Connect with us

Nauka

Rozwój przyszłych pokoleń różnorodnych przedsiębiorców – Brighter World

Published

on

Rozwój przyszłych pokoleń różnorodnych przedsiębiorców – Brighter World

Od lewej do prawej: członkowie Centrum Badań nad Przedsiębiorczością Kierowaną Społecznością Javid Nafari, Allison Preyra, Saad Tariq, Musfirah Muzafar, Toli Amare, Benson Honig, Veerash Palanichamy, Wonu Adelusi, Salina Tellis (zdjęcie: Georgia Kirkos/McMaster University )

To, co zaczęło się jako inkubator skupiony na zrównoważonej przedsiębiorczości społecznej, stało się najnowszym centrum badawczym Uniwersytetu McMaster.

Centrum Badań nad Przedsiębiorczością Kierowaną Społecznością (CRCE), kierowane przez profesora DeGroote School of Business Bensona Honiga, przeprowadzi badania mające na celu wspieranie osób marginalizowanych i mniejszości w kreatywnym badaniu problemów i wykorzystywaniu ich ograniczeń w celu wspierania innowacyjnych rozwiązań biznesowych.

„Interesuje mnie problematyka marginalizacji i nierówności oraz możliwość dania ludziom szansy życiowej, aby mogli poczuć, że mogą zarządzać własnym życiem gospodarczym i karierą” – mówi Honig, tymczasowy dyrektor CRCE.

„Dzięki naszemu modelowi zachęcamy ludzi do zakładania firm, które są przyjazne środowisku i nastawione na budowanie swoich społeczności.

„Stając przed wyborem rozszerzenia firmy w celu osiągnięcia zamożnej osoby lub rozszerzenia firmy w celu uzyskania odnoszącej sukcesy społeczności, popychamy ludzi w kierunku społeczności. Każemy im zastanowić się, co mogą zrobić, aby skorzystać nie tylko dla siebie, ale także dla społeczności, z których pochodzą, a które często znajdują się pod presją”.

Budowanie na solidnym fundamencie

CRCE będzie opierać się na badaniach rozpoczętych za pośrednictwem wirtualnego inkubatora Honiga, im Restrukturyzacja.

Platforma, która zrodziła się w wyniku pandemii Covid-19, początkowo miała na celu pomóc mniejszościom, imigrantom, kobietom i osobom niepełnosprawnym, których kariery ucierpiały podczas pandemii, w przekształceniu ich umiejętności w przedsiębiorczość społeczną. Następnie projekt przekroczył granice, ponieważ Honig i jego zespół współpracowali z przedsiębiorcami w takich miejscach jak Brazylia, Kenia oraz z ukraińskimi uchodźcami w Polsce.

Reframery składa się z platformy e-learningowej, programu szkoleniowego i przestrzeni online umożliwiającej kultywowanie kontaktów. Ten cyfrowy zestaw narzędzi, oparty na recenzowanych badaniach, podkreśla kreatywność, innowacyjność i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości.

READ  Wkrótce spodziewane dostawy AW101 dla Marynarki Wojennej RP

„Większość inkubatorów nie uwzględnia wyników badań przy projektowaniu i wdrażaniu”, mówi Honig. „Ponieważ wykorzystujemy badania do projektowania naszej pracy, jesteśmy wyjątkowi. Z wszelkiego rodzaju badań rozwojowych nauczyliśmy się, że modele odgórne nigdy się nie sprawdzają. Jedyne modele, które się sprawdzają, to modele oddolne. Musisz wchodzić w interakcję ze społecznością, odkrywać jej potrzeby, słuchać ich i współpracować z nimi, aby opracować rozwiązania.

Benson Honig, profesor w DeGroote School of Business i lider Centrum Badań nad Przedsiębiorczością Kierowaną Społecznością (zdjęcie: Georgia Kirkos/McMaster University).
Od Wirtualnego Inkubatora do Centrum Badawczego

Rozszerzając swoją pracę na osoby zmarginalizowane na całym świecie, ostatecznym celem CRCE jest wywarcie pozytywnego wpływu na przedsiębiorców mierzonego jakością ich życia, zatrudnieniem, dochodami, rozwojem społeczności, zrównoważonym rozwojem oraz zdrowiem i dobrostanem osobistym i społecznościowym.

CRCE będzie zorganizowane w trzech strategicznych kierunkach:

  1. Produkcja wiedzy: Zbadanie metod, modeli i interwencji wspierających promocję przedsiębiorczości wśród wyznaczonych grup docelowych.
  1. Upowszechnianie wiedzy: Aktywnie opracowuj powtarzalne zestawy narzędzi, podręczniki i szablony dla wirtualnych inkubatorów oraz stwórz sieć mentorską.
  1. Szkolenie studentów: Zapewnienie możliwości kształcenia studentom studiów licencjackich i podyplomowych.

CRCE zwiększy także udział organizacji pozarządowych (NGO) i innych interesariuszy społecznych w Hamilton w Kanadzie i na całym świecie.

„Organizacje pozarządowe znają swoją społeczność, wiedzą, co się dzieje” – mówi Honig, która jest także przewodniczącą ds. przywództwa przedsiębiorczości Teresy Cascioli. „Polegamy na organizacjach pozarządowych, które pomogą nam opracować program, ulepszyć program, zidentyfikować najlepszych kandydatów do udziału i zidentyfikować problemy w danej społeczności, abyśmy mogli być na nie wyczuleni i zintegrować je z naszymi sieć wsparcia.

„Pozyskamy także ludzi, którzy będą mogli wesprzeć przedsiębiorców nie tylko w rozpoczęciu działalności gospodarczej, ale także w pokonywaniu wszelkiego rodzaju trudności, z jakimi borykają się uchodźcy i imigranci. Nie może być po prostu tak: „Nas interesuje tylko biznes”, ponieważ mówimy o ludziach, a oni są wieloaspektowi”.

READ  Proces i kontrola dzisiaj | AGAMEDE rewolucjonizuje biotechnologię i walczy z COVID-19

Choć CRCE ma przede wszystkim charakter wirtualny, będzie dysponować wydzieloną przestrzenią w Marinucci Entrepreneurial Studio, będącym częścią nowego McLean Centrum Wspólnego Odkrywania.

Przestrzeń fizyczna będzie składać się z dwóch sal, jednej przeznaczonej do przyjmowania gości akademickich i spotkań ze studentami, a drugiej do ułatwiania szkoleń i wirtualnych instrukcji.

Zaangażowanie uczniów w CRCE

Studenci McMaster mają możliwość zaangażowania się zarówno w badania, jak i szkolenia, ponieważ każda grupa przedsiębiorców oferuje unikalne możliwości badawcze. Studenci DeGroote są obecnie zajęci wyszukiwaniem i pisaniem studiów przypadków, nawiązywaniem kontaktów z organizacjami pozarządowymi, ulepszaniem portalu internetowego, którego CRCE będzie używać do celów szkoleniowych, i nie tylko.

„Dzięki temu uczniowie mają kontakt ze społecznościami w innych częściach świata, z którymi nigdy by się nie zetknęli, oraz z odpowiedzialnością biznesową i społeczną, której w przeciwnym razie by nie ponieśli” – mówi Honig.

„Rozwija także zupełnie nowe spojrzenie na edukację biznesową, ponieważ do tej pory edukacja biznesowa obracała się głównie wokół kapitalizmu akcjonariuszy. To nowa ścieżka przedsiębiorczości społecznej, która jest sposobem na rozwiązanie części problemów naszej społeczności.

„W miarę rozwoju centrum stanie się ono jeszcze bardziej interdyscyplinarne. Na przykład CRCE to świetne miejsce dla studentów informatyki, którzy mogą zrobić coś, co wnosi ogromny wkład. Ale widzę także możliwość zwrócenia się do pracowników socjalnych i personelu medycznego, gdybyśmy nadal identyfikowali potrzeby tego typu rozwoju. Uważam, że nasze centrum jest idealnym miejscem do rozwijania działań społecznych. Dla mnie to spełnienie marzeń.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *