Connect with us

Świat

Seoul: Córka Kima, ujawniona w zeszłym tygodniu, jest jego drugim dzieckiem

Published

on

Seoul: Córka Kima, ujawniona w zeszłym tygodniu, jest jego drugim dzieckiem

SEOUL, Korea Południowa (AP) – Córka władcy Korei Północnej Kim Dzong Una Mężczyzna, którego niedawno widziano publicznie po raz pierwszy na miejscu wyrzutni rakiet, jest jego drugim dzieckiem w wieku około 10 lat, poinformowała we wtorek południowokoreańska agencja szpiegowska. świat zewnętrzny.

W sobotę Korea Północna powiedziała, że ​​Kim obserwował start najpotężniejszej międzykontynentalnej rakiety balistycznej w kraju – Hwasong-17 – dzień wcześniej z żoną Ri Sol Ju i ich „ukochaną córką”. Państwowe media opublikowały zdjęcia, na których Kim idzie ramię w ramię z młodą dziewczyną w białym płaszczu i czerwonych butach przy ogromnej rakiecie umieszczonej na wózku startowym i obserwuje z daleka wysoko latające działo.

Podczas zamkniętej odprawy przed komisją parlamentarną Narodowa Służba Wywiadowcza Korei Południowej, główna agencja szpiegowska w kraju, powiedziała ustawodawcom, że wierzy, że córka Kima jest drugim dzieckiem Kima, imieniem Ju Ae, która ma około 10 lat, powiedział Yoo Sang-bum, jeden z posłów obecnych na sesji.

NIS ustaliło, że jest drugim dzieckiem Kim, ponieważ jej wygląd odpowiadał informacjom, że jest wyższa i wyższa niż inne dziewczyny w tym samym wieku, Yoo zacytował NIS.

You Kun-young, który również uczestniczył w spotkaniu NIS, powiedział, że został również poinformowany, że jest drugim dzieckiem Kim, ale odmówił podania dalszych szczegółów.

NIS powiedział, że nie może potwierdzić komentarzy prawodawcy. Z reguły nie potwierdza ani nie zaprzecza treści swoich prywatnych odpraw w Parlamencie. NIS ma niejednolitą historię potwierdzania wydarzeń w Korei Północnej, jednym z najbardziej tajemniczych krajów na świecie.

Córka jest najwyraźniej dzieckiem Kima, który widział emerytowaną gwiazdę NBA Dennisa Rodmana podczas jego podróży do Pjongjangu w 2013 roku. Po tej wizycie w Pjongjangu Rodman powiedział brytyjskiej gazecie Guardian, że on i Kim spędzili „relaksujący czas nad morzem” z rodziną przywódcy i że trzyma na rękach córeczkę Kima, Ju Ae.

READ  Górski Karabach: Azerbejdżan twierdzi, że odbił separatystyczną enklawę ormiańską po kapitulacji separatystów

To był pierwszy raz, kiedy Korea Północna oficjalnie potwierdziła swoje istnienie. W zeszłym tygodniu państwowe media Korei Północnej nie ujawniły wieku, imienia ani innych szczegółów córki Kima. Południowokoreańskie media spekulowały, że Kim poślubił Ri w 2009 roku i że mają troje dzieci urodzonych odpowiednio w 2010, 2013 i 2017 roku. Według niektórych doniesień pierwszym dzieckiem Kima jest syn, a trzecim córka.

38-letni Kim jest trzecim pokoleniem jego rodziny, która rządzi Koreą Północną od 1948 roku. Odziedziczył władzę pod koniec 2011 roku, po śmierci swojego ojca Kim Dzong Ila.

Kim i jego ojciec zostali po raz pierwszy wspomniani w doniesieniach państwowych mediów po tym, jak osiągnęli pełnoletność. Biorąc to pod uwagę, odkrycie córki, która prawdopodobnie była nastolatką, było zaskoczeniem dla zewnętrznych obserwatorów.

Niektórzy eksperci twierdzą, że odsłonięcie córki na poligonie rakietowym pokazało, że Kim był zachęcony postępującym arsenałem nuklearnym, podstawą rządów jego rodziny. Inni spekulują, że jeśli Kim nadal zabiera ją na ważne wydarzenia publiczne, może to oznaczać, że Kim może mieć ją na myśli jako swojego wczesnego spadkobiercę.

Główna gazeta Korei Północnej Rodong Sinmun powiedziała w niedzielę, że będzie nadal rozbudowywać swój arsenał nuklearny, aby zapewnić „promienny uśmiech i piękne sny naszym przyszłym pokoleniom”, aby uzasadnić swoje ambicje nuklearne lub pokazać, że jego rodzina prowadzi krajowy program nuklearny i rakietowy .

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *