Connect with us

Nauka

Pierwsza umowa wydawnicza Frontiers w Polsce w otwartym dostępie

Published

on

Pierwsza umowa wydawnicza Frontiers w Polsce w otwartym dostępie

The journal Acta Biochimica Polonica will be published by Frontiers as part of an agreement signed with the Polish Biochemical Society (PTBioch).

Źródło: Granice

Acta Biochimica Polonica Nabór do Frontiers rozpocznie się w sierpniu 2023 r. Pierwsze artykuły czasopisma opublikujemy na platformie otwartego dostępu Frontiers gold w styczniu 2024 r.

Zaznaczanie granic pierwsze partnerstwo wydawnicze w Polsceumowa z Polskie Towarzystwo Biochemiczne stanowi znaczący kamień milowy w zakresie publikacji z zakresu biochemii w otwartym dostępie w Europie Środkowo-Wschodniej.

Profesor Adam Szewczyk, prezes Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, tak skomentował porozumienie: „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Frontiers and Transition Acta Biochimica Polonica do platformy otwartego dostępu. Z niecierpliwością czekamy na możliwości, jakie stwarza to partnerstwo w zakresie dzielenia się nowymi i innowacyjnymi badaniami w dziedzinie biochemii”.

Robyn Mugridge, szefowa współpracy redakcyjnej w Frontiers, powiedziała: „Frontiers z radością wita Polskie Towarzystwo Biochemiczne jako partnera redakcyjnego. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyczyni się do zwiększenia widoczności badań z zakresu biochemii w Polsce i poza nią.”

Założone w 1958 roku Polskie Towarzystwo Biochemiczne jest cenionym promotorem i zwolennikiem wszelkich aspektów badań biochemicznych w Polsce. W szczególności inicjatywy takie jak coroczna Nagroda Towarzystwa im. Jakuba K. Parnasa odegrały kluczową rolę w napędzaniu rozwoju badań biochemicznych w kraju.

Dziennik PTBiocha Acta Biochimica Polonica, wydawane jest od 1954 r. Jest to kwartalnik recenzowany w języku angielskim, w którym publikuje się artykuły eksperymentalne i przeglądowe ze wszystkich dziedzin biochemii, biofizyki i biologii molekularnej. Artykuły dotyczą badań z zakresu enzymologii i metabolizmu, błon i bioenergetyki, struktury i ekspresji genów oraz innych ważnych dziedzin biochemii.

Polskie Towarzystwo Biochemiczne dołącza do rosnącej społeczności partnerów redakcyjnych Frontiers z zakresu biologii i medycyny, m.in Towarzystwo Biologii Eksperymentalnej i MedycynyO Centrum Badań Biomedycznych Słowackiej Akademii NaukO Instytut Nauk BiomedycznychTo jest inni cenni partnerzy.

READ  Decydujące wybory na Słowacji określą stanowisko wobec Ukrainy | Wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej

Polscy badacze zrzeszeni w instytucjach partnerskich Frontiers mogą skorzystać ze wsparcia finansowego w postaci opłat za przetwarzanie artykułów (APC).

Dotyczące Polskie Towarzystwo Biochemiczne (PTBioch)

Założona w 1958 roku firma Polskie Towarzystwo Biochemiczne (PTBioch) jest kluczową siłą napędową badań biochemicznych w Polsce. Oprócz organizacji licznych wydarzeń wspierających środowisko naukowe, PTBioch przyznaje nagrody takie jak Nagroda im. Jakuba K. Parnasa, przyznawana co roku od 1962 roku za najlepsze badania biochemiczne przeprowadzone w polskim laboratorium. Towarzystwo ściśle współpracuje z władze państwowe i sojusznicy. instytucji w Polsce i za granicą. Od 1964 roku PTBioch jest członkiem Federacji Europejskich Towarzystw Biochemicznych (FEBS). Co dwa lata PTBioch organizuje konferencję organizowaną przez jeden z oddziałów regionalnych, w której uczestniczy nawet 800 uczestników. Ponadto PTBioch jest organizatorem Konferencji Parnas – Polsko-Ukraińskiej Konferencji Biochemicznej oraz Spotkań Śniadeckich z Litewskim Towarzystwem Biochemicznym.

O Granicach

Frontiers jest trzecim najczęściej cytowanym wydawcą badawczym i szóstym co do wielkości. Publikujemy przełomowe ustalenia czołowych światowych ekspertów. Naukowcy wzmacniają pozycję społeczeństwa, a naszą misją jest przyspieszanie odkryć naukowych poprzez otwieranie nauki. Stawiamy badacza w centrum wszystkiego, co robimy i umożliwiamy społeczności badawczej opracowywanie rozwiązań, których potrzebujemy, aby żyć zdrowo na zdrowej planecie. Dzięki spersonalizowanej technologii, sztucznej inteligencji i rygorystycznym standardom jakości nasze artykuły badawcze wyświetlono ponad 1,9 miliarda razy, co odzwierciedla siłę badań otwartych dla wszystkich.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *