Connect with us

Nauka

Francja wprowadzi zakaz jednorazowych e-papierosów do 2025 r. – EURACTIV.com

Published

on

Francja wprowadzi zakaz jednorazowych e-papierosów do 2025 r. – EURACTIV.com

Wiadomości europejskie, które warto przeczytać. Witamy w Stolice przez EURACTIV.


Dzisiejsze wydanie zasilane jest przez Usługi internetowe Amazona

Cyfrowa suwerenność w AWS: kontrola bez kompromisów

Zależy nam na pomaganiu naszym klientom w spełnieniu wymagań dotyczących suwerenności cyfrowej i oferowaniu wszystkim klientom AWS najbardziej zaawansowanego zestawu kontroli suwerenności i możliwości dostępnych w chmurze.

Dowiedz się więcej o suwerenności cyfrowej w AWS.


W dzisiejszych wiadomościach ze Stolic:

PARYŻ

Francja wprowadzi zakaz sprzedaży jednorazowych e-papierosów do 2025 r., ogłosił we wtorek francuski minister zdrowia Aurélien Rousseau podczas prezentacji Narodowego Programu Kontroli Tytoniu (PNLT), zwiększając jednocześnie opodatkowanie wyrobów tytoniowych. Zobacz więcej informacji.

///

BERLIN

Niedobór opieki nad dziećmi: badanie ostrzega przed „nagłą sytuacją” w zakresie opieki nad dziećmi w Niemczech Z nowego badania opublikowanego we wtorek wynika, że ​​konieczne są pilne działania, aby zaradzić „nadzwyczajnej sytuacji” w zakresie opieki nad dziećmi w kraju, ponieważ w Niemczech brakuje ponad 400 000 miejsc w placówkach opieki nad dziećmi. Zobacz więcej informacji.


Wielka Brytania

Sunak spotyka się z ostrą reakcją brytyjskiej opinii publicznej w związku ze sporem dotyczącym marmurów w Atenach. Z opublikowanych we wtorek badań wynika, że ​​decyzja brytyjskiego premiera Rishi Sunaka o odwołaniu spotkania w ostatniej chwili ze swoim greckim odpowiednikiem Kyriakosem Mitsotakisem w związku z komentarzami tego ostatniego na temat marmurów Partenonu znajdujących się obecnie w British Museum zaszkodziła jego publicznemu wizerunkowi. Zobacz więcej informacji.


POŁUDNIOWA EUROPA

MADRYT

Hiszpania zaprzecza, jakoby fundusze Next Generation były zagrożone w związku z ustawą o amnestii. Nieprawdziwy jest pogląd, że Partia Ludowa (PP) i jej europejska partia rodzinna (Europejska Partia Ludowa – EPP) wypłynęły w poniedziałek na temat rzekomego niebezpieczeństwa, na jakie mogą narazić się fundusze Next Generation w przypadku ostatecznego uchwalenia w parlamencie planowanej amnestii, – poinformował we wtorek hiszpański rząd. Zobacz więcej informacji.

READ  Dentyści zauważają epidemię pękniętych zębów. Co się dzieje?

///

GRANAT

Brak porozumienia w sprawie budżetu pomiędzy rządem Meloniego a związkami zawodowymi. We wtorek w Palazzo Chigi nie osiągnięto porozumienia między włoskim rządem a głównymi związkami zawodowymi – CGIL, CISL, UIL i UGL – w sprawie roku 2024, co oznacza, że ​​strajk generalny zaplanowany na 15 grudnia będzie kontynuowany. Zobacz więcej informacji.

///

LIZBONA

Portugalski projekt wodorowy otrzymuje zielone światło od UE. Jak wynika z listy opublikowanej we wtorek przez Komisję Europejską, portugalski projekt wodorowy w Sines został wybrany jako jedna z transgranicznych inicjatyw energetycznych kwalifikujących się do ubiegania się o wsparcie finansowe UE ze względu na zgodność z Zielonym Ładem. Zobacz więcej informacji.


WSCHODNIA EUROPA

WARSZAWA

Polska zaprzecza, jakoby wstrzymała dostawy pomocy humanitarnej na Ukrainę. Zdaniem krajowego organu podatkowego, który rozwiał oskarżenia czołowych ukraińskich polityków, polscy kierowcy ciężarówek protestujący na granicy z Ukrainą nie blokują dostaw pomocy humanitarnej. Zobacz więcej informacji.

///

PRAGA

Kraje Europy Środkowej tworzą grupy robocze do walki z migracją. Ministrowie spraw wewnętrznych Niemiec, Austrii, Czech, Polski, Słowacji i Węgier podczas poniedziałkowego spotkania na Węgrzech zgodzili się na utworzenie wspólnej grupy roboczej ds. zwalczania nielegalnej imigracji do regionu. Zobacz więcej informacji.

///

BRATYSŁAWA

Słowacja musi zrekompensować dziecku, któremu odmówiono nauki podczas Covid-19. Słowacja musi zapłacić 3000 euro dziewczynie, która nie mogła uczestniczyć w nauczaniu na odległość ze względu na niewystarczający dostęp do Internetu – wynika z wtorkowego orzeczenia sądu w Preszowie, które zdaniem prawników studentki jest pierwszym orzeczeniem w sprawie przepaści cyfrowej w Europie. Zobacz więcej informacji.

Młodzi Słowacy zmagają się z opieką psychiatryczną po wojnie na Ukrainie i pandemii. Pogarszający się stan zdrowia psychicznego i rosnąca liczba prób samobójczych wśród młodych ludzi w połączeniu z niedostępnością, brakiem łóżek psychiatrycznych i brakiem terminowej opieki odbijają się na słowackiej młodzieży. Zobacz więcej informacji.

READ  Travelxp 4K HLG HDR debiutuje w Polsce

WIADOMOŚCI Z BAŁKANÓW

SOFIA

Bułgarska Partia Socjalistyczna ma utworzyć szeroką koalicję z prorosyjskimi partiami nacjonalistycznymi. Próbując zwiększyć swoje wpływy polityczne w najbiedniejszym kraju UE, Bułgarskiej Partii Socjalistycznej (BSP), która jest częścią Socjalistów UE (PES), ogłosiła w tym tygodniu oficjalne posunięcie w celu utworzenia szerokiej koalicji z partiami prorosyjskimi i nacjonaliści. imprezy. Zobacz więcej informacji.

Bułgaria planuje pełną cyfryzację recept lekarskich do końca 2024 r. Bułgaria planuje do końca 2024 r. digitalizację recept na wszystkie leki, ogłosiło Ministerstwo Zdrowia po początkowym sukcesie recept elektronicznych, dzięki którym w krótkim czasie udało się ograniczyć stosowanie antybiotyków o prawie 30%. Zobacz więcej informacji.

///

BUKARESZT

Przystąpienie Rumunii do Schengen nie będzie przedmiotem głosowania na grudniowym posiedzeniu WSiSW. Według źródeł politycznych cytowanych przez Notícias.ro. Zobacz więcej informacji.


HARMONOGRAM:

  • HUH: Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen przewodniczy Kolegium Komisarzy; Przyjmuje Premiera Luksemburga Luca Friedena;
  • Wiceprzewodnicząca Komisji Vĕra Jourová przyjmuje Sekretarza Generalnego Europejskiej Sieci Biznesu Pride, Czesława Walka;
  • Wiceprezydent Margaritis Schinas uczestniczy w okrągłym stole z australijską dyrektor generalną Biura Wywiadu Narodowego w celu wymiany informacji na temat zagrożeń hybrydowych, manipulacji informacjami, cyberbezpieczeństwa i zwalczania terroryzmu Niny Davidson w Canberze; Spotyka się z przewodniczącym australijskiego parlamentu Miltonem Dickiem i przewodniczącą Senatu Sue Lines;
  • komisarz ds. polityki sąsiedztwa i rozszerzenia Olivér Várhelyi spotyka się z ministrem spraw europejskich Czarnogóry Maidą Gorčević;
  • Komisarz ds. zdrowia Stella Kyriakides wygłasza przemówienie programowe podczas wydarzenia „Budowanie impetu politycznego: w kierunku końca HIV w Europie” zorganizowanego przez HIV Outcomes, które odbyło się w Parlamencie Europejskim; Wykład na wydarzeniu „Wejście na arenę badań farmaceutycznych, gdzie promieniuje nadzieja” w Belgijskim Centrum Badań Jądrowych SCK CEN;
  • Komisarz odpowiedzialna za spójność i reformy Elisa Ferreira przemawia podczas debaty plenarnej Komitetu Regionów na temat przyszłości polityki spójności;
  • komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski przyjmuje dyrektora wykonawczego Urzędu UE ds. Własności Intelektualnej João Negrão;
  • Komisarz ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży Iliana Ivanova wygłasza przemówienie otwierające konferencję „Wolność akademicka – status wartości podstawowej dla Europy” zorganizowanej przez Parlament Europejski w ramach Oceny Możliwości Naukowych i Technologicznych;
  • Przewodnicząca Parlamentu Roberta Metsola przemawia podczas konferencji wysokiego szczebla z okazji 75. rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, zorganizowanej przez Komisję Spraw Zagranicznych (AFET) i Podkomisję Praw Człowieka (DROI);
  • ONZ: Rada Bezpieczeństwa zbiera się w sprawie konfliktu izraelsko-palestyńskiego;
READ  Stypendia DeBartolo ustępują miejsca uczelni dla 15 studentów - Codzienny dziennik biznesowy

***

[Edited by Sarantis Michalopoulos, Daniel Eck, Alice Taylor, Sofia Stuart Leeson, Sofia Mandilara]

Przeczytaj więcej z EURACTIV

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *