Connect with us

Nauka

Leonardo i Siemens współpracują nad nową zintegrowaną platformą ofertową w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego, dedykowaną infrastrukturze przemysłowej

Published

on

Leonardo i Siemens współpracują nad nową zintegrowaną platformą ofertową w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego, dedykowaną infrastrukturze przemysłowej

Cel: wiodąca pozycja na rynku transformacji cyfrowej przemysłu dzięki zaawansowanym rozwiązaniom cyberbezpieczeństwa dla infrastruktury IT/OT (Information Technology/Operational Technology) w sektorach energetycznym, naftowym i gazowym oraz przemysłowym

Celem MoU (Memorandum of Understanding) podpisanego przez Leonardo i Siemens Digital Industries jest zintegrowana oferta zaawansowanych rozwiązań cyberbezpieczeństwa dla technologii IT/OT (Information Technology/Operational Technology), która dedykowana jest cyfrowemu, bezpiecznemu, połączonemu przemysłowi i zintegrowana infrastruktura.

Umowa powstała w ramach partnerstwa pomiędzy obiema firmami, mającego na celu zbliżenie specyficznych umiejętności dla rozwoju usług i rozwiązań, mających na celu ochronę infrastruktury IT/OT (infrastruktury wraz z dedykowanym sprzętem i oprogramowaniem urządzeń) przemysłu parki. Główny obszar interwencji skupi się na odporności na awarie i cyberataki na systemy automatyki i łączności, które monitorują i nadzorują aktywa, sprzęt i procesy infrastruktury krytycznej.

Wraz z rosnącym wykorzystaniem cyfryzacji zakłady energetyczne i przemysłowe są w coraz większym stopniu połączone i rozproszone: rewolucja, która oferuje możliwości w zakresie konkurencyjności i zrównoważonego rozwoju. Wymaga to jednak szczególnego zwrócenia uwagi na kwestie cyberbezpieczeństwa. Atak komputerowy na „cyberfizyczne” systemy infrastruktury krytycznej może w rzeczywistości mieć poważne konsekwencje dla dostępności podstawowych usług dla obywateli i dla ich własnego bezpieczeństwa. Współpraca między Leonardo i Siemens pozwoli na pełną ochronę: przed wywiadem o zagrożeniach; wykrywanie cyberzagrożeń infrastruktury OT; dla Twojej ochrony, zarówno z usługami monitorowania i zarządzania atakami opartymi na doświadczeniu Global Security Operations Center firmy Leonardo, z integracją systemów technologicznych z produktów firmy Siemens w celu zapobiegania i reagowania na incydenty dotyczące poszczególnych podłączonych urządzeń (ochrona punktów końcowych).

Dzięki tej umowie Leonardo i Siemens mogą tworzyć nowe synergie w oparciu o uzupełniające się technologie i umiejętności w celu wspólnego opracowywania rozwiązań zdolnych do skuteczniejszego reagowania na rosnące wyzwania cybernetyczne w sektorze przemysłowym i energetycznym.„, powiedział Aleksander Profumo, CEO Leonarda. „W tym sensie Leonardo kontynuuje ewolucyjną ścieżkę wytyczoną dla planu strategicznego Be Tomorrow 2030, którego celem jest uczynienie z naszej firmy filaru ekosystemu technologicznego zdolnego do ochrony bezpieczeństwa obywateli i promowania, wraz z instytucjami i partnerami, rozwoju długoterminową konkurencyjność kraju„.

READ  BioStable Science & Engineering rozpoczyna europejską komercjalizację urządzenia HAART™ 200 do anuloplastyki aorty

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego partnerstwa, które koncentruje się na cyberbezpieczeństwie, kluczowym czynniku rozwoju bezpiecznej i niezawodnej gospodarki cyfrowej. Dzięki innowacyjnej technologii, która łączy świat rzeczywisty i cyfrowy w celu zapewnienia bezpieczeństwa, ochrony know-how firm i ich produktywności, pomagamy firmom być bardziej konkurencyjnymi. Wspólnie z Leonardo łączymy jego niepodważalną umiejętność integracji systemów z naszą technologią, tworząc synergię i unikalną propozycję na rynku. Dlatego naszym celem jest tworzenie większej wartości dla włoskiego przemysłu i pomoc naszemu krajowi w transformacji cyfrowej.„, powiedział Giuliano Busetta, Dyrektor Siemens Digital Industries.

Umowa przewiduje zintegrowaną ofertę handlową, zarówno ze wspólnymi rozwiązaniami, jak i własnymi produktami i usługami obu firm, w celu zaspokojenia potrzeb rynków ropy i gazu, energii i przemysłu. Porozumienie reguluje również szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa, wraz z katalogiem kursów dedykowanych sektorowi OT, który będzie mógł skorzystać z platform i infrastruktur Leonardo Cyber ​​& Security Academy.

Tworzone rozwiązania technologiczne mogą być również częścią Xcelerator, otwartej platformy cyfrowej firmy Siemens, która obejmuje kompletne portfolio sprzętu, oprogramowania i usług cyfrowych obsługujących Internet rzeczy (IoT).

Leonarda, globalna firma zajmująca się zaawansowanymi technologiami, jest jednym z wiodących światowych graczy w branży lotniczej, obronnej i bezpieczeństwa oraz wiodącą włoską firmą przemysłową. Zorganizowany w pięć dywizji biznesowych, Leonardo ma znaczącą obecność przemysłową we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Polsce i Stanach Zjednoczonych, gdzie działa również poprzez spółki zależne, w tym Leonardo DRS (elektronika obronna) oraz spółki joint venture i partnerstwa: ATR, MBDA, Telespazio, Espaço Thales Alenia i Avio. Leonardo konkuruje na najważniejszych rynkach międzynarodowych, wykorzystując swoje obszary przywództwa technologicznego i produktowego (śmigłowce, statki powietrzne, konstrukcje lotnicze, elektronika, rozwiązania cybernetyczne oraz bezpieczeństwo i przestrzeń kosmiczna). Spółka Leonardo, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie (LDO), odnotowała skonsolidowane przychody w wysokości 14,1 mld euro w 2021 r. i zainwestowała 1,8 mld euro w badania i rozwój. Firma od 2010 roku jest częścią Dow Jones Sustainability Index (DJSI) i została potwierdzona wśród światowych liderów zrównoważonego rozwoju w 2022 roku. Leonardo jest również uwzględniony w indeksie MIB ESG.

READ  Członek wydziału Trinity otrzymuje stypendium Fulbrighta w celu prowadzenia badań w Polsce

Siemens Digital Industries (DI) jest liderem innowacji w automatyzacji i digitalizacji. Ściśle współpracując z partnerami i klientami, DI napędza transformację cyfrową w przemyśle procesowym i dyskretnym. Dzięki portfolio Digital Enterprise, DI zapewnia firmom każdej wielkości pełny zestaw produktów, rozwiązań i usług do integracji i digitalizacji całego łańcucha wartości. Zoptymalizowane pod kątem specyficznych potrzeb każdej branży, unikalne portfolio DI wspiera klientów w osiąganiu większej produktywności i elastyczności. DI stale dodaje innowacje do swojego portfolio, aby zintegrować najnowocześniejsze technologie przyszłości. Siemens Digital Industries ma swoją globalną siedzibę w Norymberdze w Niemczech i zatrudnia około 76 000 pracowników na całym świecie.

Siemens A.G (Berlin i Monachium) to firma technologiczna skoncentrowana na przemyśle, infrastrukturze, transporcie i ochronie zdrowia. Od bardziej zasobooszczędnych fabryk, odpornych łańcuchów dostaw, inteligentniejszych budynków i sieci, po czystszy, wygodniejszy transport i zaawansowaną opiekę zdrowotną, firma tworzy technologię, której celem jest dostarczanie klientom rzeczywistej wartości. Łącząc świat rzeczywisty i cyfrowy, Siemens umożliwia swoim klientom przekształcanie ich branż i rynków, pomagając im zmieniać codzienne życie miliardów ludzi. Siemens jest także właścicielem większościowego pakietu udziałów w notowanej na giełdzie firmie Siemens Healthineers, wiodącego globalnego dostawcy technologii medycznych kształtujących przyszłość opieki zdrowotnej. Ponadto Siemens posiada mniejszościowy pakiet udziałów w Siemens Energy, światowym liderze w dziedzinie przesyłu i wytwarzania energii elektrycznej.
W roku fiskalnym 2022, zakończonym 30 września 2022 r., Grupa Siemens osiągnęła przychody w wysokości 72,0 mld euro i zysk netto w wysokości 4,4 mld euro. Na dzień 30 września 2022 r. firma zatrudnia około 311 000 pracowników na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć w Internecie pod adresem www.siemens.com. We Włoszech Siemens ma siedzibę w Mediolanie. Posiada globalne centra kompetencji w zakresie mobilności elektrycznej i inteligentnych sieci, oprogramowania przemysłowego, inteligentnego budynku, a także Digital Enterprise Experience Center (DEX). Zaangażowana w edukację, firma realizuje coroczne inicjatywy szkoleniowe skierowane do studentów wyższych uczelni technicznych i absolwentów STEM, współpracuje z uniwersytetami, ITS Angelo Rizzoli i ITS Lombardia w zakresie nowych technologii mechanicznych i mechatronicznych. Jest członkiem-założycielem Fundacji Politechnicznej w Mediolanie. po więcej informacji odwiedź www.siemens.it

READ  Anne Applebaum: Nauka o zmuszaniu Amerykanów do krzywdzenia własnego kraju | KyivPost
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *