Connect with us

Nauka

Kobieta „wampir” odkryta na cmentarzu z XVII wieku

Published

on

Kobieta „wampir” odkryta na cmentarzu z XVII wieku

Strzeż się – jesteś w strachu.

Szczątki „żeńskiej wampirzycy” odkryli archeolodzy na XVII-wiecznym cmentarzu w Pieniu.

Profesor Dariusz Poliński wraz z zespołem badaczy z UMK prowadził wykopaliska, kiedy odkryli szczątki kobiety, która została przyszpilona do ziemi z sierpem w gardle.

Popularne narzędzie rolnicze było powszechnie używane przez przesądnych Polaków w XVII wieku, aby powstrzymać zmarłą osobę uważaną za wampira, aby nie mogła powrócić z martwych.

„Sierp nie był umieszczony poziomo, ale na szyi w taki sposób, że gdyby zmarły próbował wstać… głowa zostałaby odcięta lub zraniona” – powiedział gazecie Poliński. codzienna poczta.

Profesor zauważył również, że zmarła kobieta miała kłódkę owiniętą wokół palca, co dodatkowo wzmacnia teorię, że w chwili śmierci była uważana za wampira.

Poliński twierdził, że podczas pochówku zamek miał symbolizować „niemożliwość powrotu”.

Naukowcy nie ujawnili przypuszczalnego wieku zmarłej, ale stwierdzili, że jedwabna czapka znaleziona na jej czaszce wskazuje, że miała wysoki status społeczny.

Według magazynu Smithsonian, mieszkańcy Europy Wschodniej początkowo bali się wampirów w XI wieku, wierząc, że „niektórzy ludzie, którzy zginęli, wyjdą z grobu jako wysysające krew potwory, które terroryzują żywych”.

W XVII wieku „niezwykłe praktyki pogrzebowe stały się powszechne w całej Polsce w odpowiedzi na zgłoszoną epidemię wampirów” – donosi Science Alert.

Wciąż nie ma zgody akademickiej co do tego, w jaki sposób ludzie zostali sklasyfikowani jako „wampiry”, ale według Polińskiego często byli oni brutalnie mordowani w różnych częściach kontynentu.

I nawet po ich śmierci ich ciała były jeszcze bardziej okaleczane, aby upewnić się, że nie wrócą, aby siać spustoszenie wśród lokalnych mieszkańców.

„Innymi sposobami ochrony przed powrotem zmarłych jest odcinanie głowy lub nóg, kładzenie zmarłych na brzuchu w celu gryzienia ziemi, palenie ich i miażdżenie kamieniem” – powiedział Poliński.

READ  Tysiące jasnych satelitów może wpłynąć na przyszłe odkrycia kosmosu

Odkrycie „wampirzycy” w Pieniu – położonej na południu kraju – następuje siedem lat po odkryciu szczątków pięciu innych rzekomych wampirów w oddalonym o 209 km Drawsku.

Cała piątka, którą tam znaleziono, była podobnie pochowana z sierpami w gardłach.

Tymczasem w 2013 roku Naprzeciwko donoszą, że archeolodzy odkryli „grobowiec wampirów” poza miastem Gliwice, gdzie znaleziono kilka szkieletów z odciętymi głowami umieszczonymi blisko nóg.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na Poczta w Nowym Jorku i został powielony za zgodą.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *