Connect with us

Świat

Zjednoczone Emiraty Arabskie i Dubaj zmieniają tydzień roboczy, aby dostosować się do globalnych rynków

Published

on

Ruch od aktualnego rozkładu jazdy od niedzieli do czwartku – pierwszy z państwa Zatoki Perskiej – pomoże Zjednoczonych Emiratom Arabskim „osiągnąć ciągłość biznesową i przystosować się do światowej gospodarki i bankowości”. powiedział rząd w oświadczeniu. Zmiana wchodzi w życie 1 stycznia i dotyczy pracowników rządowych i szkół.

Zjednoczone Emiraty Arabskie, w których przeważa ludność muzułmańska, ogłosiły, że praca zakończy się w piątek o godzinie 12:00 czasu lokalnego (15:00 czasu wschodniego), aby ludzie mogli uczestniczyć w modlitwach. Piątek jest uważany za najświętszy dzień tygodnia dla muzułmanów. Od stycznia modlitwy rozpoczną się o 13:15 czasu lokalnego, około godzinę później niż teraz.

Pracownicy służb publicznych powinni również mieć możliwość elastycznej pracy w piątek, w tym z domu, powiedział rząd.

Abdulrahman Al Awar, dyrektor generalny ds. zasobów ludzkich w rządzie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, powiedział, że prywatne firmy mogą wybrać weekend, który ich zdaniem jest najlepszy dla ich działalności, pod warunkiem, że pracownicy mają przynajmniej jeden dzień wolny.

„Więc każda firma będzie podejmować decyzje w oparciu o sektor, w którym działa, w oparciu o swoich klientów i operacje, którymi zarządza” – powiedział CNN.

Inne kraje głównie muzułmańskie, w tym Indonezja, Turcja, Maroko i Malezja przyjęły rozkład jazdy od poniedziałku do piątku.

Podczas gdy więzi biznesowe są wygładzane na całym świecie, zmiana oznacza, że ​​ZEA nie są już zsynchronizowane z sąsiadami, takimi jak Arabia Saudyjska, Katar i Kuwejt.

Rząd Dubaju ogłoszony przesunęłoby swój tydzień zgodnie z ogólnoemiratową zasadą.

To nie pierwszy raz, kiedy ZEA zmieniły tydzień pracy. W latach 1999-2006 kraj miał weekend w czwartek i piątek, zanim został zmieniony na piątek-sobota.

– Do tej historii przyczyniły się Caroline Faraj w Dubaju i Celine Alkhaldi w Abu Zabi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *