Connect with us

Nauka

Czechy, Węgry, Polska i Słowacja dzielą się wiedzą na temat czystej energii z Koreą Południową

Published

on

Czechy, Węgry, Polska i Słowacja dzielą się wiedzą na temat czystej energii z Koreą Południową

Ambasady Czech, Węgier, Polski i Słowacji w Korei Południowej zbadane zakres współpracy w zakresie czystej energii na publicznym wydarzeniu dyplomacji w Lotte Hotel Seul 26 maja.

Wydarzenie dotyczyło również wymiany kulturalnej.

Wspomniane kraje Europy Środkowo-Wschodniej należą do sojuszu zwanego Grupą Wyszehradzką, czyli V4.

Od lipca 2021 do czerwca 2022 przewodnictwo sojuszu sprawują Węgry, a Ambasada Węgier w Korei objęła przewodnictwo w organizacji wydarzenia w Seulu.

Imprezę otworzył ambasador Węgier w Korei Mozes Csoma, na który złożyła się konferencja na temat czystej energii, degustacja napojów oraz koncert podkreślający głęboką współpracę między krajami V4.

Ambasador Republiki Czeskiej w Korei Gustav Slamecka powiedział, że ciekawie jest zobaczyć, jak czysta energia może dobrze łączyć się z melodiami i smakami.

Slamecka dodała, że ​​w pełni zdają sobie sprawę, że Korea należy do światowych liderów badań naukowych i rozwoju oraz nauk stosowanych.

Ambasador Słowacji w Korei Jan Kuderjavy ma nadzieję, że wydarzenie przyczyni się do głębszej współpracy naukowej między czterema krajami Wyszehradu i Korei.

Ambasador omówił również, w jaki sposób kraje mogą współpracować, aby osiągnąć cel neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Polska Charge d’Affaires Arletta Brzozowska powiedziała w powitalnym wideo, że współpraca naukowa jest bardzo ważnym obszarem nie tylko pomiędzy krajami V4, ale także z Koreą.

Min Won-ki, Ambasador Nauki, Technologii i Innowacji w koreańskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, podkreślił, że Korea rozwija swoje inwestycje w badania i rozwój w różnych technologiach klimatycznych, aby przyspieszyć przejście na czystą energię i jej siłę w nauce stosowanej, a kraje V4 mają konkurencyjną pozycję. w naukach podstawowych, współpraca między nimi stworzy doskonałą synergię.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *