Finały ATP. Daniil Miedwiediew pokonał Novaka Djokovica 6: 3, 6: 3

Lider Novak Djoković przegrał w dzisiejszym drugim finale ATP w Tokio 1970 w Londynie z Daniilem Miedwiediewem 3: 6, 3: 6. Rosjanin zapewnił sobie awans do półfinału. Serb musi wygrać mecz z Aleksandrem Zverevem w piątek, aby pozostać w turnieju.

To duża niespodzianka, wręcz sensacja, mimo że dwaj tenisistki, którzy w tym roku wygrali wszystkie turnieje Masters 1000, spotkały się. Djoković triumfował w Cincinnati i Rzymie oraz Miedwiediew w Paryżu na tydzień przed finałami ATP w Londynie. Faworytem był jednak Serb.

Jednak Rosjanin wygrał zaskakująco łatwo. Bezsprzeczny. Gra dopiero się zaczynała. Miedwiediew wygrał 3: 2 dla serbskiego tenisisty siedem meczów z rzędu, trzykrotnie przerywając służbę lidera rankingu ATP. Grał znakomicie, znakomicie służył i spodziewał się, co zrobi jego przeciwnik. Djoković był swoim cieniem.

Pierwszy set zakończył się wynikiem 6: 3, drugi 3: 0 Miedwiediewa. Wtedy Serb zaczął grać trochę lepiej. Wystarczająco dobre, aby utrzymać własną stronę internetową, ale nie na tyle, aby zagrozić Twojemu rywalowi. Miedwiediew wygrał również drugiego seta 6-3.

Mecz trwał zaledwie godzinę i 21 minut. Statystyki przypadkowych błędów Serbii wyglądały niepokojąco słabo. Miał ich 28! Tylko raz Djokovic miał szansę złamać Miedwiediewa. – Mam świadomość, że Novak grał dziś słabiej, wolniej się poruszał, łatwiej uderzał – powiedział Rosjanin zaraz po meczu.

Miedwiediew zapewnił sobie awans do półfinału z pierwszego miejsca. W poprzedniej sesji pokonał Zvereva. W ostatnim meczu zmierzy się z najsłabszym zawodnikiem grupy Tokyo 1970 – dwie porażki – Diego Schwartzmann. Djoković i Zverev walczą o drugie miejsce w grupie.

READ  Bortniczuk mówi, że 36 krajów stawia opór w sporcie przeciwko Rosji i Białorusi

ok

Wieczorny mecz Tokio 1970

Novak Djoković (Serbia, 1. miejsce) – Daniil Medvedev (Rosja, 4. miejsce) 3-6, 3-6.