Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska zapowiada dalsze powstrzymanie pandemii w tym tygodniu – PM

Published

on

Ludzie noszący maski ochronne spacerują po centrum miasta, gdy rząd złagodził ograniczenia dotyczące koronawirusa (COVID-19) w Warszawie 4 maja 2021 r. REUTERS / Kacper Pempel

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do reuters.com

WARSZAWA, 6 grudnia (Reuters) – Premier Polski Mateusz Morawiecki powiedział, że jego rząd przedstawi w tym tygodniu nowy pakiet ograniczeń pandemicznych w odpowiedzi na nowy wariant koronawirusa Omicron i zastanawia się, jak poradzić sobie z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia.

„Jutro, najpóźniej pojutrze, przedstawimy drugi (pakiet) w związku z sytuacją świąteczną i jako reakcję na mutację wirusa Omicron, bo sytuacja naprawdę nie wygląda dobrze… Mamy wielu zgonów” – powiedział Morawiecki na jednej z konferencji prasowej.

„Wzmocnimy mechanizm szczepień i sprawimy, że w niektórych zawodach będzie to obowiązkowe. Myślimy o tym i na pewno będziemy dyskutować o silniejszych restrykcjach dla osób niezaszczepionych w niektórych miejscach”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do reuters.com

Ograniczenia pandemiczne w Polsce są stosunkowo ograniczone. Obejmuje to noszenie masek w zamkniętych pomieszczeniach i ograniczanie liczby osób, które mogą wejść do miejsc publicznych, takich jak restauracje.

Tylko 54% Polaków jest w pełni zaszczepionych, mniej niż średnio 66,4% w Unii Europejskiej.

W obliczu obaw związanych z nowym wariantem, pod koniec listopada Polska zakazała lotów do siedmiu krajów afrykańskich, wydłużyła okres kwarantanny dla niektórych podróżnych i zmniejszyła liczbę osób wpuszczanych do sklepów lub barów. Kontynuuj czytanie

Ministerstwo Zdrowia zgłosiło w poniedziałek 13 250 nowych zakażeń koronawirusem i 25 zgonów związanych z COVID, ale po weekendzie liczby te są zwykle niższe.

Polska, z całkowitą populacją 38 milionów, odnotowała ponad trzy i pół miliona przypadków COVID-19 i 85 700 zgonów od początku pandemii.

Sprawozdawczość Anny Włodarczak-Semczuk, Pawła Florkiewicza i Anny Koper; Adaptacja Garetha Jonesa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *