Connect with us

Sport

Doskonała informacja przed inauguracją P … w Wiślu. To nie było jeszcze takie dobre

Published

on

W środę odbył się test świeżo przygotowanej skoczni, w którym wzięli udział skoczkowie ze Śląska-Beskidzia Pracownik Okrąg.

Obejrzyj wideo
Dawid Kubacki o problemach w tej fazie przygotowań

– W tej chwili jest bardzo dobrze. Przed kilkoma pierwszymi skokami, kiedy jeszcze wyślizgiwaliśmy się spod progu i robiliśmy pierwszy lub drugi skok, było trochę za miękko, ale gdy próbowaliśmy mocniej, padał śnieg i był dość równy i twardy. Warunki na środę są bardzo dobre, ale przez ostatnie kilka lat warunki, w których skakaliśmy w czwartek, dzień przed kwalifikacjami, były przyzwoite i ciężkie oraz strasznie nierówne jak na zawody. Dzieje się tak, ponieważ gdy temperatura spada o około cztery stopnie, zamienia się w to, co nazywa się betonem, a organizatorzy próbują go zahartować. Niestety jest wtedy ciężko i nierówno, ale może w tym roku tak nie będzie – mówi Wiktor Pękala, młody polski skoczek, który w weekend zagra w Wiśle rolę prekursora.

Od kilku lat skoczkowie narzekali na przygotowanie zeskoku w Wiśle. Doszło nawet do bardzo poważnych upadków, a rok temu upadł także Piotr Żyła po silnym wstrząsie. Jednak wiele wskazuje na to, że zeskok powinien być znacznie większy w ten weekend. Dzieje się tak, ponieważ jest więcej czasu na przygotowanie.

Firma SuperSnow zmodernizowała swoje automaty do odśnieżania na każdą pogodę, które pracują nieprzerwanie od prawie początku października, a rozkładanie śniegu rozpoczęło się w minioną środę. Pomogły też bardzo niskie temperatury. Rok temu organizatorzy ponownie mieli poważne problemy z wysokimi temperaturami i olbrzymią utratą śniegu, a najważniejsze prace na zeskoku nadal trwały niespełna 24 godziny przed kwalifikacjami. – W ciągu ostatnich kilku lat skakaliśmy głównie w czwartek, a teraz skakaliśmy w środę. Poczyniliśmy również kilka uwag na temat przygotowania skoczni. W czwartek skocznia będzie przygotowywana do zawodów przez cały dzień – dodaje Pękala.

READ  David A. Zimmerman 1961-2023 | Wiadomości, sport, praca

Kamil Stoch gotowy na niecodzienny sezon. „Sytuacja jest wyjątkowa. Cel uświęca środki”.

Czy ulewny deszcz w czwartek może przeszkadzać organizatorom?

Dokładny model prognozy pogody ICM pokazuje to w czwartek w Wisła Ulewne deszcze spodziewane są do późnego wieczora. I oczekuje się, że w nocy nie będzie padać tak często. To nasuwa pytanie, ile wody może wpłynąć na śnieg nagromadzony na wzgórzu i czy po prostu rozpada się losowo. – W czwartek zapowiadany jest deszcz, ale nam to nie przeszkadza, zwłaszcza że mamy nawet niewielki nadstan od tego śniegu. Aby to spadło, zajęłoby to trzy dni ulewnego deszczu. Dodatkowo mamy też rezerwę na ewentualne straty – mówi Jan Winkiel, Sekretarz Generalny PZN, który nadzoruje przygotowanie systemu.

Zgodnie z przepisami na skoczni powinno być 30 centymetrów ubitego śniegu. – Jest lepiej niż w zeszłym roku. W każdym przypadku. Nawet jeśli pojawi się bardziej sprzyjająca pogoda, bo dziś jest ciepło, to powinno być jeszcze lepiej.

Dawid KubackiA co z postacią polskich skoczków przed mundialem? Postawa jednego z liderów jest nieco niepokojąca

Na skoczni w Wiśle pojawi się prawdziwy śnieg? Wiatr może przeszkadzać

Widać, że weekend ma klimat Wisła Jest zima, bo zgodnie z modelem ICM możemy spodziewać się opadów śniegu w piątek wieczorem. Niestety może to powodować problemy dla skoczków, ponieważ mokry śnieg padający z nieba może uszczelnić trasę najazdu, co z kolei prowadzi do spadku prędkości najazdu. Wątpliwe jest też, czy zawody zostaną rozegrane w takich samych warunkach, gdyż prognozy wskazują, że w weekend średni wiatr może osiągnąć około 5 m / s. Jednak historia zawodów na skoczni w Wiśle pokazała, że ​​mimo wietrznego wieczoru w Malince zazwyczaj jest tam spokojnie i łatwiej skakać. Oba konkursy rozpoczynają się o godzinie 16:00.

READ  Polska mówi, że kryzys na granicy z Białorusią może oznaczać początek „czegoś gorszego”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *