Connect with us

Nauka

Samsara otwiera nowe centrum technologiczne w Polsce, aby usprawnić telematykę floty

Published

on

Samsara, będąc świadkiem imponującego wzrostu rok do roku, z 63% wzrostem przychodów i 15 000 nowych klientów, dodała nową siedzibę w Polsce, aby skoncentrować się na stale poszerzającym się zakresie usług telematycznych.

Samsara, światowy lider w wykorzystywaniu danych IoT do opracowywania praktycznych spostrzeżeń dla firm flotowych w celu poprawy ich działalności, koncentruje się teraz na szybko rozwijającej się branży telematyki flotowej, otwierając centrum technologiczne w Warszawie.

Samsara, która ma 28 000 klientów na całym świecie w sektorach reprezentujących 40% światowego PKB, wzmocniła swoją obecność w Europie dzięki warszawskiemu biuru, co oznacza, że ​​jest obecna na czterech kontynentach. Pierwsze europejskie biuro powstało w 2018 r. w Wielkiej Brytanii, a następnie we Francji i Holandii.

Polski zespół inżynierów skupi się na jednym z głównych produktów Samsary, telematyce flotowej. Warszawskie biuro zajmie się potrzebą zwiększenia zapotrzebowania na zmniejszenie zużycia energii i zużycia oraz poprawę wydajności i bezpieczeństwa floty.

Rick Carragher, wiceprezes ds. inżynierii w Samsara, mówi, że Polska jest najlepszą lokalizacją dla centrum telematycznego floty, dzięki światowej klasy programom informatycznym i produkcji talentów technologicznych w Europie. Nasz nowy zespół będzie ściśle współpracował z klientami na całym świecie, aby zapewnić bezprecedensowy wgląd w operacje połączone w czasie rzeczywistym” – mówi Carragher.

Wzmacnianie zrównoważonego rozwoju

Obecnie ponad 2 miliony urządzeń Samsara zbiera punkty danych z ponad pół miliona pojazdów i innych aktywów, w tym urządzeń przemysłowych. Samsara przetwarza rocznie ponad 4,6 biliona punktów danych z czujników, aby dostarczać klientom inteligentne dane na całym świecie.

Telematyka floty jest dziś podstawą zrównoważonego rozwoju, wydajności i bezpieczeństwa flot korporacyjnych i komercyjnych. W ten sposób zespół w Polsce pomaga klientom działać bezpieczniej, wydajniej i w sposób zrównoważony dzięki funkcjom takim jak optymalizacja tras, alerty dotyczące konserwacji floty i zautomatyzowane przepływy pracy.

READ  Naukowcy z Daresbury współpracują ze znanym na całym świecie Fermilabem, aby zbadać tajemniczy świat neutrin

Philip van der Wilt, wiceprezes i dyrektor generalny Samsara w regionie EMEA, mówi, że zespół inżynierów zgromadzony w Warszawie pomoże firmie Samsara zmienić przyszłość operacji fizycznych poprzez opracowanie nowych rozwiązań.

Oczekuje się, że warszawskie biuro wzrośnie do końca 2022 r., zgodnie z rocznym tempem Samsary, które wzrosło od zera do 660 mln USD ARR (roczne powtarzalne przychody) w ciągu zaledwie siedmiu lat. Samsara również nie pozostaje daleko w tyle za nową, elastyczną kulturą pracy, pozwalającą wszystkim pracownikom w warszawskim biurze na pracę zdalną według własnego wyboru.

Aby lepiej przygotować się do 2023 roku i dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o innowacjach w dziedzinie IoT i telematyki floty, dołącz do konferencji Connected Fleet, na której Samsara jest jednym z głównych prelegentów. Rejestracja tutaj!

Zdjęcie: Shutterstock

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.