Connect with us

Zabawa

Te 2 niepowstrzymane kolby mają dużo miejsca na ruchy

Published

on

Jakie są kluczowe atrybuty, na które należy zwrócić uwagę, szukając akcji, które mają ogromny potencjał do imponujących długoterminowych zwrotów? Najpierw zacznij od liderów rynku w swoich branżach lub regionach. Taka dominacja prawdopodobnie pozostanie niekwestionowana, a operator zasiedziały może wtedy rosnąć szybciej niż reszta stada.

Po drugie, szukaj firm, które trzymają się długoterminowych trendów lub mają katalizatory, które mogą z czasem zwiększać ich sprzedaż i zyski netto. Dzięki takim trendom, jak wiatr w plecy, firma może szybko wznieść się na wyżyny. Zaletą posiadania takich akcji jest to, że Twoje bogactwo pomnoży się z biegiem lat ze względu na stale rosnącą cenę akcji.

Oto dwie akcje, które mają oba atrybuty – są liderami w swoich dziedzinach i mają również mnóstwo wybiegów do dalszego rozwoju.

Źródło obrazu: Getty Images.

Netflix

Netflix (NASDAQ: NFLX) jest bez wątpienia pionierem i liderem w branży telewizji strumieniowej. Firma rozpoczęła działalność jako firma zajmująca się sprzedażą wysyłkową DVD w 1997 roku, ale od tego czasu stała się gigantem streamingowym z ponad 200 milionami płacących członków. W ciągu ostatnich pięciu lat, od 2016 do 2020 roku, Netflix zwiększył swoje przychody z 8,8 mld USD do 25 mld USD, podczas gdy dochód netto wzrósł z zaledwie 187 mln USD do 2,76 mld USD . W tym samym okresie liczba członków wzrosła ponad dwukrotnie z 81 milionów do 209 milionów w bieżącym kwartale.

Firma zainwestowała i poszerzyła swoją oryginalną ofertę filmów i programów telewizyjnych, aby zyskać popularność wśród klientów. Ma teraz imponującą bibliotekę tytułów z wielu gatunków i regionów. Wydał już 8 miliardów dolarów na tworzenie treści w pierwszej połowie 2021 roku, a na drugą połowę ma szereg nowych tytułów, które nadal powinny ekscytować. Netflix ma wystarczającą siłę przebicia, by trzymać z daleka innych nowicjuszy, w tym trudne nazwiska, takie jak Walta Disneya oraz Amazonka. Tort rynkowy jest wystarczająco duży, aby wszyscy gracze strumieniowi mogli współistnieć, jednocześnie zwiększając bazę subskrybentów i zyski.

READ  Szwedzki NENT donosi o wzroście liczby subskrybentów i dochodów transmisji strumieniowej

Netflix zamierza rozszerzyć gry jako osobne źródło dochodu i będzie traktować je jako kolejną kategorię treści. Początkowo skupimy się na grach na urządzenia mobilne i będą one oferowane w pakiecie z subskrypcjami.

Morze ograniczone

Morze ograniczone (NYSE: SE) to singapurska firma technologiczna z trzema głównymi działami: rozrywka cyfrowa pod marką Garena, e-commerce pod marką Shopee oraz płatności cyfrowe pod marką SeaMoney. Firma rozrosła się skokowo, rozszerzając swój zasięg na Azję i Amerykę Łacińską, a imponujące liczby stanowią kuszącą wskazówkę dotyczącą przyszłości.

Skonsolidowane przychody za drugi kwartał roku podatkowego 2021 wzrosły ponad dwukrotnie rok do roku do 2,3 miliarda dolarów, a zysk brutto wzrósł ponad czterokrotnie rok do roku do 930,9 miliona dolarów. Seas popularna in-house development Wolny ogień Gra osiągnęła ponad 1 miliard pobrań alfabet‘s Google Play i nadal jest najlepiej sprzedającą się grą mobilną w Azji Południowo-Wschodniej, Ameryce Łacińskiej i Indiach. Liczba użytkowników płacących kwartalnie wzrosła o 85% rok do roku do 92,2 miliona, a majowa impreza eSports działu przyciągnęła aż 5,4 miliona widzów online.

Dział e-commerce firmy Sea Limited również wchodzi w nowe regiony i planuje ekspansję w Indiach i Polsce. Przychody pionu wzrosły do ​​1,2 miliarda dolarów, o 160,7% więcej rok do roku, podczas gdy wartość towarów brutto wzrosła o 87,5% rok do roku do 15 miliardów dolarów. Zamówienia brutto na platformę wzrosły ponad dwukrotnie do 1,4 miliarda.

Firma niedawno pozyskała 6,3 miliarda dolarów w drodze emisji akcji, a także zamierza pozyskać dodatkowe 2,5 miliarda dolarów długu powiązanego z kapitałem, aby sfinansować dalszą ekspansję. Sea Limited ma na celu zdobycie udziału w nowych rynkach, a także będzie inwestować w nowe gry, aby przyciągnąć większą publiczność. Wygląda na to, że rozwój firmy będzie się utrzymywał, ponieważ inwestorzy licytowali swoje akcje do najwyższego w historii poziomu prawie 350 USD.

READ  Legia Warszawa z przesiadką z Oliviera Ntchama. związane razem

Ten artykuł reprezentuje opinię autora, który może nie zgadzać się z „oficjalnym” stanowiskiem polecającym usługi doradczej premium od Motley Fool. Jesteśmy kolorowi! Kwestionowanie tezy inwestycyjnej – nawet własnej – pomaga nam wszystkim krytycznie myśleć o inwestowaniu i podejmować decyzje, które pomogą nam stać się mądrzejszymi, szczęśliwszymi i bogatszymi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *