Connect with us

Nauka

USA wysyłają kluczowe czołgi na Ukrainę, gdy Rosja przejmuje kontrolę nad Bachmutem

Published

on

USA wysyłają kluczowe czołgi na Ukrainę, gdy Rosja przejmuje kontrolę nad Bachmutem

Stany Zjednoczone przyspieszają szkolenie czołgów Abrams dla ukraińskich myśliwców, ponieważ kluczowe terytorium na Ukrainie zostało zajęte przez siły rosyjskie – poinformował w piątek sekretarz obrony USA Lloyd Austin III.

W styczniu Stany Zjednoczone ogłosiły rozmieszczenie 31 czołgów M1 Abrams po przekazaniu Ukrainie czołgów Leopard przez sojuszników z NATO, Niemcy, Kanadę, Polskę i Portugalię.

Rosyjska państwowa agencja informacyjna TASS poinformowała na początku tego tygodnia, że ​​Grupa Wagnera, paramilitarna jednostka kierowana przez Jewgienija Prigożyna i współpracująca z rosyjskim wojskiem, opanowała 90% wschodniego miasta przemysłowego Bachmut.

Tymczasem dodatkowe doniesienia rosyjskich mediów państwowych w ostatnich dniach również twierdziły, że czołgi Leopard dostarczone na Ukrainę w ciągu ostatnich trzech miesięcy nie miały realnego wpływu z powodu braku kontroli przed przybyciem i „przechowywania nieużywanych w magazynach przez lata”.

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin jest widziany w piątek w Ramstein-Miesenbach w Niemczech. Stany Zjednoczone przyspieszają szkolenie czołgów Abrams dla ukraińskich bojowników, ponieważ kluczowe terytorium na Ukrainie zostało zajęte przez siły rosyjskie, powiedział Austin. Thomasa Lohnesa/Getty’ego

Zgłoszone postępy w Bachmucie pojawiły się, gdy prezydent Rosji Władimir Putin odwiedził dwa różne okupowane regiony Ukrainy, które Moskwa twierdziła, że ​​zostały zaanektowane. Kreml powiedział, że jesienią zaanektował Cherson, Zaporoże, Ługańsk i Donieck, chociaż Kijów i zachodni sojusznicy, w tym USA, uznali to posunięcie za nielegalne.

„M1, których Ukraińcy będą używać do szkolenia, przybędą do Niemiec w nadchodzących tygodniach” — powiedział Austin w piątek podczas wspólnej konferencji prasowej w bazie lotniczej Ramstein w Niemczech, która odbyła się z przewodniczącym Kolegium Połączonych Szefów Sztabów gen. Markiem Milleyem . „A wszystko to jest wielkim postępem i jestem przekonany, że ten sprzęt i towarzyszące mu szkolenie zapewnią siłom ukraińskim dalsze sukcesy na polu bitwy”.

READ  Zdrowie publiczne potwierdza 3780 nowych, pozytywnych przypadków COVID-19, co stanowi najwyższą dzienną liczbę transmisji od lipca

Dodał, że to postawi Ukrainę na ścieżce do generowania siły bojowej i zdolności bojowej.

Milley powiedział zgromadzonym mediom, że jego zdaniem M1 jest „najlepszym czołgiem na świecie”, dodając, że załogi będą używać czołgów szkoleniowych niezwiązanych z walką, aby nauczyć się strzelać, manewrować i zapewniać konserwację. Odnowione zbiorniki zostaną wysłane później.

Według Associated Press wszystkie 31 czołgów M1 Abrams dotrze do niemieckiego poligonu Grafenwoehr do końca maja, a szkolenie rozpocznie się około dwa tygodnie później. Oczekuje się, że całkowity okres szkolenia potrwa 10 tygodni.

Obrona powietrzna zapewniona Ukrainie przez USA nie jest jeszcze na stole, jednak na stanowisku konsekwentnie zajmowanym przez prezydenta Joe Bidena i Austina.

„W tej chwili wszyscy wierzymy, że Ukraina najbardziej potrzebuje naziemnej obrony powietrznej” – powiedział Austin w piątek. „To właśnie pozwoliło im zapobiec znaczącemu wpływowi rosyjskich sił powietrznych w tej walce. Słyszeliście, jak mówiliśmy to w ciągu ostatnich kilku miesięcy”.

Kontynuował: „Będziemy to mówić dalej, bo to jest najważniejsze w teraźniejszości – w przyszłości walki, w najbliższej przyszłości. Musimy zapewnić Ukraińcom możliwość ochrony swojej infrastruktury, ochrony swoich obywateli” , ale także chronić żołnierzy, którymi manewrują”.

Tymczasem ministerstwo obrony Słowacji wysłało w marcu cztery myśliwce MiG-29 do rozdartego wojną kraju, wysyłając w sumie 13 samolotów. Polska dostarczyła Ukrainie już cztery samoloty. Po uzyskaniu w zeszłym tygodniu niemieckiej zgody, koniecznej ze względu na polską flotę należącą wcześniej do Niemiec, w przyszłości zostanie wysłanych kolejnych pięć samolotów.

Emerytowany pułkownik sił powietrznych USA Jeffrey Fischer jest jednym z byłych amerykańskich urzędników wspierających rozmieszczenie myśliwców F-16 na Ukrainie.

„Trudno nie bronić siły powietrznej, gdy widzi się, co wydarzyło się w Serbii lub Pustynnej Burzy” – powiedział wcześniej Fischer. Newsweek. „Kiedy możesz latać z własnej woli, zapewniasz przestrzeń manewrową i doskonałą osłonę oraz odpędzasz wroga. Wierzę, że przewaga powietrzna Ukraińców ma kluczowe znaczenie dla szybkiego zakończenia tej wojny”.

READ  San Francisco i Alameda rezygnują z usługi testowania COVID-19 firmy Verily

Newsweek skontaktował się z ukraińskim Ministerstwem Obrony za pośrednictwem poczty elektronicznej w celu uzyskania komentarza.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *