Connect with us

Nauka

Książę William zachwyca fanów rodziny królewskiej po tym, jak przyłapano go na jedzeniu w „przyjaznej osobom queer” restauracji w Polsce

Published

on

Książę William zachwyca fanów rodziny królewskiej po tym, jak przyłapano go na jedzeniu w „przyjaznej osobom queer” restauracji w Polsce

Książę William zaskoczył niczego niepodejrzewających klientów Butero Bistro w Polsce, wchodząc w środę wieczorem na przekąskę.

Książę Walii jadł obiad w warszawskiej restauracji, określanej jako „dziwna przestrzeń z wygodnym jedzeniem” wraz z personelem Pałacu Kensington podczas swojej podróży do Polski, gdzie spotkał się z brytyjskimi i polskimi żołnierzami stacjonującymi w pobliżu granicy z Ukrainą.

Zdjęcia zrobione w Butero pokazało księcia ubranego swobodnie w zapinaną na guziki koszulę, gdy siedział przy stole z personelem pałacowym, podczas gdy pracownik restauracji pochylił się, by przyjąć zamówienie Williama. Według Codzienna poczta, rodzina królewska zamówiła za 7,50 funtów (9,22 dolara) Kanapkę w chałce, czyli polską kanapkę z szarpaną wieprzowiną, podawaną z frytkami i majonezem czosnkowym.

Źródło podało portalowi, że książę William poprosił personel Pałacu Kensington o dołączenie do kolacji w pobliskiej restauracji, którą zarezerwowali. Rozmawiając z codzienna poczta, właściciel restauracji Paweł Zasim powiedział, że „nie miał pojęcia”, że książę przyjedzie.

„Mieliśmy stolik zarezerwowany dla 12 osób nazwanych na cześć Daisy” – powiedział Zasim. „Ale potem pojawił się ochroniarz i powiedział, że to nie będzie przyjęcie urodzinowe dla Daisy, po czym wszedł książę William.

„Mówili, że dobrze się bawili, spędzili tu trzy godziny z innymi gośćmi, którzy już tu byli” – dodał Zasim. „Zjadł naszą kanapkę w warkoczowej bułce z szarpaną wieprzowiną. I zjadł wszystko, więc chyba mu smakowało.

Butero Bistro reklamowane jest w Internecie jako „queerowa przestrzeń z wygodnym jedzeniem”. Od otwarcia w listopadzie ubiegłego roku warszawska restauracja organizuje wieczory karaoke dla lokalnych drag queens i promuje się jako lokal przyjazny LGBT+. Na zewnątrz restauracji znajduje się tęczowy neon, którego logo składa się z kolorów tęczy.

READ  Opozycja twierdzi, że żądanych przez KE zmian w sądownictwie nie da się przyspieszyć - The First News

Książę William je kolację z klientami w Butero Bistro w Warszawie

(ewa_wysocka)

Konserwatywny rząd Polski uczynił kraj Europy Wschodniej jednym z najmniej przyjaznych LGBT+ krajów w Unii Europejskiej.

Według 2022 ILGA-Europa w raporcie Polska nie uznaje małżeństw osób tej samej płci, a w raporcie ostrzega się, że „coraz większa liczba polskich osób LGBTQ opuszcza kraj w miarę ciągłego pogarszania się sytuacji politycznej”.

Źródło podało Codzienna poczta: „To cenne, że wspierał społeczność tak maltretowaną przez obecną władzę w Polsce”.

Choć rodzina królewska nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia w sprawie wizyty księcia Williama w restauracji inkluzywnej dla osób queer, wielu fanów odebrało tę chwilę jako miły gest i subtelną wypowiedź przeciwko polskiej ideologii anty-LGBT+.

„Kochamy sojusznika” – napisała jedna osoba na Twitterze.

„Składa oświadczenie przeciwko polskim przepisom przeciwdziałającym LGBTQ” – stwierdziła inna osoba.

Warszawska restauracja, w której w środowy wieczór jadł obiad książę William, stała się od tego czasu nieoficjalnym sanktuarium upamiętniającym wizytę księcia. W filmie opublikowanym na Butero’s Instagrama W czwartek na stronie widać pracownika przyklejającego tabliczkę „zrób to sam” z napisem „Książę William” do oparcia krzesła, na którym siedział niecały dzień temu.

„Też jesteśmy zaskoczeni, ale gdzie indziej czułby się dobrze i bezpiecznie, jak nie w naszej dziwnej, pełnej miłości przestrzeni?” restauracja podpisała swój post na Instagramie w przetłumaczeniu. „Zrobiliśmy to, co potrafimy najlepiej – nakarmiliśmy się. A reszta to historia.”

Przez lata książę William często wyrażał swoje wsparcie dla społeczności LGBT+.

W 2016 roku obecny książę Walii przeszedł do historii, będąc pierwszym członkiem rodziny królewskiej, którego sfotografowano na okładce magazynu dla gejów. Pozując do okładki magazynu z lipca 2016 r PostawaKsiążę William, jeden z wiodących brytyjskich magazynów gejowskich, wykorzystał ten artykuł do zwrócenia uwagi na kwestie homofobicznego, bifobicznego i transfobicznego znęcania się oraz trwałe konsekwencje mowy wyrażającej fobię wobec osób LGBT+ dla zdrowia psychicznego.

READ  Europa wita uchodźców z Ukrainy – inni, mniej

Książę Walii przybył do Polski w środę, aby okazać wsparcie Wielkiej Brytanii dla wysiłków kraju na pierwszej linii frontu, mających na celu pomoc uchodźcom wysiedlonym w wyniku wojny rosyjskiej na Ukrainie. Członkowie rodziny królewskiej spotkali się z żołnierzami brytyjskimi w Rzeszowie, mieście w południowo-wschodniej Polsce, dziękując żołnierzom za „obronę naszych wolności” i „pilnowanie” kryzysu uchodźczego na Ukrainie.

W rozmowie z żołnierzami brytyjskimi i polskimi William powiedział: „Chciałem tu przyjść osobiście, aby podziękować za wszystko, co robicie, zapewniając wszystkim bezpieczeństwo i obserwując, co się dzieje.

„Więc po prostu bardzo dziękuję za to, co robicie na co dzień” – dodał. „Wykonujecie tutaj bardzo ważną pracę i obrona naszych wolności jest bardzo ważna, a wszyscy w domu w pełni was wspierają”.

W czwartek książę złożył wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie, oddając hołd poległym w minionych wojnach. Zmarła królowa Elżbieta II i zmarły książę Edynburga złożyli wieniec na grobie podczas swojej wizyty państwowej w Polsce w 1996 r.

Książę William spotkał się także z prezydentem Polski Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim i odwiedził lokalną jadłodajnię, aby porozmawiać z ukraińskimi uchodźcami. To pierwsza podróż Williama do Polski od czasu wizyty w 2017 roku z żoną, księżną Walii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *