Connect with us

Nauka

Oczekuje się, że rozwój energetyki wiatrowej na lądzie podwoi się, mówi 50Hertz w Niemczech, Energy News, ET EnergyWorld

Published

on

FRANKFURT: niemiecki operator sieci 50Hertz wezwał w piątek do szybszego rozmieszczenia lądowych turbin wiatrowych, których ekspansja uległa spowolnieniu w ostatnich latach z powodu niepewności i biurokracji.

„Mówiąc bardzo jasno: oczekuje się, że coroczne dodawanie lądowych farm wiatrowych w naszym regionie podwoi się, tak abyśmy mogli osiągnąć 100% zielonej energii w naszych sieciach do 2032 r.” – powiedział Stefan Kapferer, szef zarządu firmy.

Powiedział, że branża potrzebuje szybszych procedur wydawania pozwoleń i szybszego sądowego rozstrzygania sporów dotyczących planowanych projektów.

Wiatr prawdopodobnie będzie najważniejszym motorem przejścia Niemiec na energię odnawialną, ale obywatele często ubezpieczają nowe budowle w pobliżu obszarów mieszkalnych.

Nowa moc wiatrowa na lądzie w regionie 50 Hz w północno-wschodnich Niemczech, która dostarcza energię elektryczną 18 milionom konsumentów, wzrosła do 427 megawatów (MW) w 2020 r. Z 286 MW w 2019 r., Powiedział Kapferer.

Było to jednak znacznie poniżej poziomu wymaganego każdego roku, aby osiągnąć docelowy poziom 8400 MW do 2032 r., Który według szacunków 50 Hz był konieczny do osiągnięcia 100% bezemisyjnej energii w jej sieciach.

50Hertz działa na słabo zaludnionym obszarze z dużą ilością energii wiatrowej, co zwiększyło jego postęp technologiczny.

W 2020 r. Zielona energia wzrosła do 62% energii w sieciach wysokiego napięcia, po przejściu na wiatr, energię słoneczną i biomasę oraz zmniejszoną energię cieplną.

50Hertz podał, że zainwestuje 860 milionów euro (1,03 miliarda dolarów) w 2021 roku, co stanowi wzrost o około 23% w stosunku do ubiegłego roku, w infrastrukturę sieciową, taką jak kable i stacje konwerterowe.

Działa w sektorze regulowanym, który jest finansowany z taryf konsumpcyjnych, aby zapłacić za przesył energii.

50Hertz należy w 80% do belgijskiego operatora sieciowego Elia, aw 20% do niemieckiego banku publicznego KfW. Współpracuje z krajami sąsiednimi w zakresie wspólnych połączeń międzysystemowych na morzu.

READ  Thales Alenia Space podpisuje kontrakt z Europejską Agencją Kosmiczną

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *