Connect with us

Najważniejsze wiadomości

DVIDS – Aktualności – eFP Battle Group Poland wprowadza nową siłę ognia

Published

on

DVIDS – Aktualności – eFP Battle Group Poland wprowadza nową siłę ognia

BEMOWO PISKIE, Polska – Polska Grupa Bojowa Wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO, składająca się z 3 Batalionu 8 Pułku Kawalerii, Zespołu Bojowego 3 Brygady Pancernej, 1 Dywizji Kawalerii (3-1 ABCT), operacyjnie kontrolowana przez 1 Dywizję Kawalerii. (1 ID), 15. Brygady Piechoty Zmechanizowanej WP, Królewskich Ułanów, Oddziału Księcia Wielorybów, Rumuńskich Strażników Nieba i Chorwackiej Baterii Łuczniczej dołączył Mariusz Błaszczak, Wicepremier i Minister Obrony Narodowej RP, na towarzyszyło odsłonięcie Borsuka (borsuka). , nowy polski bojowy wóz piechoty (BWP) na Bemowie Piskim, 14 listopada 2022 r.

Bojowy wóz piechoty Polski Borsuk ma zastąpić starszy radziecki BWP-1 BWP, używany wcześniej przez Siły Zbrojne RP.

„Potrzeby polskiej armii są bardzo duże, a jednym z najważniejszych elementów tego procesu jest wymiana wyeksploatowanych bojowych wozów opancerzonych na nowe” – powiedział Błaszczak. „Ciągle unowocześniamy wyposażenie polskiej armii.”

Ulepszanie wyposażenia, pojazdów i arsenału armii jest niezbędne do utrzymania gotowości bojowej, wszechstronności i użyteczności.

„Obie nasze armie traktują obecnie priorytetowo wysiłki modernizacyjne, aby stawić czoła zagrożeniom przeciwnika na całym świecie” — powiedział ppłk Sean M. Castilla, dowódca Grupy Bojowej NATO o wzmocnionej wysuniętej obecności w Polsce i dowódca 3. Batalionu 8. Pułku Kawalerii (3 -8 CAV), Zespół Bojowy 3 Brygady Pancernej, 1 Dywizja Kawalerii (3-1 ABCT), kontrolowany operacyjnie przez 1 Dywizję Piechoty (1 ID). „Aby sprostać wyzwaniom stawianym przez te zagrożenia, modernizacja i poprawa naszych zdolności bojowych jest kluczem do opanowania działań wojennych”.

Borsuk zastąpi BWP BMP-1 o zwiększonej wszechstronności, zmodernizowanym opancerzeniu i uzbrojeniu, co poprawi wsparcie pola walki dla zmechanizowanych żołnierzy zsiadających.

„Jako zwiadowcy w terenie potrzebujemy tego wsparcia, ponieważ jesteśmy przekonani, że możemy uzyskać pomoc na polu bitwy, gdy potrzebujemy szybkiego wsparcia i siły ognia” — powiedział sierżant sztabowy Devonte T. Bass, zwiadowca kawalerii i dowódca jednostek pancernych w kwaterze głównej i Siedziba firmy, 3-8 CAV, 3-1 ABCT. „Widząc, co Borsuk może zrobić dzięki możliwościom pojazdu i sile ognia, potrzebujemy jako posiłków na polu bitwy”.

READ  Obywatel Ukrainy z zakazem wjazdu do strefy Schengen zmienia nazwisko, by dostać się do Polski

Modernizacja wszechstronnych BWP, takich jak Borsuk, oferuje znaczne możliwości poprawy gotowości zmechanizowanej. Operacyjnie, w połączeniu ze zsiadającymi żołnierzami na polu walki, wzmacnia połączone zdolności zjednoczonych państw członkowskich sojuszu Grupy Bojowej NATO Polska.

„Chcemy, aby ten sprzęt był interoperacyjny ze sprzętem sojuszników z NATO, jesteśmy przygotowani, że proces wzmacniania polskich sił zbrojnych będzie bardzo dynamiczny” – powiedział Błaszczak. „Fakt, że te pojazdy są interoperacyjne ze sprzętem naszych sojuszników, nie jest więc przypadkiem, że obok bojowego wozu opancerzonego Borsuk stoi amerykański Bradley”.

Interoperacyjność jednostek bojowych z różnych krajów niesie ze sobą złożoność. Jednak szkolenie w zakresie znajomości sprzętu, taktyki, zasobów i działań angażujących pozwala na krytyczną synchronizację i spójność dla USA i sojuszniczych partnerów Polskiej Grupy Bojowej eFP, aby szybko reagować i przezwyciężać zagrożenia dla stabilności regionu.

„Interoperacyjność czasami oznacza rozwiązania techniczne, zrozumienie doktryny i taktyki, ale zdecydowanie zawsze obejmuje czynnik ludzki” – powiedział Castilla. „To dla mnie bardzo ważne, aby mój żołnierz jak najwięcej szkolił się z Siłami Zbrojnymi RP i naszymi sojusznikami z NATO, bo to jest sedno interoperacyjności”.

Od jednostek zmechanizowanych prowadzących manewry na poligonach, przez zsiadanych żołnierzy piechoty, po elementy rozpoznawcze prowadzące misje rozpoznawczo-szkoleniowe, wielonarodowe szkolenie między państwami sojuszniczymi zapewnia ramy dla silnej postawy odstraszającej i obronnej Polski i sojuszu NATO.

„Od szeregowego do podpułkownika, od zsiadającego strzelca piechoty do dowódcy czołgu, każdy z nas jest członkiem tego sojuszu NATO” – powiedział Castilla. „Chcę, aby każdy z moich żołnierzy zdawał sobie sprawę, że każdy z nich jest ucieleśnieniem naszego zaangażowania w odstraszanie i obronę tego sojuszu NATO przed wszelką agresją. Razem jesteśmy naprawdę silniejsi”.

Data nagrania: 14.11.2022
Data wydania: 21.11.2022 17:29
Identyfikator historii: 433621
Lokalizacja: BEMOWO PISKIE, PLWyświetlenia w Internecie: 3
Pliki do pobrania: 0

DOMENA PUBLICZNA

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *