Connect with us

Zabawa

Populistyczni przywódcy spotykają się w Warszawie, by dyskutować o Unii Europejskiej

Published

on

WARSZAWA, Polska (AP) – Liderzy prawicowych partii populistycznych spotykają się w sobotę w Warszawie, aby porozmawiać o tym, jak mogą wspólnie pracować nad zmianami w Unii Europejskiej, o których zarzucają, że zachowuje się jak superpaństwo, które broni tradycji i podważa władzę 27 państw członkowskich UE.

Jarosław Kaczyński, przewodniczący nacjonalistycznej partii rządzącej, miał otworzyć zgromadzenie w Warszawie. Wśród planowanych uczestników są premier Węgier Viktor Orban i przywódczyni ekstremistów francuskiej prawicy Marine Le Pen.

Spotkanie jest następstwem październikowej wizyty Le Pen w Budapeszcie w ramach jej i Orbana wysiłków na rzecz konsolidacji praw europejskich.


Dzieje się tak również dlatego, że zarówno polski, jak i węgierski rząd znalazł się w gorzkim impasie z UE, która wstrzymuje fundusze dla obu krajów z powodu nawrotów demokracji.

Wojciech Przybylski, redaktor naczelny Visegrad Insight, pisma politycznego skupiającego się na Europie Środkowej, powiedział, że w „ponadnarodowym spotkaniu partii nacjonalistycznych jest paradoks”. Powiedział, że impreza została zorganizowana w taki sposób, aby liderzy partyjni mogli pokazać swoim wyborcom „że nie są sami”.

Zarówno węgierskie, jak i polskie partie rządzące były „w poważnych tarapatach”, ponieważ partia Orbana Fidesz została zmuszona do opuszczenia głównego ugrupowania konserwatywnego w Parlamencie Europejskim, a populiści rządzący w Polsce obserwowali spadek popularności w kraju.

„To jest w gruncie rzeczy knebel PR” – powiedział Przybylski.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.