Connect with us

Sport

Irlandzcy sportowcy przekształcają Elite Micro Meet w festiwal narodowych rekordów

Published

on

W planach było trochę doświadczenia wyścigowego i być może więcej kwalifikacji do halowych mistrzostw Europy w przyszłym miesiącu. Zamiast tego stał się festiwalem narodowych rekordów i rekordów osobistych, a Mark English i Cian McPhillips stawili czoła obsunięciu się superszybkich czasów podczas Ireland Elite Micro Meet.

Nieobecność kibiców na Sport Ireland Indoor Arena w Abbotstown również nie pozwoliła opuścić emocji. Anglik powstrzymał wyzwanie wschodzącej nastoletniej gwiazdy McPhillipsa, aby pobić swój własny irlandzki rekord na 800 m halowym o 1:46:10 w sobotę wieczorem, jego młodszy rywal 1: 46.13.

Anglikowi, który odbył swój pierwszy halowy wyścig w tym sezonie, a teraz pracuje również jako lekarz, poprawił się jego poprzedni rekord halowy 1: 46.82, ustanowiony w Athlone w 2014 roku. rzadko, a być może nigdy, drugie miejsce nie było tak dobrze nagradzane, że McPhillips, uczeń Leaving Cert w Moyne Community School w Longford, poprawił swoje najlepsze wyniki o sześć sekund i prawie dwie pełne sekundy mniej niż rekord irlandzkiego juniora, czyli angielskiego. Jego 1: 46.13 to drugi najszybszy halowy bieg 18-latka w historii europejskiej lekkoatletyki, który jest drugi po rosyjskim mistrzu olimpijskim Jurij Borzakowskim z 2004 roku.

Ulepszać

Zakwalifikował również McPhillipsa, który uważa się za specjalistę na 1500 metrów, do European Indoors w Toruniu w Polsce w następny weekend, podobnie jak jakość tego wyścigu, którą trzeci w kolejności John Fitzsimons również osiągnął z wynikiem 1: 47,80. standard. Kilku innych irlandzkich zawodników w krótkim odstępie czasu podążyło za nim, John Travers wygrał 3000 mw czasie 7:50:40, a Darragh McElhinney również pobił swój rekord życiowy na drugim miejscu z 7:50:80, rekordem Irlandii do lat 23.

W niedzielnym kumulacji Phil Healy poszła dalej i poprawiła swój najlepszy czas na hali z 400 m do 51,99, szósty najszybszy spośród wszystkich Europejczyków w tym sezonie. Sophie Becker (53,20) i Sharlene Mawdsley (53,56) również znalazły się w kwalifikacjach do Torunia.

READ  Lionel Messi wybrał nowy klub! „Zdecydowałem się odejść. To koniec” - informuje „La Nacion”.

Georgie Hartigan z Dundrum South Dublin AC w ​​Dublinie reaguje po wygranej na 800 m kobiet z PB 2: 01.48. Zdjęcie: Sam Barnes / Sports File

Jeszcze większe wrażenie zrobiły kobiety na 800 m. Georgie Hartigan, który w zeszłym roku zmienił przynależność do Wielkiej Brytanii i obecnie biegnie z Dundrum South Dublin AC, był drugi najszybszy na irlandzkiej liście wszechczasów, wygrywając w 2.01.48 z Louise Shanahan (2.01.67) i Iseult O’Donnell (2.02.29) ustanowiła również znaczące rekordy osobiste i europejskie marki.

Na 60 metrów mężczyzn, Leon Reid poprawił swój najlepszy czas w hali do 6,68 sekundy, po tym jak wygrał w sobotę rekord na 200 metrów, uzyskując rekord życiowy 20,99. Dużym pocieszeniem cieszył się także Israel Olatunde, zawodnik UCD AC, który zajął drugie miejsce, wciąż tylko 18, który pobił irlandzkie rekordy do lat 20 i poniżej 23 z wynikiem 6,73.

Inny zawodnik UCD AC, Luke McCann, który wygrał 1500 m z rekordem życiowym 3: 40,03, dodał swoje nazwisko do listy irlandzkich sportowców, którzy zakwalifikowali się do European Indoor na pierwszym z dwóch 60 metrów – bieg kobiet, Molly Scott. wziął zwycięstwo i kolejny europejski standard halowy, aby rozpocząć w 7.36. Pomimo zablokowania jednego z najbardziej produktywnych weekendów dla irlandzkich sportowców od wielu lat.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *