Connect with us

Gospodarka

Shirley W. Rosen, inspirująca nauczycielka ekonomii domowej i aktywistka na rzecz praw zwierząt, umiera w wieku 72 lat

Published

on

Shirley W. Rosen, lat 72, z Blue Bell, była nauczycielka ekonomii domowej w szkole średniej, która skutecznie opiekowała się uczniami zarówno w zakresie życia, jak i sztuki domowej, zmarła na przewlekłą obturacyjną chorobę w sobotę 14 sierpnia w Jefferson Abington Hospital Choroba płuc.

Również miłośniczka zwierząt na najwyższym poziomie, Pani Rosen wycofała się z nauczania w 2009 roku po 30-letniej karierze, w której uczyła niezliczonych uczniów i inspirowała ich do gotowania; szyć; Projekt; obsługiwać pieniądze; i ku uciesze rodziców po nich sprzątać.

Przez całe życie była właścicielką zwierząt domowych i była wolontariuszką w wielu programach związanych ze zwierzętami. Przeszukiwała potencjalnych właścicieli w ośrodkach adopcji zwierząt, zbierała fundusze na cele charytatywne dla zwierząt domowych i pracowała dla ACCT Philly, dostawcy usług w zakresie opieki i kontroli zwierząt.

Uzyskała tytuł licencjata ekonomii domu na Uniwersytecie Stanowym Montclair oraz tytuł magistra projektowania na Uniwersytecie Drexel. Uczyła ekonomii domowej, którą rozszerzyła o bankowość i finanse, w University City High School, Masterman School oraz Upper Merion Middle and High School.

Miała żywe wyczucie designu i mieszała palety kolorów i próbki tkanin z meblami i akcesoriami, aby stworzyć wygodne przestrzenie mieszkalne ”- napisał w hołdzie jej mąż Mark.

Przede wszystkim, powiedział jej mąż i córka Amy, pani Rosen była sprzętem, który napędzał jej rodzinę.

„Kochała głęboko i była niesamowitą żoną, matką, członkiem rodziny, nauczycielką i niezachwianą przyjaciółką” – napisała w hołdzie jej córka.

„Zrobiła ze mnie lepszego człowieka”, powiedział jej mąż.

Pani Rosen była tak przywiązana do swoich licealistów, że niektórzy pozostali przyjaciółmi na całe życie. Mary Jacobs Gorrell była jej studentką na University City i wciąż tworzy ten sam przepis na lasagne, którego nauczyła się od pani Rosen w 1976 roku.

Gorrell była już wykwalifikowaną krawcową w liceum i powiedziała, że ​​pani Rosen pomogła jej „przenieść to na inny poziom”. Pani Rosen wyjaśniła również Gorrellowi tkaniny, kolory i guziki i razem kupili pierwszą dużą maszynę do szycia Gorrell, model Singer 533, której nadal używa.

READ  UPC Polska z kanałami 4K w ofercie

„Wzięła mnie pod swoje skrzydła i pozostawiła trwałe dziedzictwo” – powiedział Gorrell.

Shirley Warych urodziła się w Hackensack w stanie New Jersey w 1949 roku. Ukończyła Hackensack High School, po studiach przeniosła się do Filadelfii i dostała posadę nauczycielki w University City. Tam poznała Marka Rosena, znakomitego nauczyciela nauk ścisłych.

Na początku nie zrozumiałeś. Wydawali się nie do pogodzenia. Była katolikiem. Jest Żydem. Była ekstrawertyczką. Jest samozwańczym introwertykiem. Ale ich podstawowe wartości pasowały do ​​siebie, a ich różnice faktycznie nadały ich związkowi siły, która nigdy nie zanikła.

Pobrali się w 1981 roku i oczywiście uszyła własną suknię ślubną. Mieszkali z Amy w West Mount Airy, wzięli wakacje przedszkolne w Ocean City w stanie New Jersey, a później przenieśli się do Blue Bell.

Jej mąż powiedział, że pani Rosen była „modelką” dla swojej córki. „Wiedziała wszystko o dzieciach i wszędzie zabierała Amy” – powiedział. Amy powiedziała, że ​​jej mama powtarzała: „Byłeś jedną z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłem”.

Pani Rosen lubiła grać w Scrabble, wiwatować i oglądać Orły Młody i niespokojny. Zorganizowała klub książki Chick Lits, podróżowała po świecie przed i po ślubie, a szczególnie pociągała ją Polska, ziemia jej przodków.

„Robiła rzeczy, których nie robili inni nauczyciele” — powiedział jej mąż. „A kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że nasze różnice mogą być atutami do połączenia, mogliśmy zrobić wszystko jako zespół”.

Oprócz męża i córki pani Rosen pozostawia innych krewnych.

Nabożeństwa odbyły się 21 sierpnia.

Darowizny w ich imieniu można przekazać na rzecz schroniska dla zwierząt non-profit ACCT Filadelfia, Do wiadomości: Development, 111 W. Hunting Park Ave., Filadelfia, PA. 19140.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *