Connect with us

Zabawa

Jonathan Glazer przedstawia „Strefę interesów” w Auschwitz

Published

on

Jonathan Glazer przedstawia „Strefę interesów” w Auschwitz

W czwartek (15 lutego) w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau Jonathan Glazer będzie miał premierę swojego uznanego, nominowanego do Oscara i głęboko niszczycielskiego dramatu o Holokauście „Strefa interesów”.

W niewątpliwie najważniejszej premierze w światowej premierze „Strefy interesów” brytyjski reżyser wraca do Auschwitz na polską premierę, gdzie nakręcił fragmenty filmu i gdzie rozgrywa się prawdziwa historia. Po projekcji Glazer weźmie udział w dyskusji z dyrektorem muzeum Piotrem Cywińskim, producentem Jimem Wilsonem, producentką Ewą Puszczyńską i scenografem Chrisem Oddym.

Film, który był pokazywany w Cannes i zdobył główną nagrodę, koncentruje się na życiu rodzinnym Rudolfa Hössa, architekta i komendanta Auschwitz, gdzie podczas II wojny światowej naziści zamordowali ponad 1,1 miliona ludzi. cieszy się u boku swojej żony na tle jednego z najciemniejszych rozdziałów w historii. Christian Friedel gra Hössa, a Sandra Hülser gra Hedwigę Höss.

Na podstawie powieści Martina Amisa (1949-2023) i wspierany przez A24, Film4, Access Entertainment i House Productions, „Strefa interesów” jest obecnie nominowany do pięciu Oscarów, w tym dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera, a także zdobywa nagrodę BAFTA Nagrody w tę niedzielę z dziewięcioma nominacjami. Film otrzymał tytuł Filmu Roku na niedawnej ceremonii rozdania nagród London Critics Circle Film Awards, a Glazer zdobył nagrodę dla najlepszego reżysera.

„Strefa interesów” jest już najbardziej dochodowym filmem Glazera w Wielkiej Brytanii, gdzie zarobił ponad 1,5 miliona dolarów. Po rozszerzeniu działalności do 593 kin w Stanach Zjednoczonych wpływy ze sprzedaży biletów na całym świecie przekraczają 10 milionów dolarów. Kilka głównych rynków, w tym Niemcy, Australia i Nowa Zelandia, Włochy i Japonia, nie zostało jeszcze otwartych.

Alfonso Cuarón nazwał niedawno ten film „najważniejszym filmem ubiegłego stulecia”, który spotkał się z powszechnym uznaniem.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *