Dominujący Świątek wysyła Polską do ćwierćfinału Pucharu Zjednoczonego

<eine Klasse="Verknüpfung " href="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/poland/" data-i13n="sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" data-ylk="slk:Polen;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0">Dominująca w Polsce Iga Świątek uderza przeciwko <a class= auf"Verknüpfung " href="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/spain/" data-i13n="sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" data-ylk="slk:Spain;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0">Hiszpania</a>Sara Sorribes Tormo na United Cup (COLIN MURTY)” src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/A9jpqlrN3_dIuDALn.v8Og–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTYzOQ–/https://media. zenfs .com/en/afp.co.uk/481403356e7b9c209bbf54fb5c8aa5d8″ data-src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/A9jpqlrN3_dIuDALn.v8Og–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2 MDtoPTYz OQ–/https: // media.zenfs.com/en/afp.co.uk/481403356e7b9c209bbf54fb5c8aa5d8″/></div>
</div>
</div>
<div class=

Niepohamowana Iga Świątek pokazała się w poniedziałek przeciwko Hiszpanii, gdy Polska po zwycięstwie 2:1 awansowała do ćwierćfinału United Cup.

Numer 1 na świecie nie okazał litości wobec Sary Sorribes Tormo, wygrywając grę pojedynczą 6:2, 6:1, a następnie połączył siły z Hubertem Hurkaczem i zwyciężył w deblu mieszanym 6:0, 6:0 w zaledwie 53 minuty.

Hurkacz wpadł w zasadzkę już na początku dnia i przegrał 3:6, 6:3, 6:4 z Alejandro Davidovichem Fokiną.

Najwyżej rozstawieni Polacy zakończyli grę w grupie A z doskonałym bilansem 2:0 i czekają na przeciwnika w ćwierćfinale.

Świątek, która rozpoczynając odliczanie do Australian Open, przegrała zaledwie siedem gemów w dwóch meczach singlowych, stwierdziła, że ​​gra w grze mieszanej była dobrym doświadczeniem.

„To lekcja na przyszłość i świetne ćwiczenie” – powiedział 22-latek. „Rzadko gram miksem. Używasz różnych umiejętności, chodzi o wyczucie geometrii boiska.

Hurkacz pochwalił swojego kolegę z drużyny za najtwardsze jardy.

„Nosiła mnie przez cały mecz, w każdym meczu oddawała fantastyczne strzały” – powiedziała dziewiąta drużyna świata.

W Sydney ostry Casper Ruud wygrał swój drugi mecz z rzędu w grze pojedynczej, zanim objął prowadzenie w grze podwójnej mieszanej Norwegia Przeszłość Chorwacja.

Numer 24 na świecie Donna Vekic pokonała niekwestionowaną Malene Helgo 7:5, 3:6, 6:3 i zapewniła Chorwatom zwycięski start w grupie F.

Trzykrotny finalista Wielkiego Szlema Ruud pokonał Borna Coric 6:4, 6:1 w zaledwie 89 minut i wyrównał wynik. Następnie pokonał Eikeriego Vekicia i Ivana Dodiga wraz z Ulrikke 6:2, 3:6, 10:7.

Było to bardzo potrzebne zwycięstwo Norwegii, która przegrała z Norwegią Holandia w weekend.

„Jestem zmotywowany na nowy rok, jestem świeży i gotowy” – powiedział Ruud, numer 11 na świecie. „Kolejny świetny mecz indywidualny. Naprawdę nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowego roku w ten sposób.”

Zwycięstwo nastąpiło po równie dominującym zwycięstwie 6:3, 6:4 nad Holendrem Tallonem Griekspoorem w sobotę.

Ruud stracił serwis tylko raz w dwóch meczach i w poniedziałek nie został przełamany.

Oddał także 12 z 13 celnych strzałów na bramkę i powiedział, że ciężko pracował, aby poprawić jakość swoich wolejów.

„Nigdy nie będę gościem, którego pełno w sieci, ale staram się częściej pojawiać na korcie” – powiedział.

Vekicowi zajęło dwie godziny i 49 minut przebicie się przez Helgo, który grał znacznie lepiej, niż sugerowało jej 539 miejsce w rankingu.

„To naprawdę dobra zawodniczka, a jej ranking nie oddaje jej sprawiedliwości” – powiedziała Vekic, ćwierćfinalistka zeszłorocznego Australian Open. „Mój serwis w końcu pojawił się w trzecim secie, co ułatwiło mi grę”.

Ten prowadzony przez Aleksandra Zvereva Niemcy poznać Francja w grupie D w poniedziałek w Sydney, gdzie zmierzą się obrońcy tytułu USA Australia w Perth.