Connect with us

technologia

Programiści Electrum wprowadzają poprawkę po utworzeniu portfeli Bitcoin przez Apple Update Bricks

Published

on

Po ostatniej aktualizacji Maca, która spowodowała poważne problemy dla jednego z najstarszych portfeli Bitcoin, zespół programistów wprowadził poprawkę.

Pierwotnie rozwiązany jako problem w witrynie GithubAktualizacja Big Sur blokuje klientów MacOS Electrum, portfel oprogramowania Bitcoin, który jest popularny wśród zaawansowanych użytkowników ze względu na złożone narzędzia i kontrolę użytkownika. Zespół Electrum ogłosił dzisiaj to nowa wersja rozwiązuje problem.

„W tej chwili najnowsza wersja Big Sur Electrum całkowicie się zepsuła [for Mac devices]. Nie możesz otworzyć aplikacji ani załadować żadnego ze swoich portfeli ”, powiedział jeden z użytkowników Electrum, Nico, CoinDesk.

Wydanie zostało otwarte na Githubie Electrum 1 sierpnia, mniej więcej w czasie, gdy Apple wypuściło wersję beta Big Sur.

Chociaż „główna przyczyna jest wciąż nieznana”, powiedział deweloper Electrum, SomberNight na stronie problemów Github, jest ona związana z traktowaniem Pythona przez Big Sur, język kodowania, w którym napisany jest Electrum.

Aby obejść ten problem, użytkownicy Electrum mogą uruchomić oprogramowanie ze źródła (tj. Ręcznie skompilować kod źródłowy) lub dołączyć starszą wersję Pythona do swojego oprogramowania. Poprawka zespołu Electrum obejmuje to drugie rozwiązanie.

Snafu to pierwszy przypadek, w którym najnowsza wersja Apple zakłóca przestrzeń Bitcoin, ale nie jest to pierwszy przypadek, gdy aktualizacja spowodowała problemy.

Kiedy wersja 11.0 została wydana w zeszłym tygodniu, błąd na serwerach Apple spowodował wyłączenie sprzętu Mac, na którym była uruchomiona aktualizacja na całym świecie. Te serwery przetwarzają żądania OCSP lub pakiety danych, które sprawdzają poświadczenia użytkownika dla aplikacji.

Ta funkcja rejestrowania aktywności istnieje od czasu aktualizacji Catilina firmy Apple, ale Big Sur sprawia, że ​​użytkownicy komputerów Mac nie mogą już oszukiwać tej funkcji za pomocą zapór ogniowych i sieci VPN, tak jak kiedyś.

Te żądania są przesyłane i wyzwalane w postaci niezaszyfrowanej Obawy dotyczące prywatności o tym, jak te dane mogą być przechwytywane i wykorzystywane przez osoby trzecie. Z perspektywy użytkownika Bitcoin ta funkcja jest wysyłana za każdym razem, gdy na jego urządzeniu używany jest portfel, mikser monet lub inna usługa Bitcoin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *