Connect with us

Zabawa

Netflix rozprawia się z udostępnianiem haseł w USA. Oto, co powinieneś wiedzieć

Published

on

Netflix rozprawia się z udostępnianiem haseł w USA.  Oto, co powinieneś wiedzieć

Ilustracje fotograficzne Netflix i Microsoft

Logo Netflix widoczne na ekranie telefonu i witryna Netflix widoczna na ekranie laptopa, 14 lipca 2022 r. w Krakowie, Polska. Źródło zdjęcia: Jakub Porzycki/NurPhoto za pośrednictwem Getty Images

Netflix, ówczesna firma zajmująca się przesyłaniem strumieniowym tweetował Love is Sharing a Password zaczęło ograniczać udostępnianie haseł w Stanach Zjednoczonych, aby zwiększyć przychody na nasyconym obecnie rynku transmisji strumieniowych.

Firma wcześniej stwierdziła, że ​​ponad 100 milionów subskrybentów na całym świecie uzyskuje dostęp do Netflix poprzez udostępnianie haseł i ujawniła to kwiecień 2022 r że stracił abonentów po raz pierwszy od ponad dekady. Dodała firma 7,66 mln Nowi subskrybenci w ostatnim kwartale 2022 r., kiedy firma wprowadziła swój tańszy poziom reklamowy i dodała 1,75 mln nowych subskrybentów netto w pierwszym kwartale 2023 r.

Streamer powoli wdrażał nowy protokół haseł na całym świecie. Na początku tego tygodnia firma zaczęła ostrzegać klientów ze Stanów Zjednoczonych, którzy dzielili swoje konta z innymi osobami spoza gospodarstwa domowego, o nowej polityce. „Twoje konto Netflix jest dla ciebie i ludzi, z którymi mieszkasz – dla twojego gospodarstwa domowego” – powiedziała firma Wtorek.

Oto, co to oznacza dla użytkowników.

Jak Netflix to wyegzekwuje?

Dzięki nowej polityce tylko użytkownicy należący do „domu Netflix” – ci, którzy mają to samo połączenie internetowe – mogą uzyskać dostęp do konta, chyba że otrzymają płatność za dodatkowych użytkowników dodanych do planu Standard lub Premium. Każdy, kto obecnie pożyczy hasło do Netflix, otrzyma aktualizację podczas próby zalogowania się, informującą o tym, jak otworzyć własne konto, Washington post zgłoszone.

Rzecznik Netflix powiedział, że jeśli widz, który nie jest w gospodarstwie domowym, spróbuje zalogować się na konto tego gospodarstwa domowego, osoba ta „zobaczy powiadomienia w przepływie produktów Netflix z prośbą o zmianę profilu poprzez przeniesienie profilu na nowe konto lub dodanie jako „dodatkowy członek” do istniejącego konta, co wiązałoby się z dodatkowymi kosztami.

READ  Varun Dhawan daje wgląd w czas gali, który spędził podczas planu Bawaal Europe, See Post-Entertainment News, Firstpost

Firma twierdzi, że wykorzysta informacje, takie jak adresy IP, identyfikatory urządzeń i aktywność na koncie, aby ustalić, czy urządzenie należy do gospodarstwa domowego i podkreśla, że ​​nie zbiera danych GPS od użytkowników.

Netflix powiedział, że klienci nadal mogą uzyskiwać dostęp do swoich kont podczas podróży, za pośrednictwem urządzeń osobistych lub telewizora w hotelu lub domu wakacyjnym. Nie jest jasne, jak długo urządzenie może pozostać zalogowane z innej lokalizacji.

Co mogą zrobić użytkownicy?

Za opłatą abonenci planu Standard mogą dodać jednego dodatkowego członka spoza swojego gospodarstwa domowego za 15,49 USD miesięcznie, podczas gdy abonenci planu Premium mogą dodać dwóch za 19,99 USD miesięcznie. W przypadku obu poziomów każdy dodatkowy użytkownik kosztowałby dodatkowe 7,99 USD miesięcznie. Według Netflix dodatkowy członek ma własny profil, konto i hasło, ale za członkostwo płaci osoba, która go zaprosiła.

Użytkownicy dodani do tych członkostw muszą aktywować swoje konta w tym samym kraju co pierwotne członkostwo, mogą przeglądać lub pobierać treści tylko na jednym urządzeniu naraz i nie mogą tworzyć dodatkowych profili ani rejestrować się jako profil dziecka.

Użytkownicy, którzy wcześniej udostępnili subskrypcję i postanowili przekierować pieniądze na własne konto, mogą to zrobić przenosić przenieść swoje stare profile na nowe konto. Streamer oferuje teraz „Standard z reklamami” za 6,99 USD, który obejmuje „wszystkie oprócz kilku filmów i programów telewizyjnych”, podczas gdy konto podstawowe za 9,99 USD oferuje nieograniczone przesyłanie strumieniowe bez reklam. Standardowe i premium opcje firmy obejmują dodatkowe korzyści, takie jak możliwość korzystania z więcej niż jednego urządzenia na raz i pobierania treści na wiele urządzeń.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *