Connect with us

Nauka

Najnowsze zasady Nowego Jorku dotyczące koronawirusa dotyczące podróży z innych stanów będą trudne do wyegzekwowania

Published

on

Syracuse, NY – Wytyczne dotyczące podróży w Nowym Jorku, które weszły w życie w tym miesiącu, mają na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się Covid-19 w Nowym Jorku, jednocześnie dając podróżnym możliwość uniknięcia 14 dni kwarantanny po ich powrocie tutaj.

Ale dodają również nowe wymagania do lokalnych wydziałów zdrowia, które już zajmują się rosnącą liczbą przypadków Covid-19, w tym w hrabstwie Onondaga. Przestrzeganie nowego rozporządzenia wykonawczego w dużej mierze będzie zależało od podróżnych i ich pracodawców.

Zgodnie z nowymi przepisami z biura gubernatora Andrew Cuomo, podróżni są zobowiązani do poddania się testowi Covid-19 w ciągu 72 godzin przed opuszczeniem jakiegokolwiek stanu, który nie ma granicy z Nowym Jorkiem. (Jeden wyjątek: jeśli dana osoba wyjeżdża na mniej niż 24 godziny.) Po przybyciu do Nowego Jorku zostaje poddana kwarantannie przez trzy dni, nawet jeśli mają wynik negatywny, a następnie uzyskaj kolejny test Covid-19 tutaj.

Plik nowe wymagania zastąpić tak zwaną „listę kwarantannową” stanów, która wzrosła do 39 stanów na początku tego miesiąca. Podróżni z tych stanów musieli poddawać się kwarantannie przez dwa tygodnie, nawet jeśli wynik testu na obecność Covid-19 był ujemny.

Zamiast tego plik rozporządzenie wykonawcze od gubernatora Andrew Cuomo pozwala podróżnym „Przetestuj” 14-dniową kwarantannę jeśli po przyjeździe do Nowego Jorku dwukrotnie uzyskają wynik negatywny. Pozbywa się również listy stanów i zamiast tego wymaga dwóch negatywnych testów dla każdego stanu, który nie ma granicy z Nowym Jorkiem. Stany sąsiadujące z Nowym Jorkiem to New Jersey, Vermont, Massachusetts, Pensylwania i Connecticut.

Egzekwowanie nakazu mają lokalne wydziały zdrowia powiatu. Dowiadują się, że podróżny przybył do Nowego Jorku, gdy osoba ta wypełni formularz dotyczący zdrowia podróżnego, który ostrzega władze stanowe i lokalne, że dana osoba przybyła do Nowego Jorku.

READ  Warszawska firma przekształci stare turbiny wiatrowe w stylowe zielone meble ogrodowe - The First News

Na lotniskach podróżni są zobowiązani do wypełnienia formularzy po przylocie. Osoby przybywające do Nowego Jorku w inny sposób – na przykład samochodami lub autobusami – są zobowiązane do pobrania formularza ze stanowej strony internetowej i wypełnienia go.

Lokalny prawnik, który przestudiował wymagania, jest sceptyczny, że lokalni urzędnicy ds. Zdrowia mogą nadążyć za nowymi wytycznymi oprócz wymaganego śledzenia kontaktów. Powiedział, że podróżni i ich pracodawcy powinni nadal robić wszystko, co w ich mocy, aby przestrzegać wymagań, które jego zdaniem ograniczą rozprzestrzenianie się Covid-19 tutaj, powiedział.

Nawiązując do ostatniego wzrostu liczby nowych przypadków w hrabstwie, Adam Mastroleo z Firma Bond, Schoeneck & King powiedział: „Więc teraz będziemy prosić departamenty zdrowia hrabstwa nie tylko o śledzenie kontaktów, ale także o kontakt z nowo przybyłymi? Myślę, że to niezwykle trudne pytanie ”.

Wymogi te niosą ze sobą wysoką karę dla każdego przyłapanego na ucieczce z kwarantanny: grzywna w wysokości 10000 USD i / lub 15 dni więzienia. Ta kara obowiązuje od pierwszych dni pandemii.

Jednak według rzecznika Justina Saylesa hrabstwo Onondaga nigdy nie nałożyło na nikogo kary. „Formalny proces” identyfikacji podróżnych i egzekwowania wymogów nie został ujawniony, powiedział w zeszłym tygodniu.

„Kiedy to nastąpi, oczywiście zrobimy to, do czego jesteśmy prawnie zobowiązani i zapewnimy zdrowie publiczne” – powiedział.

Fakt, że hrabstwo nigdy nie nakładało grzywien na nikogo przyłapanego na łamaniu kwarantanny, pokazuje, jak trudne może być egzekwowanie, powiedział Mastroleo, ale to nie znaczy, że należy to zignorować.

„Myślę, że wymóg kwarantanny w podróży to stan, który stara się utrzymać tę liczbę na niskim poziomie” – powiedział. „Powinniśmy się podporządkować. To zarządzenie wykonawcze, co oznacza, że ​​jest to prawo. Musisz przestrzegać prawa ”.

READ  Centralna część laboratorium jądrowego w Charkowie nie została uszkodzona po bombardowaniu, mówi dyrektor instytutu

Skontaktuj się z reporterem Patrickiem Lohmannem pod numerem (315)766-6670 lub [email protected]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.