Connect with us

Zabawa

Niespodziewany hymn tegorocznych Mistrzostw Świata? Eurodanceowy przebój Gali z 1990 roku „Freed From Desire”

Published

on

Niespodziewany hymn tegorocznych Mistrzostw Świata?  Eurodanceowy przebój Gali z 1990 roku „Freed From Desire”

Zapomnij o „Armii Siedmiu Narodów” – ten mundialNajnowsza piosenka, porwana przez szalonych fanów piłki nożnej i zamieniona w hymn pozornie wszechobecny wśród zwycięskich drużyn i ich fanów, to zaskakująco inspirowany housem włoski przebój popowo-klubowy z 1996 roku.

Nie tylko piosenka została wybrana przez trzy drużyny z tego mundialu (Anglii, Szwajcarii i Polski) jako ich oficjalny wybór do FIFA do gry w bramce za pośrednictwem PA, ale znakomita drużyna Francji świętowała w mediach społecznościowych w szatni , bez koszuli, w rytm melodii, którą śpiewali po pokonaniu Danii, a potem Polski, gdy szli do Quarters.

Więcej różnorodności

Jak bardzo ta 26-letnia piosenka Eurodance stała się światowym hymnem piłkarskim? Francuzi spopularyzowali ją na swoich kanałach społecznościowych: zaśpiewali ją w swojej szatni po pokonaniu Danii na aktualnych mistrzostwach świata 26 listopada i opublikowali klip na swoich kanałach społecznościowych w miniony weekend. Klip przedstawiający fanów piłki nożnej z Arabii Saudyjskiej świętujących zwycięstwo nad Argentyną w Katarze do piosenki stał się popularny na TikToku.

Wygląda na to, że piosenka została po raz pierwszy zaadaptowana do pieśni piłkarskiej w 2011 roku przez angielskich fanów za pośrednictwem Bohemian FC, a później w 2012 roku przez fanów Stevenage FC dla gwiazdy Luke’a Freemana. W następnych latach więcej angielskich (i irlandzkich) drużyn używało tej piosenki i rozpowszechniła się ona na całym świecie na początku 2022 roku, kiedy „Freed from Desire” został wybrany w ankiecie fanów jako zwycięska piosenka Melbourne Victory FC po meczu. Kobieca reprezentacja Anglii, która przeszła do historii na początku tego roku, pokonując Niemcy 2:1 w finale Mistrzostw Europy UEFA Kobiet na Wembley, wykonała z fanami utwór „Freed From Desire” na uroczystości po zwycięstwie. Sam Gala wykonał ją podczas eliminacji do Euro 2020 w Belgii.

READ  Oficjalna strona Republiki Korei

Więc dlaczego dokładnie 25-letnia piosenka z chwytliwym refrenem, który może dobrze pasować do wokalu, zapaliła się w tak wielu różnych drużynach piłkarskich i fanach w ciągu ostatniej dekady?

Według Chrisa Miltona, pisarza z Anglii iNews, „Freed From Desire” oferuje „przestrzeń (dosłownie i akustycznie) dla zbiorowego działania, które wciąż pozostawia miejsce na osobistą ekspresję”. Kontynuuje: „Piosenka jest zarówno powtarzalna, jak i prosta w sposobie, w jaki jest skonstruowana… te dwie rzeczy są często postrzegane jako negatywne aspekty, ale w wielu utworach muzycznych (we wszystkich gatunkach) są potężnym narzędziem. Powtarzanie tekstów, tematów, akordów, harmonii i akompaniamentów tworzy ramy intymności i komfortowego ukojenia”.

Ze swojej strony piosenkarka i współautorka piosenki mówi, że jest zachwycona dodatkową uwagą, jaką ostatnio cieszy się „Freed From Desire” dzięki fanom piłki nożnej na całym świecie. „Nie śledzę żadnej konkretnej drużyny piłkarskiej, ale jestem w siódmym niebie, wiedząc, że moja piosenka inspiruje wielu sportowców z różnych dyscyplin sportowych i różnych drużyn na całym świecie” – napisała na swojej oficjalnej stronie na Facebooku na początku tego roku, zamieszczając link do artykułu La Repubblica (głównej włoskiej gazety) o tym, jak wielki klub piłkarski AC Milan wykorzystuje swoją piosenkę.

I chociaż piosenka Gali nigdy nie odniosła takiego sukcesu w Stanach Zjednoczonych, jak w Wielkiej Brytanii i Europie pod koniec lat 90. (gdzie piosenka znalazła się na liście Top 10 w kilku krajach), nie jest znana w Ameryce. „Freed From Desire” stał się podstawą klubów, imprez LGBTQ i wielkich rave’ów wśród koncertujących DJ-ów, którzy wciąż grają remiksy i edycje utworu. Gala opowiada Trax Magazine, że napisała piosenkę w Nowym Jorku w latach 90., „obserwując różnice między bogatymi a biednymi, między potężnymi a pospolitymi, między sławnymi a porzuconymi”.

READ  „Naprawdę chcieliśmy ją rozśmieszyć”

To wszystko jest daleko od boisk piłkarskich i wiwatujących kibiców w Katarze – ale na tym polega piękno muzyki.

Najlepsza odmiana

Zapisać się do Biuletyn Różnorodności. Aby uzyskać najnowsze wiadomości, śledź nas Facebook, Świergotoraz Instagram.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *