Connect with us

technologia

Pokonano Pokémon Shining Pearl w zaledwie 15 minut bez walki

Published

on

Młody trener Pokémonów stoi wśród ich Pokémonów z rękami w powietrzu.  Otacza Cię łąka kwiatów.

Spójrz na wszystkie te Pokémony szczęśliwie, nie zobaczysz żadnego z nich podczas rekordu świata – po prostu puste.
Zrzut ekranu: Firma Pokémon

Brylantowy diament Pokémon oraz Błyszcząca perła zostali wezwani”całkowicie zepsuty„W przypadku niektórych biegaczy szybkich to załamanie doszło do logicznego wniosku: rekordowy czas poniżej 20 minut w docelowej grze. Jakiś tydzień temu ten rekordowy czas wynosił 51 minut.

Genialny diament oraz Błyszcząca perła co najmniej mieszane przyjęcie. Niektórzy fani opisali przeróbki jako barebone i znaczące numer z Usterki mieć nękany ten Gra Publikacja. Mimo to wielu innych cieszyło się wygodnym powrotem do umysłów swojej młodości. Jednak obie grupy muszą przyznać, że gry mają poważne problemy techniczne, jeśli można je ukończyć w nieco ponad 15 minut. Coś właśnie osiągniętego przez Speedrunner i VTuber, Carolio.

Pokemony jest niezmiennie jedną z najpopularniejszych serii w społecznościach biegaczy szybkich i wymagających. To nostalgiczne dla widzów, strategie są radykalnie różne od normalnej gry, a niemalże opanowanie systemów walki i gry na wystawie jest słusznie imponujące. Jednak nic z tego nie ma znaczenia w optymalnym przypadku Genialny diament oraz Błyszcząca perła speedrun, który większość czasu spędza we wczesnych przerywnikach przerywnikowych gry, bawiąc się menu i przekraczając czarną pustkę – wszystko to wyjaśniono w świetnym wideo autorstwa Pokémon YouTuber i Speedrunner SmallAnt.

Poprzednie rekordowe czasy, które zostały ustalone przez speedrunnera Werstera, opierał się na błędzie układania menu, który pozwalał graczowi zamrozić grę i ominąć duże połacie ziemi całkowicie niezakłócone przez Pokémony, trenerów i denerwujące przerywniki. Zasadniczo, Brylantowy diament Pokémon i lśniąca perła utrzymuj ich stan świata, gdy menu są otwarte. Jeśli wprowadzisz klawisze ZR i ZL w menu Pokémon, możesz otworzyć drugie menu powyżej bieżącego. Gdy zamkniesz pierwsze menu, gra odblokuje twoją postać i pozwoli ci się poruszać, ale ponieważ drugie menu jest otwarte, stan świata nadal będzie wstrzymany. W ten sposób możesz beztrosko przetoczyć się przez Sinnoh.

Jednak bieg Werstera wymaga od niego walki z trenerami wbrew dotychczasowemu rekordowi. W czasie od jego 33-minutowego biegu, odkryto nową sztuczkę wędkarską. Przywiązując wędkę do dwóch różnych miejsc na szybkie przedmioty, możesz w zasadzie wstrzymać, co chcesz, co zamrozi grę (ponownie). Jeśli zamkniesz wynikowe pole tekstowe, wszystko będzie kontynuowane.

Rozmowa z konkretnym NPC, który popycha postać gracza, może skutecznie zapisać nacisk, dopóki nie zamkniesz ich okna dialogowego za pomocą błędu menu. Jeśli podczas skakania zostaniesz przewrócony przez półkę, zostaniesz wyrzucony w niebo – co pozwoli ci przejść po mapie w czarną pustkę.

Once in the black void, you can walk all the way to the Pokémon League, save your game, and load in with your character under the map. Once you walk to a cutscene trigger, the game teleports you directly to the League itself. With a few more menu glitches, fishing rods, and save teleports, you can worm your way into the Elite 4. Here you’ll interrupt every entrance animation in the Pokémon League with the fishing rod, which you then resume at the other end of the room—allowing you to clip through the wall and pass through totally unscathed, until you reach the Hall of Fame. There is only one battle in the entire run.

Speedrunning history YouTuber and Reddit user EZscape – Oczekiwania że z tą trasą Genialny diament oraz Błyszcząca perła osiągnął limit „ostatniej minuty”. Poważne zmiany w wyznaczaniu trasy biegu prędkości zwykle zatrzymują się w ostatniej chwili, ponieważ nie ma sposobu, aby przyspieszyć działanie — od tego momentu wszystko sprowadza się do optymalizacji, wykonania i trików pozwalających zaoszczędzić sekundy.

Taka gra zwykle zajmuje lata, aby osiągnąć ostatnią minutę. To, że było gotowe w niecały miesiąc, jest świadectwem zarówno poświęcenia społeczności, jak i całkowitego zepsucia gier.

READ  Airtel, Capgemini partnerem w dostarczaniu rozwiązań opartych na 5G indyjskim przedsiębiorstwom, Telecom News, ET Telecom
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.