Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Koronawirus w Polsce. Pierwsze szczepienia 27 grudnia

Published

on

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, przedstawiciel rządu ds. Programu szczepień Michał Dworczyk zapowiedział, że pierwsze 10 000 miejsc pracy zostanie dostarczonych do Polski wieczorem 26 grudnia. Dawki szczepionki COVID-19. Jak poinformował Dworczyk, do wybranych szpitali węzłowych należy dotrzeć do południa 27 grudnia. Szczepienia rozpoczynają się tego samego dnia.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapowiedział, że „dokładna liczba punktów, na które trafi pierwsza partia szczepionek” zostanie ujawniona we wtorek.

Europejska Agencja Leków (EMA) podjęła w poniedziałek decyzję o zatwierdzeniu szczepionki COVID-19 Pfizer i BioNTech. W kolejnym kroku Komisja Europejska powinna zatwierdzić stosowanie szczepionki we wszystkich państwach członkowskich UE.

W zeszłym tygodniu rząd przyjął krajowy program szczepień. Głównym celem jest dostarczenie szczepionek, które są bezpieczne i skuteczne, w wystarczających ilościach iw jak najkrótszym czasie. Celem strategicznym jest osiągnięcie w społeczeństwie takiego poziomu szczepień, który pozwoli opanować pandemię COVID-19 do końca 2021 roku przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Dalsza część artykułu jest dostępna pod wideo:

Ogólnopolski Program Szczepień przeciwko COVID-19 zakłada, że ​​przed kampanią szczepień zostaną zaszczepieni m.in. Polacy, pracownicy służby zdrowia w tzw. Szpitalach na skrzyżowaniu dróg.

READ  Sea Change: poznaj inspirowane Balearami rytmy polskiego wybrzeża Bałtyku

Na etapie zerowym można zaszczepić następujące osoby: pracownicy szpitala łącznikowego; Pracownikom innych placówek wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych; Pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy domów pomocy społecznej; Pracownicy aptek, aptek, punktów zaopatrzenia w sprzęt medyczny, hurtownie farmaceutyczne, w tym firmy zajmujące się transportem leków, a także pracownicy uczelni medycznych i studenci szkół medycznych.

Dotyczy to również personelu niemedycznego, tj. H. Personel administracyjny i pomocniczy (niezależnie od rodzaju zatrudnienia, w tym wolontariusze czy stażyści) dla tych instytucji oraz dla osób z firm, które współpracują z instytucją i stale tam przebywają.

Do szczepienia przeciwko COVID-19, pracownicy księgowości szpitalnej, ale także pracownicy firmy współpracującej z placówką medyczną, np. B. Dostawcy lub personel ochrony.

Osoby wymienione na poziomie zerowym mogą złożyć wniosek i zaszczepić się, niezależnie od tego, czy przeszły już COVID-19, czy nie.

Poziomy szczepień w Polsce

Jak planowane są poziomy szczepień COVID-19 w Polsce?

  • Na poziomie „zero” szczepieni są pracownicy medyczni – nie tylko lekarze, ale cały personel ochrony pracujący w służbie zdrowia. Te szczepienia są przeprowadzane w 500 szpitalach węzłowych
  • Pierwszy etap – Seniorzy są szczepieni, d. H. Osoby powyżej 60 roku życia, mieszkańcy domów socjalnych i zakładów opiekuńczo-leczniczych, opiekuńczo-pielęgnacyjnych i innych, a także służby mundurowe i nauczyciele
  • Poziom trzeci – Przedsiębiorcy i pracownicy z sektorów zamkniętych rozporządzeniem rozpoczną powszechne szczepienia dorosłych
READ  USA: Koronawirus był już w kraju w grudniu 2019 r

Infolinia dotycząca szczepionek COVID-19:

  • Infolinia szczepień zostanie uruchomiona 16 grudnia i będzie dostępna przez całą dobę pod numerem 989
  • Rejestracja telefoniczna w centrach szczepień rozpocznie się w styczniu 2021 roku

– Spadkowy trend infekcji wyhamował – podkreślił premier. – Nasi sąsiedzi zaostrzają ograniczenia. Musimy znosić, mimo że jest szczepionka, ta walka się nie skończyła. Więc zostańmy w domu na nadchodzące wakacje – zaapelował do premiera.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *