Connect with us

Nauka

Co to jest dieta skrobiowa?

Published

on

Sposobów na dietę wegańską jest wiele, ale popularność zyskała w ciągu ostatniej dekady wysokowęglowodanowy, niskotłuszczowy. Podczas gdy wielu ekspertów twierdzi, że węglowodany powodują, że przybierasz na wadze (dlatego właśnie ultra niski poziom węglowodanów keto dieta jest tak popularna), dr John McDougall uważa, że ​​spożywanie pełnowartościowych węglowodanów pochodzenia roślinnego może faktycznie pomóc w utracie wagi. O tym wszystkim napisał w wydanej w 2013 roku książce pt Rozwiązanie skrobiowe.

Co to jest rozwiązanie skrobiowe?

The Starch Solution to wysokowęglowodanowa, niskotłuszczowa dieta wegańska z naciskiem na spożywanie całych produktów pochodzenia roślinnego, bez oleju, bez przetworzonej żywności i ograniczonej ilości cukrów. Nie jesz żadnych pokarmów pochodzących od zwierząt i koncentrujesz się na produktach bogatych w skrobię, takich jak produkty pełnoziarniste, ziemniaki, warzywa i owoce. Książka dr McDougalla omawia zdrowe korzyści wynikające z pełnowartościowej diety roślinnej o wysokiej zawartości skrobi, która obejmuje zaspokajanie apetytu, dodawanie energii i utrzymanie zdrowej wagi. Książka omawia również, w jaki sposób ta dieta może pomóc w zapobieganiu chorobom przewlekłym, takim jak wysoki poziom cholesterolu, choroby serca, trądzik i cukrzyca typu 2.

To, co sprawia, że ​​roztwór skrobi jest tak przystępny dla każdego – szczególnie dla osób wywodzących się ze standardowej diety amerykańskiej (SAD), bogatej w mięso, nabiał i wysoko przetworzone, ubogie w składniki odżywcze produkty spożywcze – to fakt, że nadal możesz jeść ulubione produkty, które mogą zostały zakazane inne restrykcyjne diety, takie jak chleb, makaron, burrito, pizza, naleśniki i lody. Wystarczy jeść ich zdrowe, roślinne wersje. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, na jakich pokarmach powinieneś się skupić, które pokarmy są niezgodne z planem, jakich produktów pochodzenia roślinnego należy unikać, jeśli utrata masy ciała utknęła w martwym punkcie i co myślą eksperci o roztworze skrobi.

READ  Nieszczęścia online są symptomem, a nie przyczyną problemów

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *