Connect with us

Najważniejsze wiadomości

W wypadku na trasie po Polsce oskarżony zostaje kierowca i dyrektor wyścigu – VeloNews.com

Published

on

„],” filter „: {” nextExceptions „:” img, blockquote, div „,” nextContainsExceptions „:” img, blockquote „}}”>

Środa była mrocznym dniem dla świata kolarskiego po katastrofie horroru w początkowej fazie Wycieczka po Polsce.

Mistrz Holandii Fabio Jakobsen znajduje się w stanie opisywanym jako „poważny, ale stabilny” po tym, jak znajduje się w środku a Kolizja przy dużej prędkości w ostatnich sekundach sprinterskiego finiszu wyścigu i przebywa w śpiączce w katowickim szpitalu.

Jumbo Visma Sprinter Dylan Groenewegen Po swojej upartej linii w sprincie zjazdowym, którą Jakobsen usunął z drogi, 23-latek był zaledwie kilka metrów od mety w centrum gniewnej reakcji członków zespołu, kierowców i kibiców. Podczas gdy Groenewegen jako pierwszy przekroczył granicę, został później zdyskwalifikowany.

Kilku innych zawodników, w tym Marc Sarreau (Groupama-FDJ), Jasper Philipsen (Emirates Team Emirates) i Eduard Prades (Movistar), również miało trudności po tym, jak Jakobsen został katapultowany w powietrze i na linię galopu. W rzezi był również zaangażowany dyrektor wyścigu stojący za barierami.

Weteran Jakobsena, menedżer Deceuninck-Quick-Step, Patrick Lefevere, odpowiedział Groenewegen witriolem. Po tym, jak już opublikowałem zły tweet W chwilach następujących po katastrofie Lefevere bardziej szczegółowo przemówił do belgijskich mediów w środę wieczorem.

„Nigdy nie byłem tak szalony” – powiedział Kiosk. „To, co zrobił Groenewegen, jest przestępstwem. To celowe ataki i baterie. Ty tego nie robisz. Nigdy nie widziałem tak brudnej akcji. To próba zamachu. „

„Myślę o pójściu prosto do sądu karnego. Nie rozumiem. „

Lider GC Deceuninck-Quick-Step w wyścigu Remco Evenepeoel również uzupełnił kierowcę Jumbo Visma. powiedz na Twitterze „Ona [the UCI] mieć dożywotnie zawieszenie! „

UCI szybko wypuściło jeden oficjalne oświadczenie Groenewegen powiedział w środę, że został skierowany do komisji dyscyplinarnej i woła również o ukaranie go. Jumbo-Visma obiecał również dalsze śledztwa przeciwko swojemu marquee sprinterowi i obiecał własne oddzielne dochodzenia wewnętrzne.

Wyścig sprinterski w Katowicach był często używany przez wyścig i od dawna jest krytykowany przez peleton. Szeroki, zakrzywiony ostatni odcinek prowadzi po łagodnym zejściu i gładkich drogach, a Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe) zwiększa prędkość sprintu do przerażających 80 km / h. Osiągnął 105 km / h w drodze do zwycięstwa w tym samym finale w 2018 roku.

READ  UE przekazała Polsce 145 mln euro na pomoc uchodźcom z Ukrainy

Podczas gdy większość palców wskazuje na Groenewegena jako sprawcę przerażającego środowego wypadku, niektórzy kwestionują przydatność ostatniej prostej.

Kierowcy kwestionowali przydatność i bezpieczeństwo szerokiej prostej zjazdowej. Zdjęcie: Getty Images Zdjęcie: Getty Images

„Co roku ten sam głupi sprint zjazdowy na świecie Tour de Pologne – powiedział Simon Geschke z ekipy CCC. „Każdego roku zadaję sobie pytanie, dlaczego organizacja uważa, że ​​to dobry pomysł. Sprinty grupowe są wystarczająco niebezpieczne, nie potrzebujesz zjazdu z prędkością 80 km / h! „

Kilku czołowych kierowców z aprobatą odpowiedziało na słowa Niemca.

Środowy krach to kolejny mroczny rozdział w historii Tour of Poland. Zaledwie kilka godzin przed tym, jak Jakobsen i Groenewegen zbliżyli się do finałowego sprintu, wyścig rozpoczął się po minucie ciszy na Stadionie Śląskim. Zaznacz rocznicę śmierci Bjorg Lambrecht, który zginął w wypadku podczas wyścigów w zeszłym roku.

Organizatorzy wyścigu nie potwierdzili jeszcze, czy w środę w czwartek w Zabrzu odbędzie się drugi etap wyścigu w Zabrzu. Jednak to zrobili opublikować oświadczenie Dyrektor wyścigu biorący udział w upadku doznał urazów głowy, ale jest przytomny i stabilny, dodając: „Życzymy wszystkim sportowcom uczestniczącym w upadku szybkiego powrotu do zdrowia”.

Groupama-FDJ ogłosiła, że ​​ich sprinter Sarreau nie wystartuje do drugiego etapu Tour de Pologne z powodu zerwania ścięgien w ramieniu, a Movistar potwierdził, że Prades wycofał się z wyścigu ze złamanym kręgiem szyjnym. Uważa się, że wszyscy inni zawodnicy biorący udział w upadku uniknęli poważnych obrażeń.

Yves Lampaert, jeden z najważniejszych klasycznych talentów Deceuninck-Quick-Step, miał w środę ciężki upadek Mediolan-Turyn i złamał obojczyk. „Po dzisiejszej kraksie nic mi nie jest” – powiedziała potem Lampaert. „Dzięki za wszystkie wiadomości! Skoncentrujmy się na Fabio i módlmy się, aby wszystko było w porządku. „

READ  Pierwszy polski film Viaplay Original, Kos, będzie kręcony w Polsce

My w VeloNews przesyłamy nasze myśli i modlitwy do Fabio Jakobsena o szybki powrót do zdrowia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.