Connect with us

Zabawa

Wystąpienie Drugiego Dżentelmena Douglasa Emhoffa na temat uruchomienia amerykańskiej narodowej strategii walki z antysemityzmem

Published

on

Wystąpienie Drugiego Dżentelmena Douglasa Emhoffa na temat uruchomienia amerykańskiej narodowej strategii walki z antysemityzmem

Audytorium Sądu Południowego
Biały Dom

DRUGI PAN DOUGLAS EMHOFF: Dzień dobry.

Chcę podziękować prezydentowi Bidenowi i mojej żonie, wiceprezydentowi Harrisowi, za wszechstronne działania, które podejmują w celu zwalczania antysemityzmu, bigoterii i nienawiści we wszystkich jej formach. To jest prawdziwe przywództwo.

Stany Zjednoczone doświadczają obecnie najwyższego w historii poziomu antysemickich przestępstw z nienawiści.

Przestępstwa z nienawiści wobec Żydów stanowią 63 procent wszystkich przestępstw z nienawiści na tle religijnym w Stanach Zjednoczonych, mimo że stanowimy nieco ponad 2 procent całej populacji.

W swej istocie antysemityzm dzieli nas i podważa nasze zaufanie do rządu, instytucji i siebie nawzajem. Zagraża naszej demokracji, jednocześnie podważając nasze amerykańskie wartości wolności, wspólnoty i przyzwoitości.

Antysemityzm dostarcza uproszczonych, fałszywych i niebezpiecznych narracji, które doprowadziły ekstremistów do popełnienia śmiertelnej przemocy wobec Żydów.

Znam strach, ból i gniew, z jakim żyją Żydzi z powodu tej epidemii nienawiści.

Wszyscy słyszeliśmy historie. I wiemy, jakie są:

Uczniowie, którzy w szkole mieli namalowane swastyki na ławkach.

Rodzice, którzy spotykali się z obelgami i wulgaryzmami, gdy odprowadzali swoje maluchy do przedszkola.

Morderstwo jedenastu osób w Tree of Life w Pittsburghu.

Nikt nie powinien żyć w strachu z powodu swojej osobowości.

I jako pierwszy żydowski małżonek prezydenta lub wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych chcę powiedzieć: nie możemy milczeć. nie będę milczeć. Nie będę stał bezczynnie i nie pozwolę, by antysemityzm zatruł nasze społeczeństwo.

W grudniu ubiegłego roku prowadziłem w Białym Domu okrągły stół z przywódcami społeczności żydowskiej, aby omówić wzrost antysemityzmu w naszym kraju i to, co możemy zrobić, aby temu przeciwdziałać.

Kilka dni później prezydent Biden powołał międzyrządową grupę do walki z nienawiścią i opracowania narodowej strategii walki z antysemityzmem.

Następnie w styczniu pojechałem do Polski z ambasadorem Lipstadtem z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście. Udaliśmy się również do Niemiec, aby spotkać się ze specjalnymi wysłannikami z całej Europy i dowiedzieć się więcej o ich planach ochrony dziedzictwa żydowskiego i walki z antysemityzmem.

READ  9 najlepszych filmów i seriali do streamowania w listopadzie 2021 r.

Dla mnie ta podróż była również osobista. Moi pradziadkowie uniknęli prześladowań na terenach dzisiejszej Polski około 120 lat temu. Mogłem zwiedzić dom, w którym kiedyś mieszkała moja rodzina, zanim uciekłem do Stanów Zjednoczonych.

I chociaż mieli szczęście uciec, było tak wielu innych, którym się to nie udało.

Po tej podróży moja praca była kontynuowana. Mówiłem w ONZ o pladze antysemityzmu.

Prowadziłem rozmowy z wieloma różnymi grupami: studentami, przywódcami międzywyznaniowymi, dyrektorami branży sportowej i rozrywkowej oraz członkami Kongresu. Wezwałem też do Białego Domu specjalnych wysłanników z krajów europejskich.

Nigdy nie wyobrażałem sobie, że moją misją będzie praca na rzecz bezpieczeństwa żydowskich Amerykanów i Żydów na całym świecie.

Ale teraz, bardziej niż kiedykolwiek, musimy stanąć na wysokości zadania i sprostać tej chwili.

Dziś z dumą publikuję Narodową strategię walki z antysemityzmem wraz z moimi współpracownikami, ambasador Susan Rice, ambasador Deborah Lipstadt i doradcą ds. bezpieczeństwa wewnętrznego Liz Sherwood-Randall.

Strategia jest zakorzeniona w agendzie prezydenta Bidena i wiceprezydenta Harrisa, aby rozszerzyć walkę z nienawiścią, wzmocnić naszą demokrację i chronić wolność religijną.

Prezydent Biden, wiceprezydent Harris i cała nasza administracja podejmują odważne działania w celu zwalczania antysemityzmu i promowania życia żydowskiego.

Grupa międzyagencyjna zmobilizowała ponad dwa tuziny agencji federalnych i przeprowadziła sesje odsłuchowe z ponad 1000 przywódcami żydowskimi, religijnymi i praw obywatelskich.

Poprzez podejście obejmujące całe społeczeństwo będziemy tworzyć koalicje i współpracować z kluczowymi partnerami — Kongresem, władzami stanowymi i lokalnymi, społeczeństwem obywatelskim, szkołami i instytucjami akademickimi, sektorem prywatnym i różnymi wspólnotami religijnymi — aby zapobiegać i zwalczać antysemityzm na każdym kroku poziom społeczeństwa.

Podsumowując, ten plan uratuje życie.

Nasza praca na rzecz zwalczania antysemityzmu nie zakończy się wraz z wydaniem tej narodowej strategii. Zobowiązujemy się do realizacji.

Antysemityzm jest zagrożeniem dla społeczności żydowskich i wszystkich Amerykanów. I można z tym walczyć tylko zjednoczonymi siłami.

READ  Netflix Gaming iOS: Dostępność gier w App Store pojawia się, ponieważ Apple ściśle przestrzega sideloadingu

Zależy nam na tym, aby każdy mógł żyć otwarcie, dumnie i bezpiecznie we własnej społeczności.

Od nas wszystkich zależy, czy położymy kres głębokiej nienawiści, którą obserwujemy w naszym kraju. Nie możemy tego znormalizować.

Wreszcie, nie wolno nam zapominać o radości płynącej z celebrowania naszych wyznań, celebrowania naszych kultur i doceniania naszego wkładu w ten wspaniały naród. Więcej nas łączy niż dzieli.

W związku z tym przekazuję sprawę mojemu dobremu przyjacielowi, ambasadorowi Rice.

Ambasador: Dziękuję za całą pracę, którą wykonałeś podczas swojego pobytu w tej administracji – zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku miesięcy – za pracę nad tym planem, który ma znaczenie dla mnie i dla Żydów na całym świecie. Dziękuję za twoją usługę.

###

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *