Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Lucas Broussard zdobywa złoto na JGP Polska

Published

on

Łukasz Broussard zdobył złoty medal podczas Grand Prix ISU Juniorów w Łyżwiarstwie Figurowym w Gdańsku, co było jego pierwszym JGP w tym sezonie.

Broussard poprawił się z piątego miejsca w programie krótkim (69,12) na drugie miejsce w programie wolnym (140,27) i pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej (209,39). Ukończył potrójną pętlę i dwa obroty poziomu 4 w swoim krótkim programie na Adios Nonino, ale jego długi program był jego najlepszym. Otrzymał wszystkie pozytywne stopnie wykonania, otwierając potrójnym palcem i kontynuując kombinację potrójną kombinacją Eulera, potrójną kombinacją Salchow, potrójną kombinacją potrójnych palców Lutza i potrójną kombinacją podwójnych palców Lutza. 16-latka uzyskała również najwyższą punktację elementów programu oraz rekordy życiowe we wszystkich klasyfikacjach.

Drugie miejsce zajął Youdong Chen z Chin z 201,84 pkt., a brązowy Raffaele Francesco Zich z Włoch z 200,73 pkt.

Przyjechał do Polski z piątym miejscem w Grand Prix Juniorów we Francji w zeszłym miesiącu, Michał Xi awansował na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej po zajęciu 10. miejsca w krótkich spodenkach i czwartego w jeździe swobodnej. Z imponującą sekwencją triple axel i triple axel na początku programu, po której nastąpiła kombinacja triple lutz euler triple salchow i dwa obroty poziomu 4, zdobył 131,97 punktów w open i 193, 48 ogólnie, oba rekordy życiowe.

kolega z drużyny Józef Kleina zdobył nowy rekord życiowy 70,13 w swoim krótkim programie w „I Hear a Symphony” Cody’ego Fry’a, a także uzyskał najwyższy ogólny wynik za elementy programu w segmencie programów krótkich. Jego Maska Zoro Free Skate obejmował kombinację potrójnego przewrotu z podwójnym palcem i potrójnego przewrotu i zdobył 117,37 punktów. Zdobył łącznie 187,50 i zajął dziewiąte miejsce.

Wzięła udział w swoim drugim Grand Prix Juniorów w sezonie po zajęciu piątego miejsca w JGP France. Jasne Seo uplasował się na ósmym miejscu z notą 170,33 pkt. Józefina Lee ukończyła tuż za nią na dziewiątym miejscu ze 169,01 punktami w swoim pierwszym JGP sezonu i ustanowiła nowe międzynarodowe rekordy życiowe w programie krótkim, stylu dowolnym iw klasyfikacji generalnej. Logana Higase Chena zajęła 15. miejsce w swoim debiucie w JGP z wynikiem 143,97.

Mao Shimada i Mone Chiba z Japonii zajęli dwa pierwsze miejsca na podium, a Chaeyeon Kim z Korei zdobył brąz.

Zespół amerykańskich tancerzy na lodzie Helena Carhart i Volodymyr Horovyi, Romy Malcolm i Noah Lafornaraoraz Kristina Bland i Matthew Sperry wszyscy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce.

Carhart i Horovyi zajęli piąte miejsce w tańcu swobodnym po tańcu rytmicznym i byli w stanie utrzymać piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Ukończyli wyciąg kombinowany na poziomie 4 i twist taneczny na poziomie 4 w swoim ekspresyjnym współczesnym tańcu swobodnym do „Long Way Down” i „Another Love” Toma Odella i osiągnęli międzynarodowe rekordy życiowe w tańcu swobodnym z wynikami odpowiednio 85,15 i 145,46 w łączny wynik, odpowiednio.

Malcolm i Lafornara zdobyli łącznie 134,78 punktów, zajmując dziewiąte miejsce w swoim międzynarodowym debiucie. Bland i Sperry, którzy uplasowali się tuż za nimi na 10. miejscu, ustanowili nowe rekordy życiowe we wszystkich trzech swoich występach, uzyskując 54,45 pkt. w tańcu rytmicznym, 78,41 pkt. w tańcu swobodnym i 132,86 pkt. w sumie.

Imprezę taneczną na lodzie wygrali Nadiia Bashynska i Peter Beaumont z Kanady. Srebro zdobyli Brytyjczycy Phebe Bekker i James Hernandez, a brąz Francuzi Celina Bradji i Jean-Hans Fourneaux.

Kolejne Grand Prix Juniorów w cyklu łyżwiarstwa figurowego odbędzie się w dniach 5-8 października w Gdańsku.

READ  Starszy Dieter F. Uchtdorf odwiedza Polskę z ukraińskimi uchodźcami
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.