Connect with us

Nauka

Uralski Uniwersytet Federalny: najlepsi socjologowie, politolodzy i filozofowie przybyli jako siła napędowa do powołania redakcji magazynu Koinon | India Education, Education News India, Education News

Published

on

Na Uralskim Uniwersytecie Federalnym ukazało się nowe czasopismo naukowe poświęcone naukom filozoficznym i społeczno-humanitarnym Koinona. Planowana jest publikacja materiałów w języku rosyjskim, angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Pierwszy numer Koinona poświęcony jest nowoczesności.

„Wybierając ludzką spójność, czyli towarzyskość we wszystkich jej przejawach i skalach jako temat centralny i ogólny horyzont przedmiotowo-semantyczny nowego czasopisma, wychodzimy nie tylko od fundamentalnego miejsca i roli tej ostatniej w życiu społeczności ludzkich, całej rasy ludzkiej i każdą osobę, która nawet odzwierciedlała Arystotelesa w definiowaniu formuły „zoon politikon”. Ale także, w konsekwencji, centralnego i fundamentalnie konceptualnego poczucia zgodności dla wszystkich nauk społeczno-humanitarnych lub, według Rickerta, „nauk o kulturze” ”, wyjaśnia redakcja.

Gazeta Koinon (starogrecki: „zgromadzenie”, „zbiorowość”, „zgodność”) jest poświęcona podstawowym i stosowanym badaniom w dziedzinie filozofii, socjologii i nauk politycznych. Głównym tematem jest zgodność (społeczność, zbiorowość) egzystencji, osiągnięcia historyczne, sumienie ludzi, kreatywność i kultura.

„Pierwsza edycja zawiera wgląd od naszych słynnych naukowców na temat problemu kompatybilności i roli, jaką odgrywa we współczesnym świecie i w nauce. Wśród tytułów pierwszego podwójnego numeru: „Zgodność jako problem filozoficzno-naukowy: aspekty i pozycje”, „Retromania jako paradygmat współczesnych stosunków światowych”, „Kulturocentryzm we współczesnej świadomości naukowej i artystycznej”, „W centrum uwagi socjologii empiryczne ”,„ Zgodność jako wewnętrzny problem polityczny krajów świata ”- mówią członkowie redakcji.

W skład redakcji wchodzą pracownicy wydziałów filozofii, socjologii i nauk politycznych oraz stosunków międzynarodowych Uralskiego Instytutu Humanitarnego UrFU. Wśród autorów pierwszego numeru są wybitni naukowcy, profesorowie z uniwersytetów w Rosji, USA, Niemczech, Włoszech, Szwecji, Izraelu, Serbii, Polsce.

READ  Banki Centralne Ukrainy i Polski w czasie wojny
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *