Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Towarzystwo Kolorystów dodaje rozdziały członkowskie w Polsce

Published

on

Towarzystwo Kolorystów dodaje rozdziały członkowskie w Polsce

Towarzystwo Kolorystów (CSI) ogłasza dziś początek rozdziału w Polsce. Kapituła, prowadzona przez doświadczonych kolorystów Konrada Zięcina, CSI i Tomasza Frąszczaka, CSI, jest otwarta dla profesjonalnych kolorystów z szybko rozwijającej się branży filmowej, telewizyjnej i reklamowej w Polsce. Zamierza promować możliwości nawiązywania kontaktów, organizować spotkania i szkolenia oraz promować rzemiosło koloryzacji zarówno w Polsce, jak i za granicą. Grupa planuje również gościć Colorist Mixer.

„Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków produkcyjnych na świecie, z wieloma światowej klasy zapleczem postprodukcyjnym i doświadczonymi kolorystami” – powiedział Kevin Shaw, prezes Colorist Society. „Biorąc pod uwagę ilość treści produkowanych w Polsce, bardzo ważne jest rozszerzenie tam obecności CSI. Konrad i Tomasz mają ambitne plany i z entuzjazmem podchodzimy do ich zaangażowania.”

Odwiedzić Polska strona rozdziału CSI

Zięcina i Frąszczak mówią, że nowy rozdział został entuzjastycznie przyjęty przez ich rówieśników. „Polska od dawna znana jest z doskonałości w kinematografii. Chcemy, aby świat wiedział, że wykonujemy również korekcję kolorystyczną na najwyższym poziomie – mówi Zięcina. „Chcemy zbudować silną społeczność i promować wysokie standardy”.

Produkcja filmowa i telewizyjna w Polsce kwitnie, napędzana przez rządowy program motywacyjny, który oferuje 30-procentowe zniżki na niektóre koszty produkcji i postprodukcji. Netflix, który na początku tego roku rozszerzył swoją regionalną siedzibę w Warszawie, wyprodukował kilka projektów w kraju, m.in Las, seksify, Operacja Hiacynt oraz Nikt nie śpi w lesie. Polskie ramię produkcyjne Netflixa wyprodukowało również niedawno sześcioodcinkowy dramat powódźchwalona przez krytyków za autentyczne przedstawienie katastrofy powodziowej na Śląsku w 1997 roku.

Zięcina i Frąszczak mówią, że polscy koloryści szukają nowych możliwości nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej. „Nadejście pracy zdalnej otwiera drzwi do światowego przemysłu filmowego”, zauważają. „Jesteśmy bardzo podekscytowani postępem technologicznym i możliwościami, jakie oferują”.

READ  Rekrutacja Grupy Wagnera ujawniona w drugim kraju NATO

Zięcina jest założycielem i starszym kolorystą w Rejbel Studio w Krakowie. Trzykrotnie nominowany do nagrody Colorist Awards w kategorii Best Colorist Awards, recenzował wiele filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali telewizyjnych, reklam i teledysków, ostatnio także reżyserując filmy. Gamodi, obrzęk oraz Diabeł.

Frąszczak jest starszym kolorystą w Studiu Filmowym GDP w Warszawie, gdzie ostatnio pracował przy serialu Discovery Channel Polscy truckerzy oraz Górnicy PL.

Inni członkowie-założyciele polskiego oddziału to Tomasz Czech, Oskar Pospolitak, Piotr Putko i Jakub Matras.

O Towarzystwie Kolorystów
Społeczeństwo kolorystyczne (CSI) jest wiodącym stowarzyszeniem zawodowym, które zajmuje się wyłącznie promowaniem i honorowaniem osiągnięć zawodowych kolorystów. Jest to zasób edukacyjny i kulturalny dla społeczności kolorystycznej, przemysłu rozrywkowego i ogółu społeczeństwa. Członkostwo jest otwarte dla profesjonalnych kolorystów, DITów, operatorów telecine, czasomierzy kolorów, finiszerów, artystów zajmujących się konserwacją i naukowców zajmujących się kolorami. CSI organizuje regularne spotkania na całym świecie jako lokalne oddziały. Jest również stałym uczestnikiem targów branżowych i innych wydarzeń. Organizacja planuje obecnie konkurs z nagrodami w celu wyróżnienia doskonałości w sztuce i nauce korekcji kolorów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *