Connect with us

Nauka

Zagraniczni filmowcy w kolejce na festiwal animacji w Teheranie

Published

on

Zagraniczni filmowcy w kolejce na festiwal animacji w Teheranie

TEHRAN – Ponad 180 filmów zagranicznych filmowców zostało wybranych do rywalizacji w 12. edycji Międzynarodowego Festiwalu Animacji w Teheranie, o czym organizatorzy ogłosili w sobotę oficjalny harmonogram.

Ponadto 36 filmów irańskich filmowców zostanie pokazanych w międzynarodowym konkursie festiwalu, który odbędzie się od 6 do 10 marca po rocznej przerwie w związku z pandemią COVID-19 Instytutu Rozwoju Intelektualnego Dzieci i Młodzieży Ogłoszenie dorosłych (IIDCYA – Kanoon).

Filmy zostały wybrane spośród ponad 1000 zgłoszeń twórców irańskich i zagranicznych.

Animacje pochodzą z Korei Południowej, Chile, Polski, Holandii, Czech, Japonii, Chin, Francji, Austrii, Niemiec, Norwegii, Szwecji, Włoch, Brazylii i kilkudziesięciu innych krajów.

„Lajka” czeskiego reżysera Aurela Klimta i „Nos lub spisek indywidualistów” rosyjskiego reżysera Andrieja Chrzhanowskiego to jedyne dwa filmy fabularne w konkursie międzynarodowym.

Film Klimta pokazuje, że życie Łajki, psa mieszkającego na obrzeżach dużego rosyjskiego miasta, nie jest łatwe. Zostaje schwytana i przymusowo przeszkolona, ​​aby zostać pionierem w astronautyce. Wkrótce po jego wystartowaniu w kosmos podąża za nim kilka zwierząt, które pospiesznie wystrzeliwane są z Houston i Bajkonuru. Zwierzętom udaje się skolonizować odległą planetę. Jednak po krótkim okresie harmonijnego i niezakłóconego współistnienia z rdzennymi formami życia, pierwszy ludzki kosmonauta przybywa na ląd na ich planecie i nagle znajduje się w niebezpieczeństwie.

„The Nose or Conspiracy of Mavericks” to beztroskie, mroczne spojrzenie na szaleństwa XX wieku, zakotwiczone w protosurrealistycznej powieści Gogola „Nos” i operze Szostakowicza o tym samym tytule.

Ponadto w sekcji międzynarodowej rywalizuje 89 krótkometrażowych filmów zagranicznych twórców.

Najważniejszym z filmów krótkometrażowych jest „My Generation” francuskiego reżysera Ludovica Houplaina.

Ten film jest panoramicznym widokiem popkultury jako krajobrazu, podzielonego niekończącą się drogą, na której splątane są sztuka, polityka, sport, finanse, powszechny nadzór i wszechobecna informatyka.

READ  Nowe konserwatywne partnerstwo transatlantyckie?

Kolejnym punktem programu jest „Dobre intencje” Anny Mantzaris. To mały thriller o ludziach, którzy nie zawsze są najlepszymi decydentami. Będąc kobietą odpowiedzialną za potrącenie i ucieczkę, zaczynają się jej przytrafiać przerażające rzeczy.

Zdjęcie: Plakat 12. Międzynarodowego Festiwalu Animacji w Teheranie.

MMS / ODCHYLENIE

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *