Connect with us

Nauka

Oświadczenie NASA w sprawie spotkania z Ambasadorem USA w Polsce

Published

on

Oświadczenie NASA w sprawie spotkania z Ambasadorem USA w Polsce

7 lutego 2022 r

Poniżej znajduje się oświadczenie administratora NASA Billa Nelsona w związku z wizytą ambasadora USA w Polsce Marka Brzezińskiego w piątek 4 lutego w siedzibie NASA w Waszyngtonie:

„Miło było powitać w zeszłym tygodniu Ambasadora USA w Polsce Marka Brzezińskiego w NASA.

„Polska jest cenionym partnerem i sojusznikiem, a jako niedawny sygnatariusz Porozumień Artemis, nasze kraje mają niezliczone możliwości wspólnej pracy nad przyszłością przestrzeni kosmicznej.

„Ambasador Brzeziński i ja podzielamy to samo poczucie pilności zajęcia się kryzysem klimatycznym, więc mam nadzieję, że wspólnie wyruszymy w kosmos i będziemy pracować nad poprawą życia tutaj na Ziemi”.

Podczas spotkania Brzeziński podkreślił znaczenie dyplomacji w utrzymywaniu stosunków z Polską i blisko 10 milionami Polaków polskiego pochodzenia w całym kraju.

Nelson omówił znaczenie współpracy z Polską w zakresie wezwania do działania w sprawie zmian klimatycznych, z korzyścią dla przyszłych pokoleń Polaków i innych osób na całym świecie. Nelson powiedział, że z radością przyjmie współpracę z Polską w tej dziedzinie, odnotowując polski wkład w różne misje NASA, w tym czujniki na pokładzie łazika Mars Curiosity NASA i instrument Global Solar Wind Structure, który będzie częścią misji Interstellar Mapping, oraz sondę przyspieszenia NASA . premiera planowana na rok 2025.

Jako państwo członkowskie ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) NASA zachęca Polskę do wspierania kluczowych działań w ramach współpracy NASA-ESA, w tym Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a także Europejskiego Modułu Serwisowego, Gateway oraz współpracy na powierzchni Księżyca w ramach programu NASA programu Artemida. .

W październiku Polska dołączyła do rosnącej listy krajów, które potwierdziły swoje zaangażowanie w zapewnienie zrównoważonej eksploracji kosmosu, podpisując Porozumienia Artemis, które ustanawiają wspólny zestaw zasad korzystnych dla całej ludzkości.

Informacje na temat misji, odkryć i działań NASA można znaleźć na stronie: https://www.nasa.gov

READ  Ataki w Rosji: australijska społeczność ukraińska ze strachem i poczuciem winy obserwuje początek inwazji

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *