Connect with us

Nauka

Afrykańscy studenci czołowymi laureatami polskich stypendiów

Published

on

Afrykańscy studenci czołowymi laureatami polskich stypendiów

Studenci z Nigerii, Etiopii, Tanzanii i Kenii znaleźli się w gronie czołowych zwycięzców tegorocznych 443 stypendiów Banacha, po apelu NAWA, który przyciągnął zgłoszenia z Europy Wschodniej, Azji, Ameryki Łacińskiej i Afryki.

Miejsca zdobyli także uczniowie z krajów afrykańskich, takich jak RPA, Angola i Senegal.

Po lutym zadzwonićCzęść z 3587 wniosków wpłynęła od obywateli 34 różnych krajów, o 1538 więcej niż wnioski złożone w 2022 r. i więcej niż 1966 wniosków, które złożyły się w 2021 r.

„Tak jak poprzednio, największe grupy beneficjentów pochodzą z Etiopii, Azerbejdżanu, Palestyny, Tanzanii, Kenii, Nigerii i Białorusi. Po raz pierwszy są stypendyści z Bośni i Hercegowiny”, NAWA ogłoszony Ostatnio.

„Liczba wniosków złożonych w tegorocznym naborze pokazuje, że program cieszy się coraz większym zainteresowaniem” – dodała NAWA.

„Program cieszy się coraz większą popularnością”

Najpopularniejszymi kierunkami studiów były nauki inżynieryjno-techniczne, przyrodnicze i społeczne, a większość stypendystów będzie studiować na uczelniach w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu.

Celem programu jest „promowanie postępu społeczno-gospodarczego krajów rozwijających się” – kontynuowała agencja.

Czyni to poprzez oferowanie na uczelniach studiów średnich w języku polskim lub angielskim – zauważył.

Program realizowany jest w ramach Polskiej Pomocy, będącej częścią polskiej pomocy humanitarnej i rozwojowej, skierowanej do młodych ludzi chcących studiować w Polsce.

Program stypendialny nosi imię słynnego polskiego matematyka Stefana Banacha, współtwórcy lwowskiej szkoły matematycznej. Pokrywa ona czesne, a beneficjenci otrzymują miesięczne stypendium w wysokości 1500 złotych (około 360 dolarów amerykańskich) na pokrycie kosztów utrzymania.

READ  KAUST tworzy pięć najnowocześniejszych międzynarodowych startupów i wprowadza nowe technologie do Arabii Saudyjskiej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *