Connect with us

Zabawa

Zdeněk Štybar był rozczarowany, że nie zakończył długiej suszy na Tour of Poland

Published

on

„], „filter”: { „nextExceptions”: „img, blockquote, div”, „nextContainsExceptions”: „img, blockquote”} }”>

Od Paris-Roubaix i Unbound Gravel po Giro d’Italia, Tour de France, Vuelta a España i wszystko pomiędzy, nie przegap chwili, gdy >”,”name”:”in-content-cta”,” ” type”:”link”}}”>dołącz poza+.

Zdeněk Štybar (Quick-Step Alpha Vinyl) był we wtorek kusząco bliski zakończenia najdłuższej suszy w swojej karierze, przeprowadzając imponujący atak nieco ponad trzy kilometry przed metą czwartego etapu Tour of Poland.

Czech zawodnik ostatnio wygrał wyścig, pokonując etap w 2020 Vuelta a San Juan Internacional. Gdyby triumfował na 4. etapie, byłoby to jego pierwsze zwycięstwo od dwóch i pół roku.

Ale kiedy jechał z solidną przewagą na ostatnim kilometrze, podjazd zniszczył jego rozpęd. To pozwoliło zaciętemu zespołowi Emirates z ZEA dogonić go na mniej niż 200 metrów przed metą i ustawić Pascala Ackermanna na zwycięstwo.

Przeczytaj także:

„To był dość spontaniczny atak” – powiedział Štybar. „Spojrzałem dziś rano na ostatnie kilometry, więc wiedziałem, czego się spodziewać i po prostu grałem wszystko albo nic, wiedząc również, że mogę dać kilka sekund w peletonie na wielu zakrętach. Ale na ostatnich kilometrach na dużych drogach był wiatr i straciłem tam czas.

„Jestem rozczarowany, bo zwycięstwo było blisko, ale z drugiej strony dobrze się bawiłem i cieszę się, że mogłem wziąć udział po problemach zdrowotnych. Cieszę się, że znów czuję się dobrze i znów mogę cieszyć się wyścigami.”

Wśród problemów zdrowotnych, o których mówi, jest arytmia serca, na którą cierpiał w przeszłości, leczona chirurgicznie w kwietniu 2021 roku. Zaraził się również COVID w maju tego roku i był poza konkurencją przez ponad dwa miesiące.

Jest w ostatnim roku swojego kontraktu z zespołem Quick-Step Alpha Vinyl i walczy o przyszłość swojej kariery, ponieważ zespół nie chce mu zaoferować przedłużenia.

READ  Holiday Inn Resort Szklarska Poręba otworzy się w Polsce w 2022 roku

Pod tym względem wtorkowe zwycięstwo byłoby warte znacznie więcej niż nagrody pieniężne i prestiż.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.