Connect with us

Zabawa

Mama, której dzieci zostały zabrane za bycie queerem, wygrywa spóźnioną decyzję

Published

on

Uczestnicy z plakatami wspierającymi społeczność LGBT+ podczas Krakowskiego Marszu Równych Szans, w którym wzięło udział ponad 5000 osób. (Alex Bona / Obrazy SOPA / LightRocket przez Getty)

Polska została skazana na wypłatę odszkodowania kobiecie, której dzieci zostały zabrane, ponieważ jest queer, orzekł czołowy europejski trybunał praw człowieka.

Sędzia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka rządził W czwartek (16 września) polski rząd dyskryminował matkę, która nie została wymieniona ze względu na jej orientację seksualną.

Skarżąca, urodzona w 1970 roku, rozwiodła się z mężem w 2005 roku. Sąd stwierdził, że skarżąca i jej mąż mieli konflikt o prawo do opieki nad czwórką swoich dzieci.

Przyznano jej pełne prawa rodzicielskie dla swoich dzieci, ale jej były mąż złożył wniosek o zmianę opieki w październiku 2006 roku.

Jednak polski sąd orzekł na korzyść mężczyzny i przyznał mu pełnię praw rodzicielskich po tym, jak okazało się, że matka związała się z inną kobietą.

Zgodnie z dokumentem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, polski sąd stwierdził, że matka „była zbyt blisko niej” [her partner] ze względu na ich związek [the children]”.

Sąd stwierdził, że „rodzicielskie zachowanie matki jest niewłaściwe” z powodu „problemów osobistych i emocjonalnego zaangażowania w związek z inną kobietą”.

Kobieta, która nie została wymieniona, odwołała się od wyroku i wskazała, że ​​była główną opiekunką dzieci. Jednak jej odwołanie zostało oddalone w styczniu 2008 roku.

W czerwcu 2009 roku złożyła wniosek o przyznanie opieki nad najmłodszym dzieckiem, ale ta druga skarga również została oddalona.

Ostatecznie wniosła swoją sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który orzekł na jej korzyść. Sędziowie stwierdzili, że związek tej samej płci nienazwanej kobiety był silnie reprezentowany we wszystkich „postępowaniach” w sądzie.

„Nieunikniony wniosek jest taki, że jej orientacja seksualna i relacje z inną kobietą zawsze były przedmiotem rozważań i były wszechobecne na każdym etapie procesu sądowego” – powiedzieli sędziowie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

READ  Co na razie wiemy o polskim hitowym serialu

Sąd stwierdził, że ze względu na ich orientację seksualną, skarżący i wszyscy pozostali rodzice, którzy chcą mieć pełną opiekę nad swoimi dziećmi, są „odmiennie traktowani”.

Europejski Trybunał Praw Człowieka skazał Polskę na zapłatę kobiecie 10 000 euro odszkodowania.

Polska była krytykowana na arenie międzynarodowej za „strefy wolne od LGBT” zaczęły pojawiać się w 2019 roku, kiedy wiele regionów w całej Polsce ogłosiło się wolnymi od „ideologii LGBT”.

Na początku roku Unia Europejska (UE) ogłosiła się „strefą wolności LGBTIQ” jako symboliczny protest przeciwko dyskryminacyjnej polityce w Polsce.

UE podjęła również kroki prawne przeciwko Polsce i Węgrom w związku z ich prawami anty-LGBT+. Komisja Europejska, władza wykonawcza UE, zapowiedziała, że ​​podejmie działania przeciwko obu krajom za „naruszenie podstawowych praw osób LGBTIQ”.

Komisja stwierdziła, że ​​Polska stoi w obliczu działań po tym, jak „nie zareagowała w pełni i adekwatnie na prowadzone przez nią śledztwo w sprawie charakteru i wpływu tak zwanych „stref wolnych od ideologii LGBT”. Urzędnicy UE powiedzieli, że uważają, że te oświadczenia mogą naruszać prawo UE dotyczące niedyskryminacji ze względu na orientację seksualną.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *