, praw człowieka i rządów prawa” – powiedział Blinken po uczestnictwie w konferencji ministrów spraw zagranicznych wszystkich 30 krajów NATO.

READ  Obrońca Aston Villi Matty Cash zagra w Polsce po otrzymaniu obywatelstwa | Polska

Działająca w tym kraju grupa bojowa NATO pod dowództwem Stanów Zjednoczonych nie jest częścią wysiłków na rzecz bezpieczeństwa rozmieszczanych oddziałów brytyjskich i estońskich.

Armia amerykańska prowadzi grupę bojową w północno-wschodniej Polsce, około 80 kilometrów od rosyjskiej eksklawy wojskowej Kaliningradu. Te gotowe do walki oddziały mają za zadanie chronić się przed możliwą rosyjską agresją w regionie.

Strzał autora w głowę

John Vandiver

John donosi o działaniach wojskowych USA w Europie i Afryce. Ze Stuttgartu pracował wcześniej dla gazet w New Jersey, Północnej Karolinie i Maryland. Jest absolwentem Uniwersytetu Delaware.ćwierkać


E-mail

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *