Connect with us

Najważniejsze wiadomości

DVIDS – Aktualności – eFP Battle Group Poland wprowadza nową siłę ognia

Published

on

DVIDS – Aktualności – eFP Battle Group Poland wprowadza nową siłę ognia

BEMOWO PISKIE, Polska – Polska Grupa Bojowa Wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO, składająca się z 3 Batalionu 8 Pułku Kawalerii, Zespołu Bojowego 3 Brygady Pancernej, 1 Dywizji Kawalerii (3-1 ABCT), operacyjnie kontrolowana przez 1 Dywizję Kawalerii. (1 ID), 15. Brygady Piechoty Zmechanizowanej WP, Królewskich Ułanów, Oddziału Księcia Wielorybów, Rumuńskich Strażników Nieba i Chorwackiej Baterii Łuczniczej dołączył Mariusz Błaszczak, Wicepremier i Minister Obrony Narodowej RP, na towarzyszyło odsłonięcie Borsuka (borsuka). , nowy polski bojowy wóz piechoty (BWP) na Bemowie Piskim, 14 listopada 2022 r.

Bojowy wóz piechoty Polski Borsuk ma zastąpić starszy radziecki BWP-1 BWP, używany wcześniej przez Siły Zbrojne RP.

„Potrzeby polskiej armii są bardzo duże, a jednym z najważniejszych elementów tego procesu jest wymiana wyeksploatowanych bojowych wozów opancerzonych na nowe” – powiedział Błaszczak. „Ciągle unowocześniamy wyposażenie polskiej armii.”

Ulepszanie wyposażenia, pojazdów i arsenału armii jest niezbędne do utrzymania gotowości bojowej, wszechstronności i użyteczności.

„Obie nasze armie traktują obecnie priorytetowo wysiłki modernizacyjne, aby stawić czoła zagrożeniom przeciwnika na całym świecie” — powiedział ppłk Sean M. Castilla, dowódca Grupy Bojowej NATO o wzmocnionej wysuniętej obecności w Polsce i dowódca 3. Batalionu 8. Pułku Kawalerii (3 -8 CAV), Zespół Bojowy 3 Brygady Pancernej, 1 Dywizja Kawalerii (3-1 ABCT), kontrolowany operacyjnie przez 1 Dywizję Piechoty (1 ID). „Aby sprostać wyzwaniom stawianym przez te zagrożenia, modernizacja i poprawa naszych zdolności bojowych jest kluczem do opanowania działań wojennych”.

Borsuk zastąpi BWP BMP-1 o zwiększonej wszechstronności, zmodernizowanym opancerzeniu i uzbrojeniu, co poprawi wsparcie pola walki dla zmechanizowanych żołnierzy zsiadających.

„Jako zwiadowcy w terenie potrzebujemy tego wsparcia, ponieważ jesteśmy przekonani, że możemy uzyskać pomoc na polu bitwy, gdy potrzebujemy szybkiego wsparcia i siły ognia” — powiedział sierżant sztabowy Devonte T. Bass, zwiadowca kawalerii i dowódca jednostek pancernych w kwaterze głównej i Siedziba firmy, 3-8 CAV, 3-1 ABCT. „Widząc, co Borsuk może zrobić dzięki możliwościom pojazdu i sile ognia, potrzebujemy jako posiłków na polu bitwy”.

READ  Koronawirus na świecie. Norwegia uznała Polskę za kraj „czerwony” ze względu na koronawirusa

Modernizacja wszechstronnych BWP, takich jak Borsuk, oferuje znaczne możliwości poprawy gotowości zmechanizowanej. Operacyjnie, w połączeniu ze zsiadającymi żołnierzami na polu walki, wzmacnia połączone zdolności zjednoczonych państw członkowskich sojuszu Grupy Bojowej NATO Polska.

„Chcemy, aby ten sprzęt był interoperacyjny ze sprzętem sojuszników z NATO, jesteśmy przygotowani, że proces wzmacniania polskich sił zbrojnych będzie bardzo dynamiczny” – powiedział Błaszczak. „Fakt, że te pojazdy są interoperacyjne ze sprzętem naszych sojuszników, nie jest więc przypadkiem, że obok bojowego wozu opancerzonego Borsuk stoi amerykański Bradley”.

Interoperacyjność jednostek bojowych z różnych krajów niesie ze sobą złożoność. Jednak szkolenie w zakresie znajomości sprzętu, taktyki, zasobów i działań angażujących pozwala na krytyczną synchronizację i spójność dla USA i sojuszniczych partnerów Polskiej Grupy Bojowej eFP, aby szybko reagować i przezwyciężać zagrożenia dla stabilności regionu.

„Interoperacyjność czasami oznacza rozwiązania techniczne, zrozumienie doktryny i taktyki, ale zdecydowanie zawsze obejmuje czynnik ludzki” – powiedział Castilla. „To dla mnie bardzo ważne, aby mój żołnierz jak najwięcej szkolił się z Siłami Zbrojnymi RP i naszymi sojusznikami z NATO, bo to jest sedno interoperacyjności”.

Od jednostek zmechanizowanych prowadzących manewry na poligonach, przez zsiadanych żołnierzy piechoty, po elementy rozpoznawcze prowadzące misje rozpoznawczo-szkoleniowe, wielonarodowe szkolenie między państwami sojuszniczymi zapewnia ramy dla silnej postawy odstraszającej i obronnej Polski i sojuszu NATO.

„Od szeregowego do podpułkownika, od zsiadającego strzelca piechoty do dowódcy czołgu, każdy z nas jest członkiem tego sojuszu NATO” – powiedział Castilla. „Chcę, aby każdy z moich żołnierzy zdawał sobie sprawę, że każdy z nich jest ucieleśnieniem naszego zaangażowania w odstraszanie i obronę tego sojuszu NATO przed wszelką agresją. Razem jesteśmy naprawdę silniejsi”.





Data nagrania: 14.11.2022
Data wydania: 21.11.2022 17:29
Identyfikator historii: 433621
Lokalizacja: BEMOWO PISKIE, PL



Wyświetlenia w Internecie: 3
Pliki do pobrania: 0

DOMENA PUBLICZNA

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *