Connect with us

Nauka

Piętnastu stypendystów FSU Gilman wyrusza w podróż po świecie

Published

on

Piętnastu stypendystów FSU Gilman wyrusza w podróż po świecie
Od lewej do prawej. Górny rząd: Jasmyn LaCue, Diana Morillo, Lindsey Loheac, Nicolas Florez-Ortiz, Sophie Allen. Środkowy rząd: Kayla Costume, Juliana Cano, Laila Hayes, Vi Rogers-Rivera, Mishalynn Brown. Dolny rząd: Ari Rodriguez Urdaneta, Lucas Deininger, Shantae James, Valentina Fajardo, Maria Taylor.

Piętnastu studentów Uniwersytetu Stanowego Florydy będzie rozwijać umiejętności językowe i poznawać kulturę za granicą tego lata po zdobyciu stypendiów w ramach programu Międzynarodowy program stypendialny im. Benjamina A. Gilmana.

Stypendium Gilmana jest przyznawane przez Departament Stanu USA i oferuje studentom możliwość studiowania lub stażu w innych krajach w celu rozwijania biegłości w różnych językach i kulturach oraz przygotowania jednostek do zglobalizowanego świata.

Gilman pozwala uczestnikom dostosować program do ich wykształcenia i zainteresowań, powiedział Jesse Wieland, zastępca dyrektora Biura Stypendiów Narodowych.

„To, co sprawia, że ​​stypendium Gilmana jest tak fantastyczną nagrodą, to jego stopień plastyczności” – powiedział Weiland. „Studenci mogą wykorzystać swoje fundusze na możliwości badawcze, tradycyjne studia i doświadczenia w klasie lub staże. Solidna sieć międzynarodowych możliwości FSU znacznie ułatwia studentom znalezienie programów, które są zgodne z ich aspiracjami akademickimi lub zawodowymi”.

Program stypendialny Gilmana powstał w 2001 roku i nazwany na cześć nieżyjącego już Benjamina Gilmana, który służył przez 30 lat w Izbie Reprezentantów USA i przewodniczył Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów.

Sophie Allen ma dyplom z psychologii i biomatematyki, a jej zainteresowania badawcze koncentrują się na pamięci. Kontynuuje tę pracę na Uniwersytecie w Toronto w Kanadzie, gdzie brała już udział w konferencji poświęconej badaniom nad pamięcią.

„Naprawdę chcę zdobyć więcej wiedzy na temat pamięci i naprawdę dopracować pytania, które chcę zadać, gdy chcę iść na studia” – powiedziała. „Toronto to centrum badań nad pamięcią, więc byłam naprawdę podekscytowana możliwością nie tylko wyjazdu za granicę, ale także przyjazdu tutaj”.

Allen, która pochodzi z Wauchula na Florydzie, żartowała, że ​​wygrana Gilmana oznaczała, że ​​w końcu musiała zdobyć paszport.

Juliana Cano z Miami powiedziała, że ​​też niewiele podróżuje i jest podekscytowana wyjazdem do Walencji w Hiszpanii na dwa miesiące. Cano nazwał zwycięstwo Gilmana „surrealistycznym”.

READ  Sajid Javid uzyskał pozytywny wynik testu na Covid po otrzymaniu dwóch szczepień

„Zawsze byłam wielką marzycielką i chciałam odkrywać, a moja mama zawsze do tego zachęcała” – powiedziała. „Dorastając jako samotna matka, nigdy tak naprawdę nie podróżowałam, więc chcę wykorzystać każdą okazję, by podróżować i poznawać różne kultury”.

Cano studiuje filologię angielską ze specjalizacją w redagowaniu, pisaniu i mediach, a tej jesieni rozpoczyna ostatni rok studiów. Dzięki kolumbijskim korzeniom mówi po hiszpańsku.

„Latynoamerykański hiszpański jest inny, ale zamierzam zabrać ze sobą trochę tego języka” – powiedziała. „Zawsze fascynowała mnie Hiszpania i chciałem nawiązać kontakt z ludźmi, którzy mówią po hiszpańsku”.

Shantae James jest absolwentką stosunków międzynarodowych i politologii, która jesienią tego roku ukończy studia. Będzie podróżować do różnych miejsc w Europie z Pragi w Czechach, kontynuując swoje zainteresowanie prawami człowieka.

„Lokalizacja Pragi ułatwia podróżowanie do wielu innych krajów” – powiedziała. „Robimy wycieczkę do Auschwitz w Polsce, aby lepiej zrozumieć Holokaust”.

James, która pochodzi z Montego Bay na Jamajce, powiedziała, że ​​przed lądowaniem w Pradze zatrzyma się na dwa tygodnie w Barcelonie, aby pracować z organizacją ratownictwa żywnościowego, która pomaga migrantom w Hiszpanii. Doświadczenie Gilmana jest tym, co czuje, że przyniesie jej korzyści przez lata.

„Gilman oferuje wszelkiego rodzaju możliwości nawiązywania kontaktów i angażowania swoich absolwentów” – powiedziała. „Nie mogę się doczekać tego w przyszłości. W tej chwili jestem naprawdę podekscytowany wyjazdem”.

Wieland zachęcał zainteresowanych uczniów do ścigania Gilmana.

„Studenci mogą ubiegać się o stypendium Gilmana i zabezpieczyć je nawet na rok przed rozpoczęciem programu studiów za granicą, a jesienią i wiosną są dwa oddzielne cykle składania wniosków” – powiedział.

po więcej informacji odwiedź https://onf.fsu.edu.

Tegoroczni zwycięzcy konkursu Gilman, ich główne i docelowe kraje to:

Zofii Allena
Podwójna specjalizacja z psychologii i biomatematyki, Kanada

Mishalynn Brown
Komunikacja, Wielka Brytania

READ  Zachód „zmęczony” sytuacją na Ukrainie – w Polsce

Juliana Cano
angielski, hiszpania

Fantazja Kayli
finanse, Wielka Brytania

Lucasa Deiningera
Inżynieria, Wielka Brytania

Valentina Fajardo
Inżynieria, Francja

Nicolas Florez-Ortiz
teatr, Wielka Brytania

Laila Hayes
Medycyna, Hiszpania

Shantae James
Podwójny kierunek w stosunkach międzynarodowych i politologii, Republika Czeska

Jasmyn La Cue
Spraw Międzynarodowych, Japonia

Lindsey Loheac
Nauki biologiczne, Kostaryka, Tajlandia, Republika Południowej Afryki

Diana Morillo
Spraw Międzynarodowych, Maroko

Ari Rodriguez Urdaneta
Gościnność i Turystyka, Tajwan

Vi Rogers-Rivera
Nauki Polityczne, Hiszpania

Mary Taylor
Psychologia, Wielka Brytania

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *