Connect with us

Zabawa

Ukraińskie filmy dokumentalne o uchodźcach debiutują na Viaplay

Published

on

Ukraińskie filmy dokumentalne o uchodźcach debiutują na Viaplay

człowiek do człowiekadokument o życiu ukraińskich uchodźców uciekających przez Polskę został uruchomiony na Viaplay w 11 krajach Europy.

Dziesięcioodcinkowy cykl skupia się na losach i wyzwaniach ukraińskich uchodźców, a także radościach, nadziejach i obawach polskich wolontariuszy, działaczy i obywateli działających na ich rzecz.

Tytuł nawiązuje do łacińskiej maksymy Homo homini lupus („Człowiek człowiekowi wilkiem”), ponieważ wojna często wydobywa z ludzi to, co najgorsze. Paradoksalnie daje też możliwość czynienia dobra. „Przykładem tego pozytywnego zjawiska jest powszechne poparcie polskich obywateli dla ukraińskich uchodźców” – powiedział Kacper Lisowski, twórca i główny reżyser serialu.

człowiek do człowieka jest produkowany przez Paprika Studios i Kristoffera Rusa, szefów Paprika Studios Poland oraz Agnieszkę Knysak-Sandecką, kierownika produkcji Paprika Poland. Współpracownikami serialu są Paweł Deląg, Zuzanna Solakiewicz i Krystyna Wałajtys-Łonisk.

Barbara Wiśniewska-Grzesiak z Grupy Viaplay powiedziała: „Ten serial daje nam wgląd w realia, z jakimi borykają się uchodźcy i polscy wolontariusze wspierający ich w prawdopodobnie największym europejskim kryzysie od czasów II wojny światowej”.

READ  Gdzie w serwisie Netflix nakręcono film Absolute Beginners?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *