Connect with us

Zabawa

Polski konkurs wokalny twierdzi, że jest „bardzo zaskoczony” otrzymanymi skargami dotyczącymi wykorzystania w programie czarnej twarzy

Published

on

Polski konkurs wokalny twierdzi, że jest „bardzo zaskoczony” otrzymanymi skargami dotyczącymi wykorzystania w programie czarnej twarzy

Polski konkurs wokalny stwierdził, że jest „zaskoczony” otrzymanymi skargami dotyczącymi użycia w programie czarnej twarzy.

Hiszpański serial telewizyjny Wydają mi się znajome ma prawie 50 formatów na całym świecie i widzi w nim celebrytów wcielających się w muzyków podczas występów telewizyjnych.

Uczestnicy nie tylko starają się naśladować głos piosenkarza, ale także starają się wyglądać jak gwiazdy, które chcą naśladować.

Polska wersja reality show spotkała się z krytyką po tym, jak jej biali członkowie obsady wcielili się w czarnych artystów, takich jak Bill Withers, nosząc protezy i makijaż twarzy równoznaczny z czarną twarzą.

Blackface to rasistowska praktyka, podczas której osoby inne niż czarna malują swoją skórę na ciemniejszy kolor, aby przypominać czarną osobę. Spektakl utrwala negatywne i redukcyjne stereotypy.

Odnosząc się do reakcji na używanie przez uczestników czarnej twarzy, ekipa odpowiedzialna za program napisała na swoim oficjalnym Instagramie: „Drodzy widzowie, jesteśmy bardzo zaskoczeni liczbą negatywnych komentarzy pod adresem programu telewizyjnego „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Następnie napisano, że uczestnicy „starają się jak najbardziej zbliżyć do oryginału” i że celem uczestników było „odtworzenie oryginalnego wykonania tak dokładnie, jak to możliwe, przy jednoczesnym uhonorowaniu oryginalnego artysty”.

W szczegółowym oświadczeniu czytamy, że w programie wiele znanych polskich gwiazd wcielało się w czarnych piosenkarzy, w tym Kasia Skrzynecka jako Tina Turner, Agnieszka Włodarczyk jako Michael Jackson, Mariusz Totoszko jako Stevie Wonder, Natalia Szroeder jako Whitney Houston, Kacper Kuszewski jako Missy Elliott i Aleksandra Szwed jako Beyonce.

READ  Patrząc wstecz na lata: 2012 dał nam Putin, Katie Taylor i Wagon Wheel

Wypowiedź programu nie zrobiła jednak wrażenia na użytkownikach mediów społecznościowych.

Jeden z krytyków napisał: „Jedno słowo IGNORANCJA. Nie mogę uwierzyć, że w 2021 roku nadal mamy do czynienia z czarną twarzą. Odwaga nawet w obronie tego czynu [sic] Być nieświadomym i nie przyznać się do problemu jest niesamowite.”

Logo Apple TV+

Oglądaj Apple TV+ za darmo przez 7 dni

Tylko nowi subskrybenci. 8,99 GBP/miesiąc. po bezpłatnym okresie próbnym. Plan odnawia się automatycznie do momentu anulowania

Spróbuj za darmo

Logo Apple TV+

Oglądaj Apple TV+ za darmo przez 7 dni

Tylko nowi subskrybenci. 8,99 GBP/miesiąc. po bezpłatnym okresie próbnym. Plan odnawia się automatycznie do momentu anulowania

Spróbuj za darmo

„Lol, nadal nigdy nie przeprosiliście. „Nie interesuje nas intencja, interesuje nas wpływ, co wyraźnie pokazuje, jak niewykształceni i nie macie pojęcia o początkach tych rasistowskich tendencji” – dodała kolejna osoba.

W czerwcu ubiegłego roku ukazał się brytyjski serial komediowy Mała Brytania został usunięty z BBC iPlayer i Britbox ze względu na obawy dotyczące używania czarnej twarzy i rasistowskiego humoru.

Czytaj więcej:

W oświadczeniu rzecznik BBC powiedział: „W BBC iPlayer dostępnych jest wiele programów historycznych, które regularnie przeglądamy. Od tego czasu czasy się zmieniły”. Mała Brytania była pierwszą emisją i dlatego nie jest obecnie dostępna w BBC iPlayer.

Usunięto skecz z Davidem Walliamsem i Mattem Lucasem w rolach głównych po jego usunięciu z brytyjskiego serwisu Netflix tydzień wcześniej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *